Autor Zpráva
nogod
Profil *
Dobrý den,
chci udělat stránky s informacemi o městě, kde každá památka, škola, firma atd. bude umístěna na mapě. Nejdříve jsem si myslel, že si vytvořím vlastní mapu, ale pak mně napadlo využít Google Mapy. Ale vrtá mi pořád hlavou (i po přečtení podmínek použití), jestli za tuto službu musím platit Googlu, pokud si budu účtovat za zápis do katalogu firem, pokud to nebudu mít pro vlastní potřebu. A nebo i takové použití je zadarmo...
jakubroz
Profil
Ahoj,
něco podobného už dávno je, zkus http://lokola.cz ;)
nogod
Profil *
Tohle je úplně něco jiného, než jsem měl na mysli. Ta mapa má sloužit jako doplněk dalších údajů atd. né jako hlavní náplň budoucích stránek. Takže moje púvodní otázka stále platí :-)
Plaváček
Profil
nogod:

Pokud jsi četl tyto podmínky http://code.google.com/intl/cs/apis/maps/terms.html, pak by ti mělo být všechno jasné. Google Maps, které použiješ na svých stránkách, musí být všeobecně přístupné a bez jakéhokoliv poplatku pro všechny uživatele. Jinak si s nimi můžeš dělat, co uznáš za vhodné.
nogod
Profil *
Bohužel nejsem právník a moje angličtina není dost dobrá na to, abych to přesně pochopil. Četl jsem podmínky v češtině a není mi to zcela jasný i když jsem to konzultoval s několika lidma. Tady jde o to, že já bych si mimo jiné účtoval za zápis do mapy...
H13
Profil
nogod:
To, že si budeš účtovat za tvoji službu "tedy zapsání do mapy" a případně to, že se zákazníkův kontakt zobrazí na tvých stránkách (i za pomocí Google Maps), v podstatě nijak nesouvisí s Googlem.

Ty budeš účtovat svým zákazníkům za své služby. Jiná otázka by byla, kdyby jsi měl na stránkách mapu se zobrazením zákazníků a prodával by jsi např. přístup k této mapě.

Jestli to dobře chápu, mapa na tvých stránkách bude pro veřejnost přístupná, bez žádných poplatků, jen si budeš účtovat za svou službu, kterou je zapsání někoho do mapy. Pak by mělo být vše OK.
nogod
Profil *
H13:
Ano, chápeš to správně. Já se jenom potřebuju ujistit v tom, že díky Google Maps budu mít nějaký zisk, že to není něco jako komerční užití, nerad bych, aby mi doma zaklepali právníci z Googlu :-)
Kristova noha
Profil *
Google se může vykakat na klepání na dveře nějakému obecně vyčůranému čecháčkovi, co chce všechno zadarmo a po ostatních peníze. Maximálně by ti mohl k mapám zablokovat přístup.
Nogod
Profil *
Kristova noha
"...obecně vyčůranému čecháčkovi, co chce všechno zadarmo a po ostatních peníze".
A ty víš co chci dělat?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0