Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit

pro grafiku a nápisy jsem byl zvyklej používat Corel Draw... Teď bych si chtěl pořídit Corel Paint Shop Pro (zkušební verze mi sedí)... Nevím proč, ale zkoušel jsem Adobe Photoshop a Macromedia Fireworks a nějak mi nesedí - ovládání, atd...

Zajímal by mě názor někoho, kdo by mi řekl, zda přicházím o něco významného při nepoužívání populárního Adobe Photoshopu... Ještě musím říct, že netvořím nějak složitou grafiku (úprava fotek pro web, jednoduchý loga, atd...)

díky moc
Gekon
Profil
Na všechno používám Paint Shop Pro 7, naprosto mi vyhovuje... třeba takový všemi vychvalovaný Gimp mi moc nesedl - nezvyklé ovládání...
H13
Profil
Gekon

no co se týče GIMPu, tak s tebou musím souhlasit, i když ho někdy používám, protože pod Linuxem jsem nenašel pro mě nic lepšího ...
Dero
Profil
Ještě musím říct, že netvořím nějak složitou grafiku (úprava fotek pro web, jednoduchý loga, atd...)

To je velice důležité. Pokud se grafikou neživíš, tak je pro Tebe Photoshop zbytečně drahou hračkou. Navíc Paint Shop Pro taky není žádné neschopné vyžlátko.
H13
Profil
Pokud se grafikou neživíš, tak je pro Tebe Photoshop zbytečně drahou hračkou

Souhlasím, ale pořád by mě zajímalo, co má třeba Photoshop navíc. Znám lidi, co se grafikou živí, a použivájí Corel Draw 4

Zajímalo by mě, jestli třeba nemá nějaký funkce, který by mi mohly při práci s grafikou a používáním jiného programu chybět
Bubák
Profil
PS nemám, tak z druhé ruky, co si profesionálové cení, a většině lidí nechybí:
CMYK - pro web nepotřebné, důležité pro tisk.
Práce v 16 bit/kanál
Multiprocesing

A pak je spousta maličkostí, ve kterých je PS třeba jen o chlup, někdy i více lepší, než konkurence. Třeba dělá nejmenší JPEGy (mám na mysli velikost výsledného souboru) při stejné vizuální kvalitě, než jiné programy. Některé vlastnosti má implementované dříve, než konkurence, třeba dnes běžnou práci s EXIF informacemi.
Kolibáč
Profil *
Taťka dělá fotky milimetrových brouků na mikroskopu a někdy udělá víc superostrých fotek a nechá je speciálním softwarem spojit do jedné. Nový Photoshop to prý umí.
Jinak používám Fireworks a jsem 90% spokojen.
Gekon
Profil
Kolibáč
Mám za to, že spojit několik fotek do jedné umí snad i Malování:)

<ot> Jsi si jistý, že to jsou broučci? :) </ot>
Kolibáč
Profil *
Gekon -> Jenže Malování to automaticky vypadalo, že ty fotky na sebe navazují, Photoshop to umí spočítat.
-> <ot>Jsem si jistý.</ot>
Kolibáč
Profil *
Pardón: Jenže Malování to neumí udělat tak, aby to automaticky vypadalo, že ty fotky na sebe navazují, Photoshop to umí spočítat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0