Autor Zpráva
Juandev
Profil
Zápasím už tady nějaký den s přenosem souborů na server. Člověk by řekl, že to přece musí být jednoduché: zaplatím si hosting a nahraji na něj soubory. No, nevím proč, ale ve skutečnosti se mi z toho stává Odyssea řetězících se problémů.

Jde asi o 88 MB v několika možná stech souborů. Tím padá běžný upload přes prohlížeč. No tak dobře řeknu si, tak použijeme FTP software typu TotalCommander. A ouha, přenos je strašně pomalý, pričemž by být neměl (moje rychlost i rychlost uploadu u providera by měli být dobré). Pak si vzpomenu, že jsem již jednou tento problém před léty řešil (ale po letech jsem zapomněl jak jsem ho vyřešil). Šlo nějak o to, že můj ISP ty data přenáši nějak a názkladě toho nějakého přenášení se hosting chová nějak. Musel jsem si pořídit Shell Access. A skutečně, najdu svoje přístupové údaje. Tak zkoušeím do TC nainstalovat SSHplugin. Abych tam ale mohl nainstalovat ten plugin, musím si tam napřed nahrát nějaké knihovny. A ouha, nejde to! Aha, ono je to na C disku a neumí si to požádat o administrátorská práva! Tak to vyřeším jinak. Nakonec to v TC stejně nefunguje (BTW, mám pocit, že dřív to bylo v TC automaticky a nebylo to třeba konfigurovat).

Tak co se nabízí, Putty. Oh ale to je příkazový řádek, tak WinSCP. A ouha, zas je to příšerně pomalé. To je opravdu ubíjející řešit 3 neděle jenom to, jak dostat CMS na hosting.

Proč to je co může být za problém s tím přenosem? S českým hostingem typu Wedos problém není, ale Hostmonster s tím problém má.
Fisir
Profil
Reaguji na Juandeva:
Jestliže má Hostmonster servery někde daleko, může to být prostě latencí. Každopádně bych to řešil s nimi (za to si je taky platíš), tady s tím těžko něco uděláme.
Keeehi
Profil
Juandev:
FTP je velmi primitivní protokol a to že je to pomalé je naprosto normální.

Netuším, proč není možný běžný upload přes prohlížeč. Copak 88MB nebo stovka souborů představuje nějaký problém? Nicméně co určitě pomůže je zabalit všechny soubory do nějakého jednoho archivu, ten na server nahrát a tam ho rozbalit. Když máte přístup přes SSH tak by to neměl být problém.
Jan Tvrdík
Profil
Juandev:
Jediný efektivní protokol na přenos souborů, který jsem za svůj život v praxi potkal, je rsync. Všechno ostatní je mnohem horší, FTP je pochopitelně úplně na dně. Viz také www.youtube.com/watch?v=I2dlfGZWmfg
Juandev
Profil
Fisir:
Tak mě v podstatě nezajímá tento konkrétní případ - mě zajímá obecně. Proto to řeším tady.

Keeehi:
Netuším, proč není možný běžný upload přes prohlížeč. Copak 88MB nebo stovka souborů představuje nějaký problém?
Myslím, že pes je zakopán v tom, že neumím v tom jejich sw označit stovky souborů a adresáře. A BTW, není to pak browser upload?

Nicméně co určitě pomůže je zabalit všechny soubory do nějakého jednoho archivu, ten na server nahrát a tam ho rozbalit.
Ano to bych rád uměl - to rozbalování na serveru. Samozřejmě jsem ten soubor stáhl zabalenej, na PC rozbalil a teď ho hustim na server.

Jan Tvrdík:
Aha, ale to musí umět i druhá strana ne?
MartinP
Profil *
Shell Access není jen SCP (přenos souborů), ale i vzdálený příkazový řádek (připojíš se přes putty). Zabalíš ty soubory, přes TC je tam nahraješ a pak se připojíš přes putty a příkazem unzip rozbalíš.
Juandev
Profil
MartinP:
To zní jednoduše - příště to zkusím:-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0