Autor Zpráva
Slim
Profil *
Pomocte mi prosim vybrat server nevim ktery lepši HP Proliant ML 310G5 nebo FSC PRIMERGY TX150S6 Xeon UP3065.Předem diky
Joker
Profil
To je jako říct "Chtěl bych si koupit auto"... když nic dalšího neřeknete, jak máme vědět, jestli by byla nejlepší třeba Fabia, Ford Transit nebo Porsche 911?

Jaké jsou požadavky, co na tom chcete pouštět, jak moc to bude zatížené,...?
Slim
Profil *
Chtel by jenom pro svoje stranky.A kolik stranek nejvice na ten server mužu dat.Mně se zda že je lepš FSC Primergy TX150S6 XEON UP 3065 ale nevim co kupovat tak vyřešil že je lepši zaptatse v lidi kteri tomu rozumi
Bubák
Profil
zase?

A kolik stranek nejvice na ten server mužu dat.
Třeba miliardu. Ale možná jenom jednu stránku.

že je lepši zaptatse v lidi kteri tomu rozumi
Sice tomu nerozumím, ale doporučil bych ti, s tím, že jsem si vědom, že moje odpověď neodpovídá zadání, webzdarma.cz
DJ Miky
Profil
Chtel by jenom pro svoje stranky.

A co tvoje stránky nejvíce využívají? Procesor, paměť, disk, něco jiného? Vybírej podle toho, co potřebuješ, ne podle rad ostatních, kterým jsi o tom neřekl vůbec nic.


A kolik stranek nejvice na ten server mužu dat.

Asi 1879, plus mínus 2000. Přesnější odhad ti nikdo nedá, ze stejného důvodu.
Slim
Profil *
Ja prostě potrebuju kvalitni server aby bylo minimum hluku i hlavně aby stranky byly požad dostupne a jini problemy budu řešit když jeho budu mit doma.Tak poraďte mi prosim co je lepši potrebuju jenom pro par svých stranek na kterych možna bude stahovat různe videa hudbu...Ten server potrebu jenom pro to aby bylo dost mista pro to vše
bohyn
Profil
Ja prostě potrebuju kvalitni server aby bylo minimum hluku i hlavně aby stranky byly požad dostupne a jini problemy budu řešit když jeho budu mit doma.Tak poraďte mi prosim co je lepši potrebuju jenom pro par svých stranek na kterych možna bude stahovat různe videa hudbu...Ten server potrebu jenom pro to aby bylo dost mista pro to vše
Na to by ti pravdepodobne stacil i tvuj stavajici PC s novym diskem ktery by vyhovoval tvym potrebam. Resil bych ale jiny problem - pripojeni. Pro provoz serveru neni 8096/512 od O2 zrovna nejvhodnejsi (predpokladam ze neco takoveho asi budes mit, hlavne ten upload).
Jestli ti muzu radit tak se vykasli na vlastni server a podivej se po nekterem webhostingu. Nabidka je pestra a predpokladam ze 5 - 10GB by ti melo stacit. To se da poridit za rozumne penize. Navic ti odpadnou starosti s konfiguraci serveru a jeho zabezpecenim.
Slim
Profil *
Ja bych použival internet od upc 20Mb/s nebo 10Mb/s toho by mnělo stačit a pro hosting ja myslel ale ne mam tolik peněz aby platil 600-800Kč měsičně
Mike8748
Profil
Slim
tech 20mb je ale prichozi rychlost, pro provoz serveru je dulezity to druhy cislo, to je 1mbit nebo 1.5mbit pro to rychlejsi. a to je porad dost malo

kazdopadne, pokud to chapu dobre, tak se ti zda lepsi utratit pred 30 tisic za vlastni server, pak se pachat s instalaci systemu, nastavovani apache,.... nez utratit 1500-2000 rocne za webhosting? nebo 12k rocne za pronajatej dedikovanej server?
Joker
Profil
Slim
Tak poraďte mi prosim co je lepši potrebuju jenom pro par svých stranek na kterych možna bude stahovat různe videa hudbu...
Tak "stránky" jsou třeba můj osobní web, nebo taky YouTube. Ale rozdíl v nárocích mého osobního webu a YouTube je dost zásadní :)
Alespoň odhad předpokládané denní návštěvnosti (všech stránek na serveru)?

Ale jestli:
Ten server potrebu jenom pro to aby bylo dost mista pro to vše
doporučil bych hosting, viz bohyn.
Nic ve zlém, ale zdá se, že nemáte ani jasno v tom, jaké jsou přesně požadavky, natož pak v tom, co je potřeba k jejich splnění.
Každopádně jak píše bohyn- na kvalitním připojení k Internetu to bude nejspíš záviset víc, než na výkonu serveru. Download návštěvníka = upload serveru, takže bude záležet na rychlosti uploadu. Si vemte, že když bude návštěvník stahovat video, tak aby mu to trochu "jelo", bude to chtít alespoň tak megabit (~ stažení 100MB souboru za necelé čtvrt hodiny). Jenže návštěvníků může být i víc než jeden, když budu uvažovat čtyři najednou (což není nijak moc), jsou to alespoň 4 megabity upload, nejlépe garantovaný, protože u agregované linky klesá rychlost hlavně ve špičce, kdy se dá zrovna čekat nejvíc návštěvníků.
No a nevím jaká je u vás nabídka připojení, já tady bych garantovanou linku se 4+ mbit uploadem mít mohl, ale rok připojení by stál výrazně víc, než kterýkoliv z těch serverů v prvním příspěvku.

Jo a ještě jeden dodatek- pokud hodláte na serveru sdílet hudbu a videa, máte nějak pořešená autorská práva? Když budete na hostingu, mohou web poměrně rychle utnout v případě nějakých nelegálních aktivit. Ovšem nelegálně sdílet soubory ze serveru u sebe doma a s připojením na svoje jméno taky není zrovna výhra :-)
Slim
Profil *
Tak jo asi zaplatim hosting a budu spokojený z připojenim a z rychlosti diky vam kluci.Poraďte mi prosim nejaký dobrý hosting aby davaly minimum 2Gb prostoru a alias domeny.A hosting www.c4.cz je dobry?Jaký mate s ným skušenosti.DIKY
DJ Miky
Profil
A ještě otázka: Určitě využiješ 2 GB prostoru? Mnoho lidí si myslí, kolik giga potřebují, a pak skončí se stěží zabranými 100 MB.
Slim
Profil *
Nu jo ja premyšlel a myslim že mne v pohodě by stačelo 1Gb a s tymy strankamy pro video a hudbu nevim jistě.Takže pro začatek ja by vytvožil diskusni forum a pak by se podival stoji to zato vytvožit stranky něco jak Youtube takže prozatim mi v pohodě stače 1Gb pro forum.A gdyž zachcy Youtube tak zaplatim jiny hosting.Mate nigdo skušenosti z www.c4.cz?Nebo poradte mi prosim nigdo nějaký hosting.DIKY

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0