Autor Zpráva
Spectator
Profil
Dobrý večer,
mám vytvořenou aplikaci pro komunikaci a prezentaci dokumentů pro bytová družstva. Spustil jsem ho pro náš dům (zdarma) a nyní o něj má zájem i vedlejší dům.
Zde nastává problém, nerad bych úplně zdarma předal svou práci dál. Nemám živnostenský list a tak se ptám, jakým způsobem je možné web pronajmout - šlo by nejspíš i o následné úpravy a změny.
Předpokládám, že o web bude mít zájem družstev i víc, protože jsme v lokalitě, kde jsou postaveny domy ve stejnou dobu a intenzivně mezi sebou komunikujeme a informace o takovéto pomůcce se rychle rozšíří (jak už se stalo).
Komplikace je v tom, že družstvo musí dokazovat co a za co koupilo a nebo za co platí.


Prosil bych o radu, jak postupovat?
Mike8748
Profil
Spectator:
Dohoda o provedení práce(vzor najdes na netu). jeden papír, kde bude napsaný že pro ně vytvoříš aplikaci(zprovozníš) aplikaci takovou a takovou, že ti to zabere X hodin a že dostanes Y korun za hodinu.

pak záleží na tvé ochotě... jestli v rámci této jedné dohody jim to dáš dráž s tim že mají dovoleno chtít změny v takovém a takovém rozsahu (Z hodin práce) nebo jestli na změny webu si řekneš o další dohodu.
Ivy
Profil
Pokud není příjem pravidelný a nepřevýší určitou částku (snad 20 000) pak se nemusí ani podávat daňové přiznání. Pokud bude příjem pravidelný tak by asi bylo nejlepší si živnostenský list pořídit.
Spectator
Profil
Mike8748, Ivy:
Dohoda o provedení práce se mi taky zdála jako zajímavá možnost, jen jsem nevěděl, jak do toho dát tu údržbu.

Pokud není příjem pravidelný a nepřevýší určitou částku (snad 20 000) pak se nemusí ani podávat daňové přiznání.
Na to kouknu, to je pro mne novinka!

Děkuji
Ivy
Profil
Ale když to budeš dělat pravidelně tak je to nedovolené podnikání (nebo něco podobného). Nejlépe se zeptej na živnostenském úřadu.
Adrifinel
Profil
Co si matně pamatuji z hodin práva, tak jednorázové práce se nepřiznávají.
Ivy
Profil
[#6] Adrifinel
Ano, ale jenom do určité výše příjmu, pokud to přesáhne určitou hranici, musíš přiznat i jednorázový příjem. To vím určitě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0