Autor Zpráva
Enngage
Profil
Chtěl bych se zeptat jestli má někdo povědomí o tom, kde všude jsou upravena ustanovení, které se vztahují na provoz, podmínky atd elektronického obchodu. Budu o tom psát práci a hledám si teď potřebné zdroje. Můžete mě někdo pomoct nasměrovat správným směrem?
Děkuji za odpovědi
Joker
Profil
Enngage:
Sice nejsem právník, ale co vím, tak podle toho s kým se obchoduje, jestli s firmami nebo s lidmi, je základem buď obchodní, nebo občanský zákoník.
Pokud by to byl klasický e-shop obchodující s lidmi, tak základní informace budou v občanském zákoníku někde mezi §40-60.
No a pak další zákony, které závisí i na tom, co (s čím) se obchoduje.
Google mi vyhodil třeba tento výčet.
Pak samozřejmě Zákon o některých službách informační společnosti (ten řeší třeba zasílání obchodních sdělení a podobně).
A dál už nevím.
Enngage
Profil
Díky moc, mrknu na to a z toho mála co, tak to jen potvrzuje to, co jsem si myslel. Ještě bych se rád zeptal ostatních jestli ví o směrnicích (př. nařízení) EU na tohle téma. Vím, že někdy v r. 2014 přijde v platnost nějaké nařízení z EU, které přímo dopada na elektronické obchodování do našeho práva, ale nevím o jakou směrnici/nařízení se jedná a jestli se už teď na elektronický obchod nějaké EU pravidla nevztahují.
Joker
Profil
Enngage:
Jestli se nepletu, směrnice EU nemají žádný přímý dopad, jen členské státy je musejí implementovat do svých zákonů, takže případné dopady by měly být dohledatelné v našich zákonech.
Enngage
Profil
Joker:
Je to tak, jak říkáš. Mně ale zajímají i ty směrnice, které se na nás vztahují už teď, ikdyž jejich implentace do našeho práva bude až někdy v budoucnu.
ludekbrno
Profil *
Enngage:

Takové přece neexistují :-) Dokud nejsou implementovány do českých zákonů, nemůžou se na nás vztahovat.
Enngage
Profil
ludekbrno:
Směrnice EU říká jak si příslušné státy mají upravit své vnitrostátní právo, je to vždy do nějakého data. Takže teď může někde viset směrnice EU, která upravuje něco ohledně elektronické kontraktace a my máme např. do roku 2014 upravit podle toho naše vnitrostátní právo. Směrnice jako takové se na nás nevztahují, pouze říkají jak a do kdy si máme upravit naše právo. Zajímají mě i tyhle prameny:) Tak jestli někdo něco ví, nebo má trošku povědomí o tom, byl bych moc vděčný.
Ivy
Profil
Harmonogram provádění směrnic
Enngage
Profil
Ivy:
Nemůžu se tam zbavit té francouzštiny u směrnic.. Jinak už vím, že ta směrnice, kterou hledám musíme upravit do konce roku 2013 a účinnost by měla přijít k 1. červnu 2014. Nemůžu ale pořád najít, o jakou směrnici se jedná.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0