Autor Zpráva
crash01
Profil
Jaký máte názor pro vyžadování registrace pro přidání komentáře k nějakému článku? Je podle Vás lepší použití captcha? Jde mi jen o průzkum, jak to vidí ostatní.

Díky
Crash01
Ivy
Profil
Z pohledu správce: pokud nemáš čas nebo chuť komentáře pravidelně kontrolovat a mazat někdy i desítky nebo stovky spamů pak dobrou ochranu vřele doporučuji.
Z pohledu uživatele: na druhou stranu každá ochrana (registrace, ale i captcha) uživatele alespoň trochu otravuje. Pokud se někam musím zaregistrovat tak jdu často raději pryč. Captchu ještě rozchodím.
crash01
Profil
Dříve jsem používal captcha, teď jsem vyzkoušel captcha odstranit, abych věděl jak hrozné to se spamem bude. Po smazání cca 500 příspěvků, které byly spam, asi captcha opět nasadím.
Bubák
Profil
Víš, jakou antispamovou ochranu používá tato diskuse? Prti robotickému spamu vysoce spolehlivé řešení a pokud máš zapnutý JS, tak o tom ani nevíš, při vypnutém JS otravuje minimálně.
okolojdouci
Profil *
Je zřejmě jistý rozdíl, jestli máš na webu denně 10 návštěv nebo 1000.
Další rozdíl pak bude, jestli ten web je komunitní (např. fórum rybičkářů) nebo je typickým návštěvníkem náhodný okolojdoucí.
No a od věci taky není kvalita antispamových opatření. Např. na této diskusi není malá návštěvnost a kdyby tady bylo víc než pár jednotek spamů denně, captcha nebo povinná registrace by tady byla nejspíš zavedena dost rychle.
Ivy
Profil
[#3] crash01
Pokud ještě váháš s nasazením ochran počti si, třeba toto je hodně dobrý důvod proč mít ochranu proti spamu.
crash01
Profil
Ivy:
Jo, ale tento konkrétní program je dělaný na konkrétní CMS/fóra. Já běžím na vlastním (i vlastní captcha) a můj web není zas tak důležitej, aby speciálně pro něj někdo vyvíjel podobný SW.

BTW. Co si myslíte o takovémto způsobu - je to jako jedna z antispam vrstev ještě použitelné?
Bubák
Profil
crash01:
Vždyť to je v podstatě to, co je na zdejší diskusi, viz výše [#4]. Zřejmě pro spamery není důležitý ani tento web.

okolojdouci:
kdyby tady bylo víc než pár jednotek spamů denně, captcha nebo povinná registrace by tady byla nejspíš zavedena dost rychle.
Myslím si, že až jako úplně poslední možnost. Od zavedení zmíněné ochrany se tu po čase začal spam objevovat, stačila drobní úprava, spočívající ve změně čísla a od té doby je klid.
DoubleThink
Profil *
crash01:
Jaký máte názor pro vyžadování registrace pro přidání komentáře k nějakému článku?
Nemusíš vyžadovat registraci, můžeš vyžadovat autentizaci - skoro každý má dnes Facebook, Twitter, Google Account nebo Live ID.

Necílený robotický kobercový nálet spolehlivě odrazí sebejednodušší javascriptová ochrana. Grafická CAPTCHA se používá u důležitých služeb nebo homogenních ekosystémů typu phpBB proti cíleným útokům.
crash01
Profil
DoubleThink:
Nevím, to už bych si radši vyplnil captcha než abych se logoval na FB, nebo Twitter.

Bubák:
Víceméně ano. Od zavedení podobného způsobu žádný spam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0