Autor Zpráva
Lostris
Profil
Přečetla jsem si několik podobných témat, ale všude se lidé jeden druhému jen vysmívají, že "to nejde", "to bych obešel za dvě vteřiny", apod. Kdysi jsem našla droboučký, jednoduchý kód, který zabránil návštěvníkovi označovat text a tím pádem i kopírovat jej přímo ze stránky. Ten bych potřebovala znovuobjevit, jelikož už jsem ho delší dobu z důvodu nadbytečnosti nepoužila. Pěkně o něj prosím - a prosím také nekomentovat neužitečnými poznámkami "to se dá obejít". Já vím, že dá, a vím dokonce, jak přesně, ale chci aspoň případným kopírujícím přidělat práci, aby měli čas si rozmyslet, zda to vážně chtějí udělat :). Vážně však uvažuji o tom, že místo textu jako takového budu vkládat obrázky textu - jestli pak někdo bude mít chuť to opisovat nebo převádět na text, to už je jeho věc, zákon poruší tak jako tak, ale aspoň se u toho trochu nadře.
Tori
Profil
Rafinovanější by bylo umožňit kopírovat jen krátké kousky textu, např. do 200 znaků. Tím byste neotravovala život slušným lidem, kteří chtějí kamarádovi poslat nějaký výstřižek, a zároveň by to (do stejné míry jako úplný zákaz) "ztížilo" kopírování plného textu těm ostatním. Ale nevím, jestli to technicky jde, nezkoušela jsem.
lionel messi
Profil
Lostris:
Zdravím,
Živá ukázka — označovať text síce ide, ale nejde kopírovať CTRL+C ani pravým tlačítkom myši.
Alternatíva, kde text skutočne nejde označiť myšou: Živá ukázka

Lostris:
prosím také nekomentovat neužitečnými poznámkami "to se dá obejít". Já vím, že dá, a vím dokonce, jak přesně, ale chci aspoň případným kopírujícím přidělat práci, aby měli čas si rozmyslet, zda to vážně chtějí udělat :).
Prepáčte, ale nedá mi neupozorniť na to, že seriózny návštevník si tiež môže rozmyslieť svoje zotrvanie na stránke.

"Vážně však uvažuji o tom, že místo textu jako takového budu vkládat obrázky textu - jestli pak někdo bude mít chuť to opisovat nebo převádět na text, to už je jeho věc, zákon poruší tak jako tak, ale aspoň se u toho trochu nadře.
Ide o veľmi nešťastné riešenie. Z pohľadu užívateľov obštrukcia, z pohľadu kódu „prasárna“ a z pohľadu vyhľadávačov priam nezmysel. Mimoriadne starostlivo by som ho preto zvážil.

Ak vnímate môj príspevok ako rýpanie, ospravedlňujem sa, ale považoval som za vhodné nielen ukázať riešenie, ale aj jeho riziká.

Riešenie od Tori sa mi páči, ale tiež nedokážem posúdiť, či je uskutočniteľné.
Taurus
Profil
Lostris:
místo textu jako takového budu vkládat obrázky textu

Na to zase existují OCR, nicméně načítat web, kde text je tvořen obrázky, bych moc nechtěl. Jak píše Tori, a píše se to tu mnohokrát v podobných tématech, otravuje to spíš slušné lidi.

zákon poruší tak jako tak
Není pravda, záleží na míře kopírování/citování.
lionel messi
Profil
Zaujímavé by možno bolo ešte automaticky doplniť zdroj za kopírovaný text.
Str4wberry
Profil
Skoro vše o kopírování jsem popsal zde — Jak zabránit zkopírování obsahu

Jinak na zkopírování textu z obrázku stačí jeden plugin do Chrome.
Joker
Profil
Lostris:
Nejde ani tak o to, že se to dá obejít, jako o to, že většina takových opatření otravuje normální návštěvníky, kteří ani nic kopírovat nechtějí.

Podobně třeba kdyby obchod dělal zákazníkům u východu osobní prohlídku, asi by to odradilo velkou část zlodějů, ale zároveň i většinu ostatních zákazníků.
Hezký příklad je zrovna to co píšete:
Kdysi jsem našla droboučký, jednoduchý kód, který zabránil návštěvníkovi označovat text
Například já (a vím i o dalších lidech) při čtení textu používám označování řádků jako vizuální pomůcku, abych se udržel na správném řádku a případně když musím na chvíli přestat číst, abych pak věděl, kde jsem skončil.
Takže chci požádat, nedělejte to.

Vážně však uvažuji o tom, že místo textu jako takového budu vkládat obrázky textu
Což je znepřístupní vyhledávačům a zkomplikuje čtení i všem ostatním.

Pak je nejsnazší řešení prostě nedávat ty texty na web.

lionel messi [#3]:
označovať text síce ide, ale nejde kopírovať CTRL+C ani pravým tlačítkom myši.
Ad pravé tlačítko, tak přesně kvůli takovým opičárnám je v Opeře možnost zakázat skriptu odchytit pravé tlačítko :-)
Jinak sice mi to zakázalo zkopírování do schránky, ale nikam jinam, takže když místo Kopírovat vyberu Kopírovat do poznámek nebo odeslat e-mailem, text se mi pořád zkopíruje.


Str4wberry: Ten plugin vypadá zajímavě, díky za odkaz.
Bubák
Profil
lionel messi:
Zaujímavé by možno bolo ešte automaticky doplniť zdroj za kopírovaný text.
Tohle dokonce oceňuji jako uživatel, zkopíruji ze článku pár vět do mailu a mám utřenu práci z kopírováním URL článku.
Vše ostatní, na co jsem narazil, byl opruz.

Joker:
Ad pravé tlačítko, tak přesně kvůli takovým opičárnám je v Opeře možnost zakázat skriptu odchytit pravé tlačítko :-)
Já taky, výjimku jsem dal jen pár webům, jako mapy.cz, google mapy...
Jinak Opera má (pravděpodobně jako jediná) možnost vypnout JS za chodu, takže stránku načtu se zapnutým JS, pak JS vypnu a JS opičárny se nemohou projevit díky vypnutému JS.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0