Autor Zpráva
crash01
Profil
Zdravím.
Chtěl bych se nějakých zkušenějších programátorů zeptat, zda používají při programování (názvy proměnných, funkcní, atd.) češtinu, nebo naopak pouze angličtinu. Který styl je podle vás lepší?

Děkuji
weroro
Profil
Môžeš písať aj po česky ak sa ti bude potom lepšie orientovať v kóde, avšak nepoužívaj háčky a čárky.
Tori
Profil
crash01:
Částečně související: Reakce chlupů na hlavě na diakritiku ve zdrojácích
crash01
Profil
Jde mi třeba o využití ve frameworcích - typicky při routování. Na česky psaném webu může být matoucí něco jako articles/news/10/nejaky-clanek a mnohem lépe poslouží clanky/novinky/10/nejaky-clanek. Naopak psát controllery anglicky a dělat pro každý vlastní route s českou URL je neuvěřitelně nepraktické - stejně tak úpravy. Potřebuji udělat úpravy na stránce .../uzivatele/detail/ a teď musím ještě dohledat anglické pojmenování, které jsem použil.

Používám Kohanu a zatím jsem na jiné než tyto tři způsoby nepřišel. Vyveďte mě někdo z toho začarovaného kruhu :)
Mároš
Profil
Nevim co je na tom nepraktické :) Používám to v Nette frameworku, a bez problémů. Celej kod mam napsanej anglicky. Mam nadefinovany dva jazyky (cs a en). V routovani si akorat nastavim prekladovou tabulku, a je to. Napriklad mam ArticlePresenter a v routovani si nastavim, že když je adresa /en/, použije se adresa.cz/en/article/slug nebo pokud cesky, tak adresa.cz/clanek/slug. Nevidim v tom nic nepraktickeho, ba naopak je tam videt krasa routovani. I kdyby se ten presenter jmenoval bflmpsvzPresenter :)
Jan Tvrdík
Profil
crash01:
Psát jenom česky nejde, takže lze používat mix češtiny a angličtiny nebo jenom angličtinu. Protože mix vypadá divně, tak používám všude angličtinu, tedy i v názvech controllerů. Jedinou výjimkou jsou termíny, které nelze do angličtiny přeložit nebo je přeložit nedokážu.
Str4wberry
Profil
Který styl je podle vás lepší? To záleží na různých okolnostech. Zjednodušeně bych řekl, že pokud nepotřebuješ kód sdílet s lidmi, co česky neumí, tak není důvod se češtině vyhýbat a její užívání přináší spíš výhody.
Nox
Profil
A ještě http://devblog.cz/2012/03/cestina-vs-anglictina-v-commit-zpravach/

Kdo vyloženě programuje a není začátečník/programování=nutné zlo, pak imho určitě anglicky, nevidim v takovém případě v češtině výhodu.

Tedy ... jedinou trabli vidím ve specifikacích, rozhraní klient x zhotovitel atd., hmm

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0