Autor Zpráva
Stig001
Profil
Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám na webu asi možná 100,150 odkazů s fotkami. U fotek z rally jsem si všiml, že se mi do galerie vypisuje kód. Např. zde: http://radekcaga.wz.cz/rally_trideni5.php - zatrhněte několik jezdců, a klikněte na zobrazit a uvidíte, jak to text html narušuje. Není to jen tento odkaz, je jich více, vůbec si s tím nevím rady. Jak to bylo nové, tak to vše fungovalo na 100% asi půl roku, nyní tam provádím aktualizace a úpravy, tak nevím, jestli jsem něco špatně neudělal a omylem narušil celou "statiku". Změny jsem prováděl hlavně v css, ale taky jsem nedávno měl problém, že mě na ten web nechtěl pustit prohlížeč z důvodů malaware, ale web zdarma mne informoval, že to není hrozba, ale jejich reklamy, které vyhodnotil jako nebezpečné. Psali, že s tím něco provedou, tak nevím do jaké míry to mohlo být ovlivněné i tím. V těch odkazech kde je chyba jsem aktualizaci nedělal a všechny byly validní, nyní už mají každá asi 6 chyb :-( . Snad někdo poradí, díky moc.
user243
Profil
nejspíš se Vám při úpravách připletl do kódu překlep, nebo jiná chyba; jestli jsou to nadbytečné, nebo chybějící uvozovky, či jiná chyba... z mé věštecké koule toho více nevyčtu;
chyba bude určitě v php, nejrychlejší by bylo porovnat původní script s novým;
Stig001
Profil
Kontroloval jsem to, chyba tam není, udělalo to z ničeho nic, vůbec nic jsem s tím nedělal, nejedná se o jeden odkaz, ale o 150 odkazů a vše z ničeho nic tak udělalo. Jediné co by to mohlo ovlivnit, tak je css nebo lidi z mého hostingu, tam kde se ta chyba vyskytla, tak ty samé odkazy už půl roku běžely bez problémů. Rovněž 95% mých odkazů bylo validních, teď není snad ani jeden ....
preca1
Profil
Jak píše user243, tak chyba bude ve scriptu - nejspíš v místě, kde se generuje HTML. CSS to neni a hosting taky ne.
Projdi to pořádně; ne jen manuálně, ale použij na to nějakej porovnávací program. Google vyplivnul WinMerge.
Stig001
Profil
Tohle mi v mnoha případech píše validátor PS: počátační značka toho tagu tam je ................................
Validátor našel ukončovací značku pro uvedený element, ale ten nebyl otevřen. Taková věc se často stává, smažete-li při editaci dokumentu otevírací značku nebo se pokusíte uzavřít elementy v jiném pořadí, než v jakém jste je otevřeli.
Element se také mohl sám implicitně zavřít, pokud má nepovinnou ukončovací značku a pokusili jste se do něj dát něco, co do něj nepatří.
Tato chyba též mohla nastat uvnitř elementu <script> z důvodu vypisování HTML kódu JavaScriptem. V takovém případě použijte zápis <\/tag> — přidejte obrácené lomítko, to funkčnost neovlivní, ale chybu ve validitě odstraní.


Jen mi není jasné, proč to doteď fungovalo půl roku a samo od sebe přestalo. S tím kódem jsem nic nedělal, pouze jiné odkazy a css. Kouknu na ten program a uvídím, zda se pohnu z místa.


Tak trochu s tím experimentuji, odstranil jsem část tohoto kódu: <?php include_once 'menu.html'; ?> (není to ten, co se vypisoval) a chyba přestala. Validátor mi psal varování bludný BOM, nevím co to je, doposud jsem to nezjistil, zjistil jsem jen, že se projevuje vždy u funkce include. Tohle píše validátor vždy, pokud mám ve skriptu include:
</head><body bgcolor="#000000"> ·
Znak Byte-Order Mark bývá na začátku dokumentů užívajících kódování Unicode a neměl by se nacházet nikde jinde. Některé prohlížeče jej vnímají jako neznámý znak a pokouší se ho vykreslit, což může způsobit problémy se zobrazením stránky. Z pohledu validátoru je BOM znak jako každý jiný, takže jeho přítomnost na nesprávném místě může vyvolat záhadnou chybu.
Tato závada většinou vzniká při spojování souborů psaných v UTF-8 serverovou technologií, která pro toto kódování nemá nativní podporu (typicky PHP).
Ta tečka "." jak píše validace tam ve skutečnosti není, pouze funkce include .....


ještě bych chtěl dodat, že u mně doma se ta chyba neprojeví, projeví se až po nahrání na server.
T.Thomas
Profil *
Stig001
Také jsem dnes večer přišel na podobný problém na wz.cz
margin
Profil *
Kouknul jsem do fóra webzdarma se, co se děje, a vypadá to tak, že mají nový problém:
Rozsypání stránek (na serverech webzdarma.cz)
Stig001
Profil
Aha, kontaktoval jsem je, tak uvidíme, jak říkám je to záhada, protože to fungovalo a samo od sebe přestalo. Jinak jsem ještě zjistil, že pokud ten samý kód zkopíruji z php do html, tak funguje, jenže to není řešení, php tam pro jisté funkce potřebuji :-(


a doma v kompu mi to taky funguje v pohodě ...
suvel
Profil
Jestli není lepší koupit si za pár stovek ročně doménu u dobrého hostingu....
margin
Profil *
Stig001:
Chyba na je už opravena.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0