« 1 2 »
Autor Zpráva
esemeska
Profil
Ahoj!
Co takhle si udělat redakci, kde by vystupovali členi i moderádoři této diskuse.
Mám namysli něco jako blog, redaktoři by tam psali články o různých věcech, co jim padli do oka... (něco jako http://www.ovsem.net/)
Kdyby byl zájem, tak napište sem, potřebovali bychom lidi na tvorbu designu, rs a pak redaktory na psaní článků, co vy na to? Mohlo by to mít úspěch.
Hosting by zatím mohl být na freehostingu, i když by to snižovalo prestiž...
Filips
Profil
No, nápad je to hezký, ale nevím jestli by se to chytili. Co tam přesně psát? Třeba že děláš web o tom a o tom? Nebo by to nebylo jen o webu nebo nevím :-)
souki
Profil
vzhledem k odbornosti diskutujících (až na vyjímky) bych technické problémy vůbec neřešil... Jde spíš o to, jestli by o psaní byl zájem
Timy
Profil
Filips
Třeba byste tam mohli do detailu rozebrat dotazy, které se zrovna řeší zde na diskusi a které tady bývají odpovězeny jen stručně ;-).

Nápad je to hezký, jen se obávám, že většina lidí odtud co má něco říct a chce něco říct již má svůj vlastní blog...
souki
Profil
Timy
již má svůj vlastní blog...
V tom případě by to chtělo stránku "JPW doporučuje" =)
Railbot
Profil
Nebylo by od věci někde mít seznam nějakých nejčastějších dotazů s podrobným vysvětlením a řešením. Téměř neustále se tu někdo ptá na věci, které zde byly zodpovězeny už nejmíň 100x. Hledání BFU používat neumějí nebo nechtějí, takže by se nějaký web s podobným zaměřením asi neztratil. Jen najít někoho, kdo by to měl chuť a čas zrealizovat. Osobně bych chuť měl, ale čas vůbec ne :)
Mistr
Profil
Railbot
seznam nějakých nejčastějších dotazů s podrobným vysvětlením a řešením. Téměř neustále se tu někdo ptá na věci, které zde byly zodpovězeny už nejmíň 100x
To se zde již, myslím, také řešilo.
Timy
Profil
řešit nepomůže, chce to spíš udělat ;-)
DoubleThink
Profil *
Mohlo by to mít úspěch.
Jistě.

Naráží to na pár problémů. Nemáš lidi na tvorbu designu, lidi na tvorbu rs a redaktory na psaní článků. První dvě skupiny by svoji práci mohly odvést v rámci prvotního nadšení, druhou skupinu neudržíš pohromadě déle než pár měsíců.

(...) kde by vystupovali (...) moderádoři této diskuse
Nereálné.
Peca
Profil
Nestačilo by jednoduše shromáždit jenom linky na příslušné články? Je zbytečné, aby se psalo něco, co už s největší pravděpodobností někdo napsal. Prostě link a stručný popis (aby se tam dalo vyhledávat).
llook
Profil
Něco jako blog by asi dlouho nevydrželo, ale takhle něco jako wiki by mohlo mít úspěch. O wiki se tu mluví už víc než rok ( http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=18&topic=5 934 ), zatím to myslím vázne na tom, že není vhodný systém (všechny umí buďto moc málo, nebo moc moc).
Nox_lbc
Profil
Nápad je to hezký, realizace téměř nemožná ...

Nestačilo by jednoduše shromáždit jenom linky na příslušné články? Je zbytečné, aby se psalo něco, co už s největší pravděpodobností někdo napsal. Prostě link a stručný popis (aby se tam dalo vyhledávat).

Ano, to se zdá jako dobré řešení ...
esemeska
Profil
Kdyz by se za psaní platilo, tak by redaktoři třeba vydrželi, peníze by se musely brát z reklam. Naprosto se v tomto smeru neorientuji, ale neni to podle mě nemožné.

PS: je to odemě asi blbý nápad, protože by to už bylo komerční, a to je fůůůůůjjj
souki
Profil
esemeska
protože by to už bylo komerční
Internet Ti přijde nekomerční? =)=)=)

V technice opravdu není problém. Velmi rád přinejmenším pomůžu s RS, ale shromáždit dobré a autory a hlavně je udržet mi přijde velmi nereálné. Časem by je AdSense třeba uživil, ale rozjet takový projekt chce velké nadšení
Railbot
Profil
ale rozjet takový projekt chce velké nadšení
Určitě to nebude jen můj případ, ale já můžu být nadšený jak chci a stejně z toho nic nebude, protože na něco takového nemám čas, ač bych něco takového vytvořil rád. A takhle to zřejmě bude u většiny lidí, kteří něco umějí / vědí / znají, zkrátka těch, kteří by se na tom "mohli" podílet. Proto se něco takového asi nikdy neuskuteční.
Dero
Profil
Railbot to vystihl. Lidé, kteří něco umějí, si s nadšením nevystačí, protože jsou zahrnuti takovou kopou práce, že jsou každý den rádi, když mohou padnout do postele a už na nic víc nemyslet.
llook
Profil
Těch problémů by bylo víc. Jakým způsobem třeba spravedlivě rozdělovat peníze (představte si článek, na kterém se podílí odborník na nějaké téma a potom korektor - kdo má dostat víc? Pak jiný článek, ne tolik kvalitní, zato se spousty prokliky na reklamy - který článek má být ohodnocen víc? Nebo článek, ve kterém je po zveřejnění třeba opravit deset nepřesností, kolik dát za ten?), jakým způsobem schvalovat články (aby se udržela jakás takás kvalita), jakou právní subjektivitu by měla redakce, kolik by se vyplácelo redakci za administrativní práci atd. atd.

Myslím, že pro daný účel by byla tisíckrát vhodnější wikina a žádné peníze do toho netahat. Člověk, který má čas odpovídat v diskuzi, si najde i čas občas některou odpověď copypastovat do wiki, doplnit některou neúplnou stránku apod. Napsat a odladit celý článek je mnohem náročnější.
Mistr
Profil
Možná takový kacířský dotaz: Co se vám nelíbí na stávajícím Jak psát web?
souki
Profil
llook
Všechno je o domluvě a nějak by se to asi vyřešilo...
Ale nápad s wiki je možná ještě lepší. Něco jako JPW FAQ. Popis problému, odkazy na témata na diskuzi a