Autor Zpráva
imploder
Profil
V souboru se mi rozhodilo kódování. Tak jsem rozhašené znaky opravil na správné, dal jsem Formát->ISO-8859-2 a soubor jsem uložil. Když jsem ho pak znovu otevřel, znaky byly zase stejně rozhašené jako předtím, i když jsem v menu Formát nic nezměnil a dokonce mám zapnutou automatickou detekci CP. Dělám něco špatně?
keeehi
Profil
co píše PSPad úplně dole za kódování?(tam jak se zobrazuje na kolikátém jste řádku atd.)?
imploder
Profil
Když jsem teď automatickou detekci CP vypnul, tak se znaky při dalším otevření (pořád s vybraným ISO-8859-2) nastavily správně. Zvláštní, asi to paradoxně ta detekce přenastavila na špatné, i když zůstalo zaškrtnuté ISO-8859-2. Všiml jsem si, že vybráním něčeho z toho menu se soubor překóduje, takže jsou to zřejmě příkazy a žádný výběr - to zaškrtnutí je matoucí. Vybrat, aby se soubor zobrazil v jiném kódování zřejmě nejde (nebo to nějak jde?). Jediný způsob (dost nešikovný), který používám, je: zavřít soubor, vybrat správné kódování v menu Formát a znovu soubor otevřít. To aktuálně vybrané se použije při otevření souboru (pokud, jak se zdá, ho nepřebije ta autodetekce, což ale není nijak poznat). No prostě je v tom bordel.
imploder
Profil
Není tam možnost opravit kódování po otevření souboru. Abych to přenastavil, tak musím soubor zavřít, vybrat jiné kódování a zase ho otevřít. No a když tam mám už otevřený jiný soubor, tak si ho tím překóduju, což samozřejmě nemám v úmyslu. Přijde mi to dost nedomyšlené, správně by měly být výběr kódování pro otevření souboru (při otevírání nebo - ještě lépe - i když už ho vidím před sebou) a překódování dvě různé věci.

Vám ostatním, co používáte PSPad, to nevadí?
igamenir
Profil
já používám pořád stejné kódování, takže ne.
a pokud tobě ano, tak můžeš napsat p. Fialovi nebo do fóra.. už pěkně dlouho nebyla nová verze, tak třeba mu dáš důvod, na který čeká.
keeehi
Profil
sice používám také jen jedno kódování ale když ho potřebuji změnit, tak ho změním i v otevřeném souboru. Mě to chyby nedělá.
imploder
Profil
igamenir
a pokud tobě ano, tak můžeš napsat p. Fialovi nebo do fóra.. už pěkně dlouho nebyla nová verze, tak třeba mu dáš důvod, na který čeká.
dobrý nápad :)
keeehi
když ho potřebuji změnit, tak ho změním i v otevřeném souboru
A ty znaky na obrazovce se ti podle toho přepíšou? Mně to zobrazení nijak nezmění, ale soubor se místo toho překóduje. Když ho pak uložím, tak se uloží pod tím novým kódováním, ale uloží se tak, jak se mi zobrazil - tj. s rozhašenými znaky.
Bubák
Profil
http://forum.pspad.com/read.php?1,2417,6076,page=2#msg-2624
Já jsem nezávisle "objevil", že pro spolehlivé rozpoznání kódování ISO-8859-2 stačí dát do HEAD tohle:
<!-- čeština -->
Důležité je písmeno "š", rozpoznávání podle "ž" nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0