Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

zajímal by mě názor na používání odkrývání a skrývání (například) textu v mobilní verzi. Často se setkávám s tím, že klienti chtějí mít na tlačítku text "Zobrazit více", který se po kliknutí přemění na "Zobrazit méně". Používáte někdo funkci zobrazit méně a nebo to, co rozbalíte, už nezabalíte?

Díky
Marschmallow
Profil
joe:
Občas se mi stane, pokud je na stránce (třeba Microsoftu) "Zobrazit více" několikrát, tak po překliknutí na druhé "Zobrazit více" se mi to první zavře. Což mi nevyhovuje. Tlačítko "Zobrazit méně" používám snad jen zřídka.
joe
Profil
Marschmallow:
Mně ta opačná funkce přijde skoro úplně zbytečná, když se rozhodnu nějaký text rozbalit, tak pak už nevidím důvod ho znovu zabalovat.
Kubo2
Profil
Občas text zabalujem, ak čítam nejaký dlhý článok alebo niečo podobné, a súčasne rolujem naspäť po stránke, aby som si pripomenul súvisiace časti (zabalovaním sa mi v takom prípade zmenší celková výška stránky a nemusím toľko rolovať). Ale nestáva sa to často a myslím, že keby som mal podobnú funkcionalitu implementovať, zvolil by som absenciu buttonu „Zabaliť“ príp. „Zobraziť menej“.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Když lidem zkouším vymluvit „Zobrazit méně“, občas na mě koukají skoro jako na flákače, že se mi to nechce řešit. Tento dojem asi podporuje i fakt, že jim docela často rozmlouvám i samotné „Zobrazit více“, protože tato funkce obvykle vyplývá z toho, co si vymyslel grafik, nikoliv z toho, co je skutečně žádoucí skrýt.

Pokud jako uživatel nechci opustit stávající stránku, tak neklikám ani na „Zobrazit více“, protože nevím, co se stane.


Reaguji na Marschmallowa:
po překliknutí na druhé "Zobrazit více" se mi to první zavře
Stál jsem už párkrát před podobným problémem. Zabalovat něco nad místem, které návštěvník zrovna pozoruje, mi připadá jako chyba.
joe
Profil
Chamurappi:
Když lidem zkouším vymluvit ‚Zobrazit méně‘, občas na mě koukají skoro jako na flákače
Už se mi párkrát stalo něco podobného.

...jim docela často rozmlouvám i samotné ‚Zobrazit více‘
:-) Asi záleží případ od případu. Při řešení problému řeším zobrazení dalšího textu/položek tím, že naznačím pokračování výpisu přechodem do ztracena (např. viz sbazar.cz).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0