Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

jaký free-mail máte, používáte a který se vám zdá nejlepší?

Zatím jsem pořád u Seznamu, ale to jejich poslední "vylepšení" mě nutí porozhlédnout se jinde, protože ten mail je úplně nepoužitelný. Vzhled se sice povedl, ale vše funguje daleko víc pomaleji než dřív (co se taky dá čekat od AJAXového provedení)

V GMailu zas nefunguje scrollování, je to celé zasekané a taky dost pomalé, i když rychlejší než nynější Seznam...

Co máte vy? Chci používat mail na webu, mít klienta mi přijde zbytečné.
pcmanik
Profil
joe:
Používam Gmail, problém so scrollovaním som nepostrehol. A čo sa týka rýchlosti tak tá je hádam najlepšia zo všetkých mailov čo som kedy mal.
Na gmaily sa mi páči práve rýchlosť, prehladnosť a istota doručenia mailov - či už mne, alebo odomňa.
Alphard
Profil
joe:
V GMailu zas nefunguje scrollování, je to celé zasekané a taky dost pomalé
Já jsem teda nezaznamenal problémy v žádném prohlížeči, na soukromý mail používám Operu, na pracovní Chrome. (Ale pracuji s docela slušným notebookem.) Zkoušel jsi Chrome? Tam je asi největší šance, že to bude fungovat správně.
panther
Profil
joe:
stejně jako další již mnoho let používám gmail a problémy s ním nejsou.

S rychlostí problém není, a to ani na mobilním telefonu, kde je mobilní připojení poměrně pomalé (jedná se o noJS verzi).

Jaký používáš prohlížeč? Co počítač, jedná se o nějaký pomalý kousek, nebo železo samotné na načítání vliv nemá? Jak nakousl Alphard, v Chormu bude vše bez problémů, ale ve Firefoxu (v několika posledních verzích) je gmail také svižný.
joe
Profil
Mám AMD Athlon 64 Dual Core 2.4 GHz, systém Windows 7 (64) a paměť 4GB. Nemyslím si, že by to bylo málo, na to abych nemohl scrollovat :-)

Se scrollováním mam problém v Opeře (aktuální stabilní verze, ale dělala mi to každá Opera a už hodně dlouho) a to [url=hthttp://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=3&topic=136625a každé stránce, kde jsou umístěny fixní elementy[/url].


V Chrome to funguje celkem svižně, ale na ten prohlížeč si moc zvykat nechci... Líbí se mi plynulé posouvání a to je (asi) jen v Opeře. Ale nejde to o moc rychleji ani když ho vypnu.
panther
Profil
joe:
Máš pravdu, v Opeře se to posouvá trochu škubaně, to mohu potvrdit (sice mám starší Operu, ale ty, když ji používáš, budeš mít téměř jistě nějakou aktuální).

Pokud se nechceš vzdát svého prohlížeče, nechceš se vzdát relativně bepzečného gmailu (co se doručených/odchozích zpráv a spam filtru týče), asi budeš muset volit mezi klientem a gmailu v HTML verzi. Osobně moc nevím, na jaký jiný mail bych přecházel.
ludekbrno
Profil *
joe:
Mě zase připadá zbytečné přistupovat k mailům přes webové rozhraní, když existuje dost kvalitních klientů pro všechny platformy a ještě kvůli tomu měnit mailovou schránku :-)
Str4wberry
Profil
Zkoušel jsi outlook.com?
joe
Profil
Str4wberry:
Nezkoušel, i když schránku na hotmailu mám, tak jsem se přihlásil a překvapilo mě to. Díky za tip, nevěděl jsem, že to předělali, funguje to zatím nejlépe ze všech a je to jednoduché. Tak teď už jenom nastavit přesměrování pošty :)


ludekbrno:
Mě zase připadá zbytečné přistupovat k mailům přes webové rozhraní, když existuje dost kvalitních klientů pro všechny platformy a ještě kvůli tomu měnit mailovou schránku
K čemu je nějaký mailový klient, když webové rozhraní prakticky umožňuje to samé jako on? Resp. bavíme-li se o těch nejdůležitějších funkcích. Akorát to zabírá místo na disku, místo v paměti, ...


panther:
Asi budu věrný Microsoftu, jejich nynější produkty a cesta se mi celkem dost líbí. Klienta moc používat nechci, i když byly chvíle, kdy jsem používal i Operu jako mailového klienta (ale pořád jsem chodil do schránky přes webové rozhraní, ze zvyku...).
ludekbrno
Profil *
joe:
Ten klient je dobrý k mnoha věcem ;-)

1) netahám zbytečně nějakou webovou stránku
2) můžu jím obsluhovat libovolný počet mailových účtů u různých mailových služeb z jednoho programu
3) sjednocení způsobu obsluhy všech schránek bez ohledu na poskytovatele

Samozřejmě nenutím, jen vysvětluji ;-)
joe
Profil
ludekbrno:
Díky za vysvětlení, ale to všechno vlastně můžeš ve webovém rozhraní taky :-) i když u toho posledního bodu si nejsem jistý, co tím vlastně myslíš.

netahám zbytečně nějakou webovou stránku
Netaháš, ale za to máš zbytečně v paměti stále spuštěný program, který komunikuje se serverem.

