Autor Zpráva
fiaales12
Profil *
Ahoj,

jdu poprvé na pohovor na pozici webdesignera/grafika. Psali mi, že si mám vzít s sebou ukázky prací/porfolio. Jen nevím, jak takové portfolio má vypadat.

Mám samozřejmě nějaké práce za sebou (plakáty, loga, webdesign) a zajímá mě, jak je mám přinést? Mám je vytisknout na papír a pak prezentovat? Jak bych měl vytisknout celý template webu, když bude třeba moc dlouhý? Nebo je můžu třeba přinést elektronicky, třeba obrázky na iPadu? Už někdo z Vás byl na takovém pohovoru?

Děkuji.
Joker
Profil
fiaales12:
Jestli ho máte na webu, poslal bych jim odkaz.

Představa webdesignerské firmy, kde se návrh webu posuzuje vytisklý na papíře, mi připadá lehce absurdní :-)
fiaales12
Profil *
Joker:
Samozřejmě, že mám, už jsem jim ho posílal a právě na základě toho mě pozvali na pohovor a píšou, že si mám vzít své ukázky prací (porfolio), proto jsem těď zmatený a nevím, jak ho "přinést".
Taurus
Profil
Maj se pořádně vyjádřit. Buď bych jim zpřístupnil víc referencí (web, fleška, noťas) nebo ukázal fotky použití plakátů/log. iPad je malý, k ničemu, pokud nejde o mobilní verzi nebo uživatelské rozhraní či aplikaci.
fiaales12
Profil *
Taurus:
Připravuji tištěnou verzi a i verzi na iPadu. Loga a plakáty nejsou problém vytisknout, to člověk uvidí, jak to vypadá, ale web je horší. Buď live verze nebo mě napadlo jen obrázek, u kterého jde na ipadu rolovat, jen to neukáže všechny věci no, třeba animace co mám na tom webu. Nebude to tka interaktivní.

Teď mě tak napadá, psal si o notebooku. Můžu si ho vzít na pohovor?
Taurus
Profil
Obrázky jsou dobré, když člověk dělá grafiku a web pak zmrší uživatel, že se nedá ani prezentovat, ani dát do referencí. Jinak je živý web lepší. Nikdy jsem třeba grafiku netiskl, vyjma výběrového řízení, kde to bylo dané a chtěli to pěkně na pořádném papíře. Ale tam je to pochopitelné, šlo o korporátní identitu (kopie šla na cd/web). Noťas nemám, ale je to vhodný doplněk, kde můžeš mít rozprac verze různých návrhů, které nejsou v referencích, ani na webu.

Nedělal bych si starosti. S webem si na výběrku vystačíš, pokud tam máš vše zajímavé. Pokud ne, dodáš obrázky nebo odkazy, abyste nad nimi např. konzultovali.
fiaales12
Profil *
Taurus:
Dobře, díky.

Ještě jeden dotaz pro tebe i ostatní. Co se pak při pohovoru konzultuje? Když si třeba prohlížíte nějaké práce. Jako jestl ise ptají, jak jsem na to přitel, odkud jsem třeba vzal obrázky, fonty a další věci. A tak?
Marschmallow
Profil
fiaales12:
Buď live verze nebo mě napadlo jen obrázek
Můžeš si do iPadu nainstalovat aplikaci Documents od Readdle a do ní pak stáhnout ty webovky - třeba jen tři stránky.

Taurus:
Souhlas.
Taurus
Profil
fiaales12:
Reference jsme kupodivu nikdy moc neprobírali, stejně tak práva. Tam se počítá, že je vše v pořádku. Pokud ne, brzy by na to přišli. Problém by měl autor návrhu, takže i možná proto. Já být zaměstnavatelem, tak se na to ale ptám, stejně tak na technologie, techniky, které využívám, na to, kolik času co zabere. Takže i na toto bych se připravil. Vyzkoušet si roli z druhé strany je užitečné a takové přemyšlení tě může dovést k lepší přípravě.

Většinou mi prezentovali co dělají, kam směřují, co by si představovali ode mne a pak se vyptávali, co všechno dělám já. Buď jim už dost řeklo výběrko nebo reference, ale fakt nemám zkušenosti s tím, že bychom se rýpali v mých návrzích, nebo jednoduše nebyli důslední. Kolikrát dávali skoro větší důraz na vystupování jak na znalosti a schopnosti, takže i to je hodně důležité. Můžou si projít i net, jestli se o tobě něco doví, nakonec (vlastně nazačátek) pěkné CV, zvlášť u grafika, taky pomáhá.
fiaales12
Profil *
Taurus:
Takže jste třeba nějak do detailů nerozebírali nějakou tvojí práci? Snažím se připravit na to, že se mě zaměstnavatel třeba zeptá, co mu povím o nějakém prokejtu, který si zrovna z mého portfolia vybere a podobně.
Taurus
Profil
Nerozebírali. Asi ale nejsem vypovídající vzorek, myslím, že spousta dalších by ti řekla opak. Něco napoví, za jak dlouho je grafik schopen práci odvést. Nejen na hodiny, ale i od doby zadání. Možná málokdo si, když už si počítá hodiny, toto eviduje několik let dozadu, ale ze zkušeností může provést odhad. Hůř se to počítá s paralelními zakázkami, to pak hodin může být málo, ale práce kvůli jiné může stát. Těžko soudit, důležité je spíš samotná reference a jak o návrhu přemýšlíš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0