« 1 2 »
Autor Zpráva
Kapa
Profil *
Velice by mě zajimalo jak je na tom pozice web kodéra. Shrnu to do otázek:
1) Uživylo by mě tohle povolání ?
2) Má cenu se kuli tomu učit html css php a další ?
3) Jak je na tom poptávka webů ?
4) Je web kodérů nedostatek nebo přebytek ?
5) Obejdu se jako web kodér bez znalosti grafiky ?
6) Vezmou mě někde jako web kodéra jen z maturitou ?

Děkuji za zodpovězení...
MCKAY
Profil
Kapa:
IMHO
1) Možná, ale musíš být opravdu dobrý, nebo mít dobrou reklamu
2) Pokud se chceš stát web kodérem, bylo by to od věci
3) Vždycky se najde někdo kdo potřebuje web, ale často je potřeba projevit vlastní iniciativu a poptat se
4) Web kodéru (nebo webdesignérů) je stoprocentně přebytek, pokud se tím chceš živit máš hodně velkou konkurenci
5) Pokud si seženeš někoho, kdo té grafice rozumí a potřebné grafické práce ti dodá, tak ano.
6) Ano, pokud předvedeš, že umíš to, co oni potřebují. Stačí se podívat do nějakých inzertních novin kde píšou "Hledáme php programátora pro dlouhodobější spolupráci. OOP nutností", ani je tolik nezajímá, jestli máš jenom střední, nebo vysokou, hlavní je, aby si uměl to co oni požadují.
Taurus
Profil
1) Žádného Čecha to nikdy neuživý
2) Když tě to bude bavit... mě by to samotné nebavilo, rád to spojuju se vzhledováním
4) Málo kvalitních, každý si myslí, že to umí, ale obnáší to spoustu kritérií
5) V případě preciznosti převedení návrhu do živé podoby v podstatě jo

Důležité jsou výsledky, žádný papír, to je jako bonus. Reference, reference, snaha být lepším, studovat okolí, znát svou míru... to je třeba. Ani nemusí záležet na poptávce, stačí se umět zařídit.
fakeit
Profil *
webdeveloper
1) UživÍ se snadno, platy až 150€ na hodinu
2) Chtít se učit za cílem peněz není dobrý nápad
3) Tak jako mlíko, vajíčka..
4) Těch dobrých je na světě málo
5) Základní znalost grafických editorů
6) Já například školu nikdy nikde nepotřeboval

Hlavně nesmíš čekat na to, že se někde na střední škole nebo na vysoké něco naučíš - to je jedna velká chyba, naučíš se hov*o a ještě k tomu staré. Jestli chceš být dobrý, žádaný, úspěšný, musíš do toho věnovat spoustu a spoustu času - sám.
Petr ZZZ
Profil
Taurus:1) Žádného Čecha to nikdy neuživý

Já pro jistotu ještě přeložím, jak to Taurus pravděpodobně myslel. Hrubka podobného kalibru ("uživý") zákazníka hodně vyleká a bude li takových hrubek víc, nebude spát, nebude-li spát, nebude vydělávat a nebude-li vydělávat, nebude mít zloté, ktorými by sítětvorce zaplotil.

fakeit:na ... škole ... naučíš se hov*o a ještě k tomu staré.

Nesouhlasím. Naučíš se toho ve škole spoustu, jenom si to neuvědomuješ. Dalším důvodem mylného dojmu, že škola nikoho nic nenaučí, je skutečnost, že je nutno se naučit mnohem víc, k čemuž je, jak správně podotýkáš, potřeba vlastní iniciativa a především zájem, a taky že se člověk učí celý život. Zájem může být faktor nesmírně významný, nelze se ho ale naučit. Zájem prostě člověk buď má nebo nemá. Mě odjakživa zajímali brouci a dnes mě živí – dělám odborné posudky pro úřady pro ochranu přírody. Mimochodem bez vysokoškolského vzdělání; musím ovšem poznamenat, že vejška by občas otevřela dveře, které nevejška neotevře nebo otevírá se skřípáním. Je-li však dveří dostatek, tolik to zas nevadí.
fakeit
Profil *
Petr ZZZ:
Jestli si nevěnuješ vývojařině a jestli nemáš vystudovanou vysokou v oboru IT, tak na to nemůžeš reagovat. Já osobně mám kamarády, kteří dodělali výšku zaměřenou na IT a neumí ani zdaleka to, co já uměl už v 13ti letech(myslím teď oblast tvorby WWW, ne všeobecného programování). Je to z toho důvodu, že lidi, kteří umí, neučí(věř či nevěř, učí jenom lidi, kteří umí velký prd a oplatí se jim dělat za plat učitelů - a tito "učitelé" většinou už nevzdělávají sebe samotné, ale učí to co se naučili oni -> někdy až milné informace) -> spíš se oplatí zaplatit si nějaké školení od opravdových expertů.

