Autor Zpráva
crash01
Profil
Dobrý den,
rozhodl jsem umožnit návštěvníkům webu přehrávat si mnou nahrané videa. Vybral jsem si Flowplayer jako přehrávač.
Videa bych chtěl přístupnit ve třech úrovních kvality (nízká, střední a vysoká). Jak kvalitu doporučujete pro jednotlivé úrovně tak, aby video nevypadalo příšerně ani ve fullscreenu.

Poslení přání - doporučte nějaký kvalitní converter (minimálně z MP4 a AVI) do FLV

děkuji
František Maša
Krakatoa
Profil
Kvalitu si nastav jakou chceš ty, jakou uznáš za vhodnou, rozlišení třeba 360p, 480p a 720p ... fullscreen je různej, u někoho 800x600, u někoho 1920x1200.

Jako konverter doporučuju MeGui. Video kodek x264 a audio kodek Nero AAC. Převádět na konstantní kvalitu. Dosáhneš tím kvalitního videa i při nízkých bitrate.
MP4, AVI a FLV jsou kontejnery, lze je měnit i bez enkodování audia a videa, např. pomocí prográmku ffmpeg.
crash01
Profil
Nad těmito rozlišeními jsem také přemýšlel. Má smysl použít i 1080p, nebo stačí 720p?
Alphard
Profil
crash01:
Má smysl použít i 1080p, nebo stačí 720p?
Zkuste odhadnout, jaké rozlišení mají monitory vašich čtenářů a jestli budou mít vůbec zájem pouštět si videa ve fullscreeenu. Bude se to lišit web od webu. Ale myslím si, že otázka by měla správně znít, jestli 1080p nabízet již teď. Za pár let to bude určitě standard, takže jestli na vysokou kvalitu máte dostatečné kapacity, tak bych ji použil.
crash01
Profil
Alphard:
otázka by měla správně znít, jestli 1080p nabízet již teď
Přesně tak to bylo myšleno. Jde o herní web, kde chci nabízet možnost shlédnout herní trailery - a tam se podle mě kvalita 1080p hodí - na pouštění trailerů myslím většina lidí fullscreen využije. Druhá věc je, že mezi hráči má většina uživatelů monitory s vysokým rozlišením... využiju i 1080p.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0