Pro pracovní účely je určitě výhodnější mít klienta, než pořád kontrolovat maila v prohlížeči, ale pokud e-maily kontroluju maximálně jednou denně, přijde mi to zbytečné a navíc než ten klient kolikrát nastartuje a všechno udělá, já už jsem z webového klienta odhlášený ;-)

Ale ten Outlook.com se mi líbí...
ludekbrno
Profil *
joe:

Nikoliv, z jednoho webového rozhraní můžeš obsluhovat pouze schránky u jednoho poskytovatele. Pokud chceš jiného, musíš přejít na jinou webovou stránku. Bod 3) se týká toho stejného, každý poskytovatel má webové rozhraní trochu jiné, takže pokud máš více schránek u různých poskytovatelů, pracuješ zbytečně v několika různých rozhraních. Já používám celkem 7 mailových účtů u třech různých poskytovatelů. Celá kontrola všech sedmi účtů spočívá v kliknutí na jednu ikonu, která spustí mailového klienta (asi 5 sekund), který automaticky proběhne všech 7 účtů (asi 3 sekundy). Pak ho druhým kliknutím zavřu. Takže na dvě kliknutí a za 8 sekund mám zkontrolovaných 7 účtů u třech různých poskytovatelů :-) Kdybych to měl dělat přes web, tak je to na dvě minuty a uklikám se u toho :-)
jenikkozak
Profil
ludekbrno:
Nikoliv, z jednoho webového rozhraní můžeš obsluhovat pouze schránky u jednoho poskytovatele.
Ale to jsi asi webové rozhraní použil naposledy před sedmi lety. Dnes je možné z webového rozhraní jednoho poskytovatele přijímat i odesílat e-maily přes jiného poskytovatele.

Celá kontrola všech sedmi účtů spočívá v kliknutí na jednu ikonu, která spustí mailového klienta (asi 5 sekund), který automaticky proběhne všech 7 účtů (asi 3 sekundy).
Celá kontrola „nekonečného počtu“ účtů spočívá v kliknutí na jednu ikonu, která spustí webový prohlížeč a stáhne rozhraní (asi 3 sekundy), kde se automaticky zobrazí e-maily ze všech účtů.
joe
Profil
ludekbrno:
Nenaklikáš, je to tak jak píše jenikkozak :-) Nejde mi ani tak o to, jaký mail používat, ale spíš o to, u kterého zvolit uživatelské rozhraní. To na Outlooku mi přijde fajn.
LudekBrno
Profil
Tak to jsem asi zaspal dobu :-) Netušil jsem, že je webová služba, která pracuje s účty různých poskytovatelů. Tak se na to budu muset podívat.
Amunak
Profil
jenikkozak:
Nevím o webovém rozhraní, které by umělo IMAP. A POP nebo přeposílání nepovažuji za plnohodnotnou správu několika účtu naráz. To je pořád prakticky jen přeposílání s tím, že se dá pak ze stejné adresy i odpovědět.

Jako jeden velký bonus klienta na pc vidím to, že můžu pracovat v offline módu. Kolikrát hledám i pár let staré zprávy a nemusím být nutně online - vše mám stále k dispozici. Můžu si klidně přečíst zprávy a pak na ně odpovědět třeba ve vlaku, když jinak nemám čas.
Str4wberry
Profil
V čem je problém u e-mailů z jiných účtů přes POP oproti IMAPu?

Jinak ano, výhoda v možnosti offline práce u newebového klienta je, ale asi skoro jediná.
LudekBrno
Profil
Amunak:
No já jsem věděl, že těch důvodů pro používání klienta je víc a že je využívám, jen jsem si je zrovna nevybavil. Dík za doplnění :-)
jenikkozak
Profil
Amunak:
Jako jeden velký bonus klienta na pc vidím to, že můžu pracovat v offline módu.
Pro Gmail je jakési rozšíření (nebo jak se tomu říká) do Chrome Gmail Offline. Praktickou zkušenost s ním ale nemám, takovou funkci totiž nepotřebuji.
joe
Profil
Tak po cca měsíci zkoušení e-mailu u Outllook.com, který mi po ovládání a rychlosti vyhovuje, mi pořád dává e-maily do nevyžádané složky a to i normální e-maily, které mám ze Seznamu (tam není ve spamu) od lidí z českých free mailů (Centrum, Atlas, ...). Tzn., že mám třeba po týdnu v nevyžádaných asi 70 e-mailů, z nichž skutečně nevyžádaných je třeba tak 8 :-(
LudekBrno
Profil
joe:
To máš z toho, že nepoužiješ osvědčenou vyladěnou službu, jako gmail :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0