Já, abych pravdu řekl, setkávám se často s různými klienty, které škola zajímá a když jim řekneš, že nemáš výšku, skoro se s tebou přestanou bavit. Oni to co sem psal nevědí, myslí si, že na výšce se z člověka stane profík jak by smet, proto je potřeba je tak trochu vyvést z omylu. Hodněkrát už se mi stalo, že mi klient na rovinu řekl, že je i jiný zájemce, s vysokou školou a ještě k tomu má levnější řešení, ale z těchto xy případů se mi jen jednou, dvakrát stalo, že bych se neprosadil. A to je podle mě hodně důležité - umět se prosadit.
Carrot
Profil *
IT vysoká ti ukáže cesty po kterých můžeš a taky nemusíš jít. Žádná nalejvárna z tebe programátora neudělá, samostudium a vlastní zájem je tady nezbytný.
Petr ZZZ
Profil
fakeit:

Asi to bylo nedorozumění – já psal obecně a ty o IT. Jinak ale bych řekl, že v podstatě píšeme to samé – škola není všechno. Samozřejmě úroveň bývá různá a to platí i pro absolventy jakýchkoli škol i pro učitele na jakýchkoli školách i pro jakoukoli jinou činnost. Mzdovou situaci vysokoškolských učitelů v ČR neznám, ale je jasné, že pokud je neuspokojivá, budou schopní lidé spíš v soukromém sektoru, než aby přednášeli na vysoké škole.

Dodatek:
"...jestli nemáš vystudovanou vysokou v oboru IT, tak na to nemůžeš reagovat.
...
...setkávám se často s různými klienty, které škola zajímá a když jim řekneš, že nemáš výšku...
"

Reagoval jsem (bez výšky) na něco, co jsi ty (také bez výšky) napsal. Nehledě na to, že reagovat může zásadně kdokoli na cokoli. To jen tak na okraj; jinak myslím, že se vcelku shodnem.
Taurus
Profil
fakeit:
Tvé osobně neznamená všeobecný úzus, takže bych byl s h***ama apod. opatrnej. Z víc než 90 % mi pomohlo samostudium, každopádně škola dává velký rozhled. Stejně jako plno kapacit umí a neučí, spousty dalších umí a učí, neglobalizuj jednostranně. Přitom taky nemám rád hraní si na tituly a školy...
Timy
Profil
fakeit:
Já osobně mám kamarády, kteří dodělali výšku zaměřenou na IT a neumí ani zdaleka to, co já uměl už v 13ti letech(myslím teď oblast tvorby WWW, ne všeobecného programování).
Na tom není nic zajímavého, protože pokud je mi známo, tak existuje jen jedna VŠ se zaměřením na tvorbu stránek a i ta je nová, takže tví známí pravděpodobně studovali jinou školu. Vzhledem k tomu, že jsi taktně zamlčel školu, tak nemohu posoudit, co se tam učili, ale u nás na informatice je tvorba WWW stránek součást nějakého jiného předmětu, v praxi o tom budeme mít tak čtyři přednášky a čtyři cvika, odhaduji. A víc se o tom nemá smysl učit, pokud se bavíme čistě o HTML+CSS. Základy za tu dobu stihneš a pak už jen musíš kódovat a získávat zkušenosti (aneb kolik bugů znáš, tolikrát jsi webkodérem), což už je mimo rámec daného předmětu. Takže ano, pokud jsi ve 13 nakódoval několik webových stránek, můžeš mít v této oblasti klidně více znalostí než nějaký Magistr informatiky.

