« 1 2 »
Autor Zpráva
RPG
Profil
Dobrý večer všem.

Posloucháte při tvorbě hudbu? Jestli ano, jakou?
Já poslouchám, bohužel většinou to jen odvádí moji pozornost. :-)) Taky podle toho vypadají výsledky mojí "práce"...
Miloš
Profil
Pokud poslouchám, pak cokoli z toho, co se mi líbí, pokud se tam nezpívá jazykem, kterému rozumím.
S poslechem je to na střídačku, jak kdy, ale v současnosti většinou nic.
Pokud bych poslouchal, pak především:
klasika do baroka včetně a od pozdního romantismu do současnosti včetně; z klasicko-romantického období minimum.
rock: artrock a jazzrock 70' let (Yes, Genesis, Pink Floyd, Jethro Tull, Mahavishnu orchestra, King Crimson …)
jozob
Profil
Miloš
Dobrý výber.

RPG
To by sme mohli zaradiť do FAQ :-)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=1 9818
djlj
Profil
RPG
Poslouchej to, co se ti líbí ;). Já mám většinu času puštěné italské rádio m2o 8).
Timy
Profil
Zrovna výjimečně poslouchám staré dobré Limp Bizkit. Běžně ale poslouchám Nirvanu, Pearl Jam, Plexis, E!E, Totální nasazení, Volant, SKA-P, Punk Floid, Guano Apes, Gun'n'roses, Visací zámek atp. Z toho nejčastěji asi Nirvanu. Rádio poslouchám jen v případě, že jsem líný vyměnit CD v přehrávači.
WanTo
Profil
Právě poslouchám Grave Digger. Vzhledem k tomu, že to slyším poprvé, asi se moc soustředit nebudu :)
Miloš
Profil
Timy
Rádio poslouchám jen v případě,…
Já rádio vůbec, protože mám-li se soustředit jak na práci, tak na muziku (neumím jako kulisu), pak to musí být něco, co znám.
bojars
Profil
Sorry... vrazil som príspevok do nesprávneho threadu...
printf-jinde
Profil *
Nejraději poslouchám klidnou - kreativní muziku, třeba klasiku, Ebeny či něco podobného. Při tom se dobře tvoří. Pokud něco čtu tak raději nic a čemu se při práci vyhýbám je hudba která mne příliš "strhává", pak bych jen poslouchal a nic neudělal. Rádio je velice příjemný dopněk k práci, ale nesmí to být nějaké žvatlání moderátora do rytmu o ničem, pak reklama a kus uječené "romantické" písničky, znělka rádia a zase dokola. Ideální je ČRo2.
Gekon
Profil
Nejradši kytarové věci, skáčko, punk, rock... SOAD, Ska-p, Wohnouty, Tleskače, Divokej Bill, Crannberies... a taky Nirvanu
HeWeR
Profil
Při tvorbě u mě vedou "titulkové songy" z filmů. Taková ta směska různých písniček nevalné kvality, která je už předem určena pro používání jako zvuková kulisa. Jsou to písničky, které hrají na konci, když běží titulky.
Gekon
Profil
HeWeR
aha... třeba May it be z Pána Prstenů? :))
koudi
Profil
Iron Maiden, Black Sabbath, Bruce Dickinson, AC/DC, Gamma Ray, Stratovarius, Helloween, Deep Purple a mnoho a mnoho dalších. Je mi to vlastně úplně jedno, co poslouchám, hlavně se mi to musí líbit :).
RPG
Profil
No, musím uznat, že máte všichni skvělý vkus. :-)

Já Iron Maiden, Metallicu, Apocalypticu, Stratovarius, Judas Priest, Manowar, Nightwish, Gamma Ray, After Forever, Moonspell, Within Temptation...
Ale taky Wagnera (zvlášť moji oblíbenou - Ride of the Valkyries), Bacha, Beethovena... Ve třídě mě mají za cvoka.

jozob
A já si myslel, jak budu originální... :-)
thingwath
Profil
Což, na běžný poslech tu máme last.fm, když něco dělám, tak to je jiná otázka.
Timy
Profil
Proč je česká hudba tak málo poslouchaná? Podívám-li se na zde zmiňované interprety, jen málo z nich je českých :(

(nebo jsou to všechno české kapely s anglickými názvy..?)
thingwath
Profil
Protože většina českých stojí za ho.no, což je sice smutné, ale je to tak. Něco by se ale samozřejmě dohromady dalo.
HeWeR
Profil
Timy
myslím si, že je to tím (jak už tady někdo psal), že při práci by tě neměla hudba rozptylovat -> český text tě nutí poslouchat :)
RPG
Profil
Timy
České kapely většinou nestojí za nic... a ty, co jsou dobré se mi nelíbí.

