Autor Zpráva
Happy85
Profil *
Zdravím všechny, mám menší problém, měl jsem na pc nainstalované win Vista ultimate 64bit na disku C:, nešla mi na nich tiskárna, tak jsem sehnal ještě jeden disk, dal ho tam a na něj nainstaloval win XP professional, akorát že se mi to udělalo tak že původní C: je nyní I: a ten nový je C:. A při spouštění pc mi to nabídne pouze win XP. Můžu nějak ručně udělat aby se mi při spouštění pc zobrazovali i ty Visty? Popř jak? Děkuju moc za odpověď.
Gekon
Profil
Happy85
Najdi si někde na netu, jak se upravuje soubor boot.ini.
Nebo to můžeš trochu elegantněji udělat přes:

Ovládací panely - Systém - Upřesnit nastavení systému - Upřesnit - Spuštění a zotavení systému (nastavení).
Happy85
Profil *
Děkuju Gekone za rychlou odpověď, mohl by jsi mi pomoci jak to tam mám zapsat?
Měsíček
Profil
Proč by to dělal? Jseš tak línej si něco najít?
Happy85
Profil *
Protože tomu vůbec nerozumín, ale zkusím to. Díky moc
Happy85
Profil *
Tak jsem to zkusil, přepsal jsem ho takhle:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows Vista" /fastdetect

Ale když spustím Visty tak mi to píše že systém nelze spustit, že je špatně nakonfigurovaný.

XP běží.

PROSÍM POMOC. DĚKUJI
Happy85
Profil *
Proč by to dělal? Jseš tak línej si něco najít?

Prosím, nemůžu si s tím poradit, mohl by sji mi zkusit pomoc? Prosím.
grimword
Profil
nic neprepisuj, v BIOSu si zvol primarni bootovaci harddisk - najdes to pod "PRIMARY BOOT HDD" - nebo necim podobnym (do BIOSU se dostanes mazkanim klavesy DEL behem spousteni PC)
Měsíček
Profil
"nic neprepisuj, v BIOSu si zvol primarni bootovaci harddisk - najdes to pod "PRIMARY BOOT HDD" - nebo necim podobnym (do BIOSU se dostanes mazkanim klavesy DEL behem spousteni PC)"

Rada nad zlato - a jakpak si tedy potom bude moci vybrat do jakého systému chce jít? ;-)
tworec
Profil *
no prece prave tim prehozenim primarniho hdd, sice to neni uplne ono, ale ucel to splnuje ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0