Mimochodem i kdybych si u nás zapsal přímo nějaký předmět o tvorbě webových stránek jako Céčko, tak bych stejně nepředpokládal, že se o tom něco zajímavého dovím. Tvorba webových stránek mi přijde zrovna blbě mezi: je to moc těžké pro člověka, který učí práci s Wordem a moc primitivní pro člověka, který patří ke světové špičce v oblasti konceptuálních svazů a fuzzy logiky...
juk_jana
Profil
Pracuji jako programátorka a jeden z mých bývalých šéfů měl tu zásadu, že přijímal jen absolventy VŠ a vysvětloval to tak, že už absolvování vysoké bere jako potvrzení toho, že člověk je schopen vstřebávat spoustu znalostí - a to třeba i takových, do kterých se mu vůbec nechce.
Plaváček
Profil
Kapa:

1) Uživí tě prakticky každé povolání, které ovládáš na profesionální úrovni
2) PHP nutně znát nemusíš, dokonalá znalost CSS a HTML je ale podmínkou, aby se mohl realizovat bod č.1
3) Poptávka prozatím převyšuje nabídku, byť to tak na první pohled nemusí vypadat. Bavíme se ale o profesionální práci
4) Skutečně kvalitních kodérů je bohužel v Čechách jako šafránu
5) Ne, určité znalosti mít musíš, protože nakonec je tvým úkolem grafiku "nařezat", takže základní povědomost a schopnost ovládat alespoň jednodušší grafický program je nutnost
6) Klidně vezmu i kodéra, který dokončil pouze pátou třídu základní školy, když mě přesvědčí, že své řemeslo ovládá. Maturita nebo titul nejsou nutnou podmínkou
imploder
Profil
fakeit:
1) UživÍ se snadno, platy až 150€ na hodinu
Nepřebývá v tom čísle nula?
fakeit
Profil *
imploder:
Ne to opravdu nepřebývá. :) Ale záměrně sem tam napsal slovíčko , protože ne každý dělá v zahraničí.
peta
Profil
Shoduji se s odborniky tu.
* web stranka je reklama za levny peniz. Kazdy chce levne a mnoho. Zajem tudiz je, jen je treba se nabizet, obchazet treba firmy. A musis mit co nabidnout. Udelat stranku umi kazdy, ale prodat ji na webu tak, aby z toho ta firma mela uzitek a mela zajem o dalsi spolupraci a zmeny na strance, to uz chce trochu zkusenosti.
* programator (php) + koder (html+css+js) + grafik (sikovny) nema problem, pripadne si grafika sezen po znamosti
Nemusis umet php, staci, kdyz budes umet nastavit nejaky solidni CMS. Ten muze byt v pythonu, jave, cgi a pod, ale jako uzivatele te to nemusi trapit.
Momentalne treba pracuji s Plone. Nejsem s nim spokojen, ale pro zdejsi stranky je to asi to nejlepsi free, co se da pouzit. Nedoporucuji, velmi narocne na server a tez nic moc pro vzhled stranek. Ale vetsina ostatnich veci se v nem resi celkem prijemne.
* Zplacat stranky umi rekneme 95% lidi, co ovladaji zaklady html+css. Ale, ti co opravdu vi, co delaji, tech je malo. Vetsina tve prace bude spise spocivat v tom opravovat stranky po studentikach z 5.te tridy.
* Skola, zalezi na tom, jake vedomosti hledas. Ohledne programovani te nauci spoustu. Ohledne webu pouze zaklady.

juk_jana:
Pravda, na vs delas kazdy pulrok zkousku obsahlosti asi jedne maturity. Coz uz samo o sobe dava predpoklady [racovat s velkym mnozstvim informaci najednou.

