Autor Zpráva
Martin
Profil
Ahoj, poradíte mi, jaké editor a jaké icq si mám nainstalovat na Fedoru?
Existuje nějaký editor, který by zvírazňoval zápis ve smarty?
Děkuji
kaifman
Profil
VIM a MICQ :) textovej mod rulllezzz
centi
Profil
Z editorov skús: quanta alebo bluefish.
Z ICQ klientov: licq alebo kopete (ak používaš KDE)
Kajman
Profil *
jEdit a psi (jabber (nejen) s icq transportem)
Martin
Profil
Tak jsem si stáhl zatím psi a jEdit, ostatní si stáhnu potom. Stáhnul jsem si zdrojové soubory, ale nějak nevím, jak je nainstalovat(zkompilovat?).
Když jsem zkoušel něco podle návodu, tak jsem se u psi dostatl k tomu, že nemám Qt 3.1 a tím jsem zkončil.
U jEditu jsem se prozměnu nedotal nikam.
Dík
mambo5
Profil *
A proc nepouzijes balik? najdi si neco o balickovacim systemu fedory, lze pouzivat yum nebo i apt!!
Martin
Profil
Nevěděl jsem, jaké balíčky se pro feroru hodí, ale také bych se chtěl naučit, jak postupovat, když mám jen zdrojové soubory. Dík
Kajman
Profil *
No, kompilaci jsem nezkoušel, protože je to stejně pod javou a tak žádnou lepší konfiguraci pro konkrétní železo člověk nevykouzlí, ale s "Java-based installer" je to hračka nainstalovat.

Ten jEdit vyžaduje javu, bez ní nejede ani nejde tenhle installer. Takže nainstalovat javu pokud ještě v systému není (třeba od sunu) a pak spustit
java -jar jedit42install.jar

No a k psi - vždy mi stačily standartní balíčky, snad je k vytvoření účtu (třeba na njs.netlab.cz) a nastavení icq transportu se hodí nápověda.
http://njs.netlab.cz/cz/help

Pro kompilaci bude asi třeba mít spoustu knihoven (asi stejně z balíčkovacího systému). BTW: pro lidi, co tohle nechtějí řešit, ale rádi kompilují je asi nejlepší gentoo :-)

Oba programy jsou mutliplatformní.
Anonymní
Profil *
Kajman
Tak jediti jsem konečně nainstaloval :) Dík
Martin
Profil
Netušíte, kam se tak mohl nainstalovat?
thingwath
Profil
Instalaci softwaru provádět přes yum. (jedit ale asi v repozitářích nebude)
Martin
Profil
do konzole jsem napsal
[root@localhost Desktop]# jedit
GC Warning: Out of Memory! Returning NIL!
Exception in thread "main" GC Warning: Out of Memory! Returning NIL!
java.lang.LinkageError: unexpected exception during linking: org.metastatic.jessie.provider.SRPT rustManagerFactory
*** Got java.lang.OutOfMemoryError while trying to print stack trace.

Nevíte, co s tim?
Kajman_
Profil *
Pokud ten počítač má velice málo paměti (třeba 128MB), tak bych zkusil upravit spouštěcí dávku (k nalezení díky "which jedit").
Martin
Profil
s linuxem moc neumim. Mám 512MB paměti a nic extrémního spuštěné
thingwath
Profil
Možná to provozuješ pod gcj a GNU Classpath, což nebude mít u jEditu moc šancí. Budeš nejspíš potřebovat Javu od Sunu. Zkus java -version, co to píše.
Martin
Profil
[root@localhost Desktop]# java -version
java version "1.4.2"
gij (GNU libgcj) version 4.0.0 20050519 (Red Hat 4.0.0-8)

Copyright (C) 2005 Free Software Foundation, Inc.
This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
thingwath
Profil
Jak říkám, s tímhle jEdit asi nepoběží. Zkus třeba tohle (náhodně vybraný odkaz, za nic neručím :-)) http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-fc4.html#java
Martin
Profil
Časem to prostuduji pořádně, v čem je tedy konkrétně problém?
Jaký jiný editor mi doporučíte?
thingwath
Profil
Problém? Zkráceně, jEdit jak vidno potřebuje ke své činnosti Javu. Java jako taková nemá úplně moc přívětivou licenci (zdrojový kód sice je dostupný, ale jsou k tomu dost omezující podmínky) no a ještě jiné blabla, takže existuje projekt, který se snaží vyvinout vlastní prostředí pro Javu a právě ten je zahrnut ve Fedoře (protože proto, no :-)). Není jediný, vlastní prostředí má kdekdo. Ovšem je jasné, že se liší v tom jak velká část Javy (J2SE, teď už teda JSE, myslím :-) a další) je implementována. V Classpath je toho celkem dost a běží na tom dost věcí, ale chybí hlavně grafická část, kterou jEdit určitě docela potřebuje.

Ve zkratce. Jiný editor bych (krom vimu) nedporučoval, nainstalovat Suní Javu není zásadní problém.
halogan
Profil
> Jaký jiný editor mi doporučíte?
Stejne nakonec skoncis u jednoho ze dvojice VIM/Emacs :)
Mozeq
Profil *
jEdit rulezz, jako icq klienta pouzivam Gaim, protoze mam rad gkt, s tou chybou u jeditu je to pravda - potrebujes javu od sunu a pak ti to pojede uplne vpohode.
WanTo
Profil
s tou chybou u jeditu je to pravda
Já bych to za chybu nepovažoval ;-)

jEdit rulezz, emacs rulezz, PSI rulezz, Qt rulezz, Gaim sux, GTK sux :-D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0