Autor Zpráva
Jdinaparek
Profil *
Dobrý den,
právě jsem dokončil kódování jedné stránky na objednávku. Jelikož mi je 16 let, tak jsem s klientem neuzavřel žádnou smlouvu ani nic podobného (komunikace přes skype). Jelikož je to poprvé, co budu mít (snad) za svoji práci zaplaceno, tak se chci zeptat, co je zapotřebí udělat, aby vše proběhlo bez problému. Pro lepší pochopení: pokud stránku nahraju na nějaký free hosting, kód si může bez problému okopírovat a já skončím tzv s "holou řití" a když bych po něm chtěl, aby mi nejdříve poslal peníze, bez toho, že bych mu ukázal tu stránku, tak by asi nebyl moc ochoten mi vyhovět. Děkuji za každou odpověď
weroro
Profil
Pokiaľ sa jedná o stránku využívajúcu PHP, tak by som sa nejak nebál toho, že by mi niekto ukradol všetok kód, keďže bude na mojom testovacom servery. Ak je stránka statická (HTML), tak v tomto prípade, by som to riešil zaslaním videa. V každom prípade, je vždy potrebná dôvera aspoň z jednej strany. Zákazníkovi nemusíš vôbec hovoriť, že je to tvoja prvá platená zákazka, ale tak isto mu nehovor, že si ich už urobil niekoľko lebo sa môže stať, že si vyžiada referencie.
T.Thomas
Profil *
Také se mi párkrát stalo že jsem nedostal za web nic a jelikož byla dohoda pouze per-huba tak jsem si mohl postěžovat pouze v lampárně hlavního nádraží. Pro ty případy kde nemám dostatečnou důvěru používám osvědčený systém. Stránky nahraji na svůj web do podadresáře (kde je současně dolaďuji) a zde si je může klient prohlédnout. Pokud je spokojen, nahraji mu je až po finanční transakci.
candiess
Profil
T.Thomas:
Skvělé řešení, taky to takhle dělávám :)
David Klouček
Profil
Proto jsem si koupil boxera. Nezaplatíš? Vyválíš se ve vlastní krvi!
weroro
Profil
T.Thomas, candiess:
To ale platí ako som už písal vyššie iba v prípade, ak stránka využíva PHP. Čisté HTML (statická stránka) takto neochránite.
ninja
Profil
Jdinaparek: Záleží jak velká bude odměna a jak jste ochoten riskovat. Zaručené není nic, ale například písemná smlouva vám dává velmi mnoho možností. Pokud se jedná o nakódování webu, tedy o řádově stovky až tisíce korun, písemná smlouva je velmi nepohodlná. Je to tedy hodně o důveře. Pokud Vám nezaplatí, nesmí vaše dílo užít. Pokud jej užije, je to stejné jako když vám ukradne peneženku.

Zkuste si tedy zjistit něco o druhé straně a zvážit, jestli jedná průhledně a čistě:

1. Vystupuje pod svým pravým jménem?
2. Jsou stránky pro něj, nebo je přeprodá finálnímu klientovi?
3. Můžete získat nějaké reference na jeho předchozí klienty a subdodavatele?

Obecně, pokud daný vystupuje tajemně pod přezdívkou, chtěl bych alespoň část peněz předem. Pokud se chová a vypadá seriózně, kvolil bych klasické zaplacení po dodání díla.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0