fakeit:
To je o lidech. Kazdeho bavi neco jineho.
Rozdil ale mezi tebou a VS je v tom, kolik toho dokaze vstrebat za daleko mensi cas nez ty. Co ty umis ted, on se dokaze naucit za pul roku. Pokud bude chtit.
Joker
Profil
fakeit:
Téma školy se tu už řešilo, ale tak trochu opožděně ještě reakce:
Hlavně nesmíš čekat na to, že se někde na střední škole nebo na vysoké něco naučíš - to je jedna velká chyba...
Nesmysl.
Respektive- tohle je takové sebenaplňující proroctví. Kdo jde do studia čehokoliv s tímhle očekáváním, skutečně se obvykle nic nenaučí, protože takového člověka je hrozně těžké něco naučit.
Jít do školy s tím, že si sednu a počkám až mi ty vědomosti nalezou do hlavy je samozřejmě blbost. Škola, zejména VŠ, je spíš příležitost se něco naučit.
Já bych VŠ popsal nějak takhle: "Tady máš určitý rámec výuky, inspiraci, dostatek času a kontakt na experty v daném oboru. Můžeš si hrát, zkoušet, zkoumat, porovnávat myšlenky s ostatními. Zbytek je na Tobě".

Podle mě VŠ má dvě základní výhody:
- Zprostředkuje kontakt s experty v daném oboru. Zkuste mimo VŠ sehnat analytika z firmy typu Deloitte, aby Vám povyprávěl, jak u nich dělají analýzu systému, nejlépe nějakého reálného projektu, který dělali.
- Nadhled a prostor se učit různé věci. Z vlastní zkušenosti, když člověk pracuje, naučí se věci související s tou prací... ale často už nemá chuť se krom té práce učit ještě něco nesouvisejícího. Pak se může stát, že člověk třeba po střední přijde někam jako řadový programátor a programuje a programuje... a jako šéfa mu dají člověka s VŠ, který krom programátorského zná i analytické, ideálně ještě ekonomické a manažerské myšlení, takže dokáže z klienta vytáhnout požadavky, transformovat je do toho co se má naprogramovat a podat to tak, aby to klient byl ochotný zaplatit.

To je ostatně docela častý problém vývojářů „z praxe“- dokáží vytvořit programátorsky skvěle udělaný software, ale zákazník si stěžuje, že takhle to nechtěl.

Já osobně mám kamarády, kteří dodělali výšku zaměřenou na IT a neumí ani zdaleka to, co já uměl už v 13ti letech
No jasněže!
Krom toho, že absolvování VŠ neznamená odbornost v daném odvětví (viz výše), je normální, že 23-letý čerstvý absolvent VŠ bude odborně méně na výši, než 23-letý středoškolák s 5 lety praxe!
Praxe je důležitá, vtip je v tom, že z praxe se člověk nejvíc naučí v prvních letech, pak sklouzává k rutině (proto se myslím v hodnocení kvalifikace víc než 5 let praxe bere stejně jako 5 let). Čili SŠ + 5 let praxe je lepší než VŠ + nic, ale VŠ + 5 let praxe je lepší, než SŠ + 10 let praxe.

Samozřejmě je ale žádoucí si najít praxi při škole a do situace "VŠ+nic" se tím pádem nikdy nedostat.

lidi, kteří umí, neučí(věř či nevěř, učí jenom lidi, kteří umí velký prd a oplatí se jim dělat za plat učitelů
Eh. Nic ve zlém, ale tomuhle snad nemůže věřit někdo, kdo viděl vysokou školu zevnitř.
Znám dost lidí, kteří svému oboru rozumí dost dobře a učí (na VŠ nebo i SŠ, případně pořádají školení apod.)
Vesměs proto že je to baví a peníze až tolik neřeší, hlavně pokud jim jejich ostatní aktivity generují řádově vyšší příjmy.
fakeit
Profil *
peta: „Co ty umis ted, on se dokaze naucit za pul roku. Pokud bude chtit.“
Najdi někoho takového a budu ti platit 300tis. měsíčně za nic nedělání.

Joker:
Asi sem nakousl začarované téma. VŠ, jasně, když chceš, vstřebáš tam hodně zajímavých informací, ale rozhodně se nenaučíš to, co samouk za 5 let (pokud tomu nevěnuješ čas při studiu). Praxe tě naučí akorát aplikovat teorii, nerozšíří ti okruh znalostí (to co neumíš, neuděláš, musíš se naučit). A druhý fakt je ten, že samouci věnují daleko více času sebezlepšování v daném oboru - k tomu patří i různá školení.

