Autor Zpráva
MS.
Profil *
Mám 16 rokov a som na gymnáziu so zameraním na informatiku, vždy ma programovanie a matematika bavila a plánujem tiež ísť na vysokú školu a stať sa programátorom alebo sa zamestnať v nejakom IT odvetví.

No naša učiteľka matematiky je tak hrozná a učivu vôbec nechápem a na písomkách sa mi vôbec nedarí. Dokonca som mal na konci 1. ročníka 4, čo sa mi ešte v živote nestalo. Úplne mi znechutila tento predmet a neviem čo mám spraviť, keďže som plánoval s matematiky aj maturovať.

Môže táto známka robiť problémy pri prijatí na VŠ a vôbec čo by ste robili v mojej situácií?

Moderátor Chamurappi: Titulek „Programátor“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Tomášeek
Profil
MS.:
Známka v prváku nic neznamená. Pro to být dobrým programátorem s dobrým místem nepotřebuješ ani IT gymnázium, ani VŠ - tam tě nenaučí to, co se v reálu chce, to se musíš naučit sám vlastní pílí.
Zechy
Profil
MS.:
V prváku to takový problém není, ovšem většinou matika je na takové obory příjimací kritérium, jelikož představuje jakousi schopnost logického myšlení (často zminovaný důvod, proč se matika učí a tak zhluboka kolikrát)... A občas jsem musel uznat jak pitomý výrok ohledně matiky je: "K čemu mi tohle k životě bude?!", jelikož né jednou jsem to nakonec stejně použil :). (A co se týče mého snu tvořit hry, tak i ty znalosti z fyziky se fakt opravdu hodí! :) )

Programátor je ovšem v téhle věci zajímavý obor... Je to totiž obor, kde se snadno dokáže spousta chytrých lidí vzdělávat samo vlastním zápalem a nemusí se nijak prokazovat nějakým VŠ diplomem (Ikdyž budou nějaké výzkuměji zaměřené obory, kde to asi jinak nejde)... Taky častokrát je hlavním příjimacím kritériem firem nějaká zkušenost, kdy jim je člověk schopen ukázat své výtvory, projekty, předchozí práce...

A když to vemu podle sebe, snažím se volném čase učit se novým věcem a furt držet krok s dobou... Nejvíc ovšem dá praxe a za první dva roky pracovního života jsem se toho určitě naučil hodně... Navíc po dvou letech na firmě(a dva roky po matuře) jsem dneska po odchodu vedoucího programátora na jeho místě.

Osobně bych neřekl, že v tomhle oboru se stačí jen spoléhat na školu, IT škola mě naučila maximálně líp jako programátor myslet, ale bez vlastní snahy a praxe je to jaksi k ničemu.
Jan Tvrdík
Profil
MS.:
Pokud ti nevyhovuje výklad učitelky, tak doporučuji se látku doučit z jiných zdrojů (přečtení učebnice matematiky, www.matematika.cz, www.khanacademy.org resp. khanovaskola.cz, doučování, internet obecně…).
Taurus
Profil
Taky mi dala matika na střední zabrat. Pořád jsem byl na rozhraní dvojky a trojky a pamatuju si, že v druháku jsem měl známky 1, 3, 5, 1, 3, 3, ... Na přijetí na Masaryčku to nemělo vliv, TSP nebyly moc matematické, důležitá je i logika, čeština a obecný přehled. Střední mi dala v programování víc jak výška, protože FI na Masárně je dost abstraktní a teoretická. Teď je to tak, že v programovacím jazyce, kterému nerozumím, možná zvládnu zjistit, že jeho náročnost je exponenciální. Huh... Ale to je dáno taky tím, že mě programování nezajímá, věnuju se grafice. A ta nemá s FI nic společného. Jak radí jiní, samostudium je ta cesta.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0