Autor Zpráva
Krakatoa
Profil
Googlebot stahuje ze stránek exe soubory a ty pak spouští v operačním systému na ip adrese patřící Google.
Teď jsem si zkusil poslat z tohoto operačního systému o jaký operační systém se jedná a jeho seriové číslo a v pohodě mi můj exe z toho systému na Google ip adrese oba údaje poslal.
Netuším na co všechno by se ten operační systém dal využít, mě napadlo na posílání spam mailů, to by pak bylo zvláštní dostat spam od Google ip, ne?
Zjišťoval někdo, co ten systém je schopen povolit a jak dlouho je puštěnej, jak dlouho vydrží běžet ten exe, jestli čirou náhodou to ip není veřejné :-) a podobně?
Mně stahuje exe Googlebot jednou týdně, tak za týden něco dalšího vyzkouším.
jakto
Profil *
Tomu se mi nějak nechce věřit, k čemu by google stahoval tyhle soubory + je spouštěl? =D
A jestli to tak opravdu je, rozhodně to chraněné nějak bude, rozhodně by jsi nebyl první kdo by to zkoušel a google by zakročil :)
Krakatoa
Profil
jakto:
Nevím, asi ohledně té služby, co bude blokovat potenciálně škodlivý obsah?
První určitě nejsem. Našel jsem na netu log se stejným seriovým číslem starý skoro rok.
Šak si to můžeš vyzkoušet sám, že to tak je, stačí si vytvořit php skript, exe, kterej pošle na ten php skript třeba přes get údaje z toho Google systému a počkat až ti ten exe Google z nějaké stránky stáhne a spustí. Todle jsem zkusil já, víc jsem zatím nezkoušel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0