Autor Zpráva
Mája
Profil
Ahoj mám dvě otázky
1) Dá se někde sehnat Česko-Anglický slovník (nějaká databáze), kterou mohu dát na web? Hledala jsem, ale nic nenašla. Z čeho tedy pak lidé dělají různé aplikace a programy, dost pochybuji, že si to píší sami.

2) je možné vložit legálně na web překladač od Google. Nemyslím tím překlad celé stránky, ale že lidé napíši větu a onu jim to přeloží. Dříve fungoval nicetranslator, ale teď již nefunguje.
Marschmallow
Profil
Mája:
2.) Můžeš si vytvořit vlastní v JavaScriptu, tady je jednoduchý kód:
<form action="" onsubmit="preloz(this); return false">
    <h3>Online slovníček:</h3>
    <input type="text" onfocus='if(this.value=="Text") this.value=""' value="Text" name="prelozit">
    <button>Přeložit</button>
<input type="text" value="Výsledek" name="prelozeno">
</form> 
<script>
// JavaScript Document - CZ/AJ SLOVNICEK

function preloz(el) {
    var slova = {
        "jedna" : "one", 
        "dva" : "two",
        "tři" : "three",
        "čtyři" : "four",
        "pět" : "five",
        "šest" : "six",
        "sedm" : "seven",
        "osm" : "eight",
        "devět" : "nine",
        "deset" : "ten",
        "jedenáct" : "eleven",
        "dvanáct" : "twelve",
        
    };
    
    if (slova[el.prelozit.value]) {
        el.prelozeno.value = slova[el.prelozit.value];    
    }
    else {
        el.prelozeno.value = "Chybí překlad!";
    }
}
</script>

Živá ukázka. Zkus si do pole Text vložit třeba slovo jedna a kliknout na přeložit.
jenikkozak
Profil
Marschmallow:
To zní jako pořádná výzva. Odhaduji, že existuje řádově bilion až triliarda českých vět skládajících se z pěti větných členů.
Mája
Profil
Marschmallow dík, ale já hledala nějakou databázi slovníku. Dělat překlad x tisíc slov se mi nechce, to by jsem se z toho zbláznila.
Myslela jsem, jestli se někde takové databáze dají stáhnout, nebo koupit a které bych pak mohla použít.
Odkud třeba čerpají androidové aplikace slovníku?

A pak další věc, dříve fungoval tento plugin, který využíval přímo google translate, ten už nefunguje a o ničem podobném nevím.
http://nicetranslator.com/blog/tools
abc
Profil
Mája:
2) ano je, ale je placený, $20 za 1 milión znaků, platí se poměrná část, viz https://cloud.google.com/translate/v2/pricing?hl=cs
Mája
Profil
abc:
Tak to vysvětluje, proč přestal Nicetranslator fungovat. Dík za tip, prostuduji jak to funguje.

Zrovna u toho slovníku si představuji něco, kde by byla databáze tak 10 000 slov, v konečné cenně. Nevím, jestli to nazvu správně, ale ne cloudové řešeší, prostě něco co si mohu nahrát k sobě do databáze natrvalo.
Jan Tvrdík
Profil
Jediné o čem je slovnik.zcu.cz/download.php pod GNU FDL.
Mája
Profil
Jan Tvrdík:
Děkuju, to je asi to co hledám. A nevíš jak je to s tou licencí (Free documentation license).. Mohu to dát na web, kde je adsense?
Jan Tvrdík
Profil
Mája:
Snad ano, viz také cs.wikipedia.org/wiki/GNU_Free_Documentation_License#Podm.C3.ADnky
Mája
Profil
Jan Tvrdík: Děkuju, :) jsi zlatej

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0