Takže klidně i maník co dodělal základku a aktivně se věnuje 15 let tvorbě webových aplikací je na tom rozhodně líp než vysokoškolák(středoškolák) co má 5(10) let praxe.
Kacko
Profil
fakeit peta:
Tady se hlasim, za pul roku jsem schopny se naucit prakticky cokoliv. A peto o tech 300 mesicne budem napul delit;)

ad VS: Clovek s VS ma rozhodne vetsi rozhled o spouste veci, i kdyz ne do takove hloubky. Je jen na nem, cemu se bude venovat tak, aby byl profesional. Ale stale ma v hlave ty dalsi veci, o ktere je SS do 10letech praxe stale ochuzen a ktere si VS muze kdykoliv rozsirit. Proto se do vedoucich pozici vetsinou prijimaji VS. Jinak osobne si myslim, ze praxi clovek jen zakrni, nikam se poradne nevyvine - pokud nechce. A pokud chce tak vetsinou zacne tim, ze si udela VS.
imploder
Profil
fakeit:
aktivně se věnuje 15 let tvorbě webových aplikací
Tak dlouho se nikdo aktivně věnovat tvorbě webových aplikací nemůže, protože před 15 lety (rok 1994) web teprve začínal a webové aplikace nebyly. :) Před 15 lety vzniklo první CGI.

platy až 150€ na hodinu ... Ale záměrně sem tam napsal slovíčko až, protože ne každý dělá v zahraničí.
To jsou teda v zahraničí dobří šílenci.
Kacko
Profil
fakeit:
Jinak kde jste tech 150ecek vzal? Tomu neverim a myslim, ze vim kde vznikla chyba..
Taurus
Profil
Joker:
Kam se ti můžu podepsat? :-)

fakeit:
Když z poslední věty vyhodíš slovo rozhodně a vyměníš ho za něco jako může být, začne to možná dávat smysl.
fakeit
Profil *
Kacko:
To je nabídka pro někoho, kdo o tvorbě WWW nic neví.

Když se v průběhu studia sám nezajímáš o tuto problematiku, pak člověk co se jí zabývá každý den, bude vědět furt víc než ty(akorát ne tak do široka, ale to nepotřebuje). Ono chtělo by se říct, člověk se základním(středním) vzděláním zakrní, ale tenhle člověk nabere za těch X let daleko víc zkušeností, naučí se daleko víc věcí(z toho oboru) než se ty naučíš na vysoké škole. A vysokoškolák se za půl roku nenaučí to co se naučil ten pan Y za těch X let jen proto, že bude mít tu výšku. Všechno chce svůj čas.

No já 150€ na hodinu bohudík neberu, byly ale časy, kdy jsem dělal za 80-90€ na hodinu(a to klienti ušetřili). Ulehčím vám otázku, kde sem přišel ke 150€ - říká se tomu vedoucí(šéf, ředitel..) :).

imploder:
Byl to jen příklad. A jsou šílenci, kteří někdy dávají i nemožné podmínky.

Taurus:
No jestli ten samouk není blbej a opravdu se tomu věnuje, tak je to slovo "rozhodně" na místě.
Kacko
Profil
fakeit:
říká se tomu vedoucí(šéf, ředitel..) :). 

Mel jsem za to, ze se bavime o pozici Webkodera a to Webkodera zamestnance - nezivnostnika.
Takze jste bral 150€ na vedouci pozici v zahranicni firme?

kdy jsem dělal za 80-90€(a to klienti ušetřili)

V zahranici? V cechach si nechavame kodery v pripade potreb outsourcovat z Benety, takze platime nejen kodera, ale i znacnou provizi firme a s takovoto hodinovou sazbou by jsme jim jen krasne zamavali..

To je nabídka pro někoho, kdo o tvorbě WWW nic neví.
Ja o tvorbe WWW vlastne skoro nic nevim:) Koderine se vyhybam obloukem(umim, ale ne profi), ovladam vlastne jen to ostatni.

Je jasne, ze praxi ziska clovek mnohem vice, nez studiem. Nicmene VS behem par let praxe predci toho stredoskolaka diky svym ostatnim znalostem, ktere muze vyuzit. Proto byvaji na manazerskych pozicich prevazne VS lide. Jak sam rikate, SS nabere zkusenosti pouze v oboru, a tim prave zakrni. Tezko se programator se SS stane napr. Projekt managerem. Bude to stale programator, mozna analytik.
Joker
Profil
fakeit:
VŠ, jasně, ... ale rozhodně se nenaučíš to, co samouk za 5 let (pokud tomu nevěnuješ čas při studiu).
No jenže to se na VŠ očekává, že předmětu svého zájmu budu věnovat čas nad rámec studia! Přesně jak jsem psal- VŠ je hlavně příležitost, nestačí tam prostě sedět a čekat, že mi vědomosti nalezou do hlavy.
S tím, že nadšený samouk se za 5 let dokáže naučit víc než vysokoškolák který na to dlabe, souhlasím.

Takže klidně i maník co dodělal základku a aktivně se věnuje 15 let tvorbě webových aplikací je na tom rozhodně líp než vysokoškolák(středoškolák) co má 5(10) let praxe.
Nebude. Dovolím si tvrdit, že při téhle délce praxe už ty roky navíc nepřinášejí skoro žádnou výhodu ve srovnání s jinými faktory.
Jak říkám, jedna z výhod školy je daleko širší záběr, než co se člověk může naučit v praxi. A to nejsou jen vědomosti, ale i způsoby myšlení (viz "ajťácká" snaha udělat dokonalý systém versus "ekonomická" snaha udělat prodejný a ziskový produkt, to je někdy hotová válka světů :) A mezitím ještě analytické myšlení, co vlastně ten klient chce, jak to bude složité a jak se to má implementovat)
fakeit
Profil *
Kacko:
Celou dobu se to bavím o webdevelopingu, nikoliv o kódeřině samotné. Na pozici šéfa sem nedělal, ale můj nadřízený(není vlastník firmy), který nás nejenom popoháněl, ale taky sám dřel, měl tento plat.

Asi se to chce víc rozletět za hranice :)

(peta: „Co ty umis ted, on se dokaze naucit za pul roku. Pokud bude chtit.“)
Tam není ani slovo o tom, že bych uměl jenom kódovat. A od nuly bys určitě nezačínal, ale když najdeš někoho, kdo bude začínat uplně od ničeho, jako tenkrát já a za půl roku bude umět to co já, ten rentatibilní příjem je tvůj.

Faktem je, že já už několikrát "dupal" po vysokoškolácích a jak byli rádi, že se zase něco navíc naučili.

Bude to stale programator, mozna analytik.
Opravdu si tohle myslíš?:) Co třeba malej kluk, co ve 14ti nechal školu a dneska má McDonald? Taky bys mu tenkrát řekl, že z něj nebude šéf a bude maximálně obsluhovat?

Víš, ono nezáleží na tom, jestli máš vysokou, střední, ono záleží na tom, co umíš. Tak před rokem ke mě přišel bratránek(VŠ Strojírenská, zaměření na robotiku), že má pokaženou sekačku - a i "de*il" jako já mu mohl říct, že má naopak nůž (a ve škole sem se to fakt nedozvěděl).

Joker:
Stále je co se učit. Bereš to špatně. Já se třeba neučil jenom ajťařinu, brnkal sem dlouho taky o práva a ekonomiku. V tomto si myslím, že mám daleko větší rozhled, než nějakej čerstvej průměrnej vysokoškolák. Jsou i výjmeční lidi. Ale málokterej vysokoškolák bez těch roků praxe vymyslí něco opravdu úspěšného, něco co lidem ulehčí život v internetu. Něco co bude vynášet 5 mega měsíčně. :)

Třeba jestli znáš toho maníka, co štípal několik let s normální sekerou dřevo a pak ho napadlo, že by tu sekeru vlastně mohl lehce vylepšit a ulehčit si práci. Ale aby na to přišel, musel s tím kolik roků dělat :).
Kacko
Profil
fakeit:
Co třeba malej kluk
Nemluvim o podnikani, mluvim pouze o zamestnancich. Pokud by pracoval v nejake firme a zustal zamestnancem, tezko by byl dnes v managerske pozici, pouze by obsluhoval.

webdeveloper != manager
Takovy plat mel na pozici managera, at uz vam pomahal jakkoliv.

Víš, ono nezáleží na tom, jestli máš vysokou
Nikde jsem nerekl, ze na tom nezalezi. Samozrejme zalezi na tom co kdo umi. A VS clovek ma lepsi predpoklady k tomu umet mnohem vice, nez SS.

Celou dobu tu nemluvime o podnikani. To si prosim uvedomte. Dobry napad(podnikatelsky zamer) muze mit prakticky kdokoliv, s tim nema vzdelani nic spolecneho.
fakeit
Profil *
Kacko:
Už si přesně nepomatuju ten jeho příběh, ale tuším, že on první umýval nádobí a těžce ho to štvalo. :)

Tohle není o vysoké škole, ta ti nedá předpoklady k tomu umět mnohem více, tohle je o člověku. Člověk, který chce se na vysoké naučí hodně, ale taky sám si zjistí hodně věcí. Člověk který nechce nebude chtít ani na vysokou a půjde rovnou něco dělat.

Řeknu to nějak tak, kdybych v tvorbě WWW v 9 letech neobjevil koníčka, kdybych se nesnažil být ze dne na den lepší, dávat si větší cíle a kdybych pak nezačal při střední plnit různé zakázky, na kterých sem se toho hodně naučil, byl bych dneska uplně jinde. Nikdy bych nedostal ten nápad, který sem dostal, ten "americký" sen. Takže bych podnikání a vzdělání víc než úzce spojil.

Takovy plat mel na pozici managera, at uz vam pomahal jakkoliv.
Já na tom svém projektu plnil funkci programátora, právníka, překladatele..jenom účetní sem si musel sehnat. A nemůžu ten zisk srovnávat s platem managera, programátora, právníka, překladatele, účetní - ani s ročním platem všech dohromady. Takže bych to dělení příjmů nechal spíš na odvedené práci, než na pozici. :)
Joker
Profil
fakeit:
V tomto si myslím, že mám daleko větší rozhled, než nějakej čerstvej průměrnej vysokoškolák.
Může být, samozřejmě výjimky se vždycky najdou.
Zůstávám ale u názoru, že je daleko těžší se při práci učit ještě věci, které mě třeba moc nebaví a ani nesouvisejí s tou prací, ale "mohly by být užitečné".

Ale málokterej vysokoškolák bez těch roků praxe vymyslí něco opravdu úspěšného, něco co lidem ulehčí život v internetu.
Microsoft, Google, u nás Seznam - firmy založené univerzitními studenty, zakladatelé se seznámili díky studiu.
Facebook začal jako univerzitní projekt.
Mám pokračovat? :-)

Jinak k těm 150€, já myslím, že to je vcelku reálná částka... kterou si zaměstnavatel může za práci web kodéra fakturovat. Samotný kodér z toho samozřejmě dostane zlomek.
fakeit
Profil *
Joker:
Ano, pokračuj. Pak si seber kolik na světě pobíhá vysokoškoláků a zkus jestli počet lidí, co tohle dokázali odpovídá slovu "málokterej" :). Těchto lidí opravdu hodně není. Co třeba Amazon? eBay?
Kacko
Profil
fakeit:
Už si přesně nepomatuju ten jeho příběh
To je to o cem mluvim. Zacal podnikat. Pokud by podnikat nezacal, stale by myl nadobi. Protoze nemel vzdelani na vyssi pozici. Nevim jak jeste jinak vam vysvetlit, ze se tu nebavime o podnikani.

Tohle není o vysoké škole
Zamyslete se. Opravdu si myslite, ze ten samy zvidavy a ucenlivy clovek by byl se SS chytrejsi, nez s VS?

Já na tom svém projektu plnil funkci programátora, právníka, překladatele
Takze jste podnikal, evidentne uspesne, gratuluji. Co to ma spolecneho s platem cloveka na pozici webdevelopera(zamestnancem)?

Vychazite z castky, kterou dostaval nekdo za uplne jinou pozici. Nasledne to argumentujete tim, ze jste v jakemsi projektu mel jakysi zisk. Jak to souvisi s vasim nadrizenym, managerem a jeho 150€?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0