Autor Zpráva
Tori
Profil
Dobré ráno.
Rozhoduji se, jaký další jazyk se začít učit, a váhám mezi Javou a Pythonem. Co považujete za lepší z hlediska uplatnění se? Díky moc za radu.

Nebráním se i jiným návrhům, pokud to budou objektové jazyky. Jinak známá (která se tím živí) mi radila i Ruby, resp. RoR, ale četla jsem různé názory proti, takže zatím nevím.
SeparateSK
Profil
Java:
-je pre mobily,takže ak chcete robiť aplikácie pre mobil,tak rozhodne v Jave
-dajú sa v nej robiť java applety
-nie je len na programovanie webu,ale aj na programovanie desktopových aplikácií
Python:
-nie je len na programovanie webu,ale aj na programovanie desktopových aplikácií
Neviem ako sú na tom obe tieto jazyky s rýchlosťou.

Iné rozdiely tu nevidím a môžem sa mýliť.
Samozrejme tu je aj Jython,čo je vlastne niečo medzi.
Ugo
Profil
python je lehčí a víc sem ho viděl v inzerátech ve spojení s PHP, instalace provývoj nezabere půlku disku. jako jazyk je sice lehkej, ale stejně jako PHP je hrozně nepřehlednej, dál je tu nějakej problém s verzema kterej já nezaznamenal (já ho vzal jen povrchově zatim), ale prostě existuje trojka která je trochu jiná a i když je dost stará tak neni moc rozšířená. Co sem si všiml, tak v linuxu je tuna věcí v pythonu, takže chceš-li si něco rozšiřovat tak je to asi lepší jak Java. Rychlost javy bejvala otřesná, ale naposled co jsem í zkoušel tak byla už dobrá, python ale trhač asfaltu taky neni, v hodně testech se mi jako nejrychlejší osvědčilo PHP, hlavně práci s poli má vynikající.. a pak dobrou implementaci md5 :-D.

Naproti tomu java je rozšířená hodně v mobilech a mobily sou teď zas v kurzu

Nejvíc bych ti doporučoval prolítnout python, věnovat se mu tejden, zažít si trochu syntaxi, zjistit patrné nevýhody (třeba chybějící isset :)) a pak jít na C/C++, to je totiž programování a ne lepení jak tyhle interpretovaný jazyky, bohužel i náročnost je taková. (já to třeba vůbec nechápu, ta práce s ukazatelema a hlavně charem je otřesná když nechceš používat knihovny na to a návod na sockety bez knihovny sem taky nikde nenašel a sám na to nepřijdu, žel je to ještě pořád málo programování, ale proti pythonu/php atp. ... :D)
Jerkytungle
Profil *
Tori
Ahoj,
jestli muzu doporucit tak urcite bych volil Javu. Predsudek ze je pomala je par let stary a je to dost prima konkurence .NETu apod. Jak uz tady padlo je hodne rozsirena a hlavne existuje milion tutorialu na webu. Zaroven dnes za Javou stoji firma Oracle takze o budoucnost bych se nebal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0