HeWeR
To je taky pravda. :-)
Miloš
Profil
Timy
Proč je česká hudba tak málo poslouchaná? … zde zmiňované …
Alespoň v mém případě viz výše: … pokud se tam nezpívá jazykem, kterému rozumím.
Čeština (resp. slovenština) by mě rozptylovala; při práci mohu používat mozek jako dual core, ale nesmí na obou jednotkách běžet rozdílné totéž, tedy dvě odlišné textové informace. Anglicky neumím, takže zpívanou angličtinu jako textovou informaci nezpracovávám.
Miloš
Profil
Jééééé, teď koukám, že to psal už HeWeR.
Timy
Profil
Asi jsem divný, ale českou hudbu nepovažuji za špatnou, ba naopak a nerozptyluje mě. Když se do něčeho zažeru, tak mě nerozptýlí nic :-). Většinu času u mě hraje česká hudba.
Miloš
Profil
Asi jsem divný, ale nemůžu poslouchat muziku jako kulisu. Hudební vzdělání mě nutí to, co poslouchám, alespoň zčásti permanentně analysovat a když už se tam zpívá česky (slovensky), neumím to nevnímat. A nejsem schizouš, který zároveň kouká na televizi, čte si knížku, vede rozhovor (dva, tři), píše dopis a hraje scrabble.
RPG
Profil
Timy
Jakou českou posloucháš?
Timy
Profil
RPG
Tak už jsem to tady psal, ale ještě to tedy rozšířím, stejně mi tam toho dost chybí (do "českých" počítám i slovenské, doufám, že se nikoho nedotknu):

Vypsaná Fixa, Visací zámek, E!E, SPS, Plexis, Volant, Houba, Divokej Bill, N.V.Ú., Totální nasazení, Iné Kafe, Kohout plaší smrt, Zóna A, Davová psychóza, Punk Floid, Znouzectnost, Aqua Silentia.

Ze známých pak: Ready Kirken, Horkýže Slíže, Kryštof, Aneta není špatná, dřív Chinaski, teď už ani moc ne, líbí se mi Anna K, ale nemám doma žádné album, stejně tak Lenka Dusilová nebo Iva Fruhlingová.

No, to by mohlo být tak asi všechno (alespoň všechno důležité). Ještě jsem teda zapomněl na Káju, Trezor nemá chybu :-). A docela zajímavý projekt je ta skupina od Jirky Korna - 4TET.
Filips
Profil
4eské kapely opravdu stojí za...nic. Já si třeba rád poslechnu nějakého DJe. Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, Mauro Picotto atd. A nebo nějaké to elektro. Mě se u toho dobře maká. Záleží na každém co se mu líbí a u toho se mu musí i dobře dělat.

Filips
Miloš
Profil
Mišík, Prokop, Jan Spálený, Andrtová-Voňková, Hladík, Plastic People, Stromboli, Výběr, Vodňanský & Skoumal *** Ursiny, Fermáta, Varga
To stači, ne?
HeWeR
Profil
A nejsem schizouš, který zároveň kouká na televizi, čte si knížku, vede rozhovor (dva, tři), píše dopis a hraje scrabble.
Děláš si srandu? Takhle nějak si představuju kvalitně zrávené (z nebo s; z - změna stavu?) odpolene :D

Jinak bych ještě doplnil, že v případě, kdy se mi všechno m/rví a nic mi nejde a mlátím klávesnicí o zeď hudbu vypínám, bratra vyháním z pokoje a nadávám jaký je Microsoft k/retén.
Gekon
Profil
A taky jsem zapomněl na moje tekk alter-ego: Hondzik sound system, Strahov, MC Det, Skyline, Telle2Beatz, NSK
Miloš
Profil
HeWeR
Nedělám si srandu. Tyhle věci jsem během kvalitně stráveného odpoledne dělat, ale ne všechny naráz.

Když se všechno mrví, nadávám buď na Mrqo$oft, nebo na bolševiky. I kdyby náhodou za tohle nemohli, stejně můžou za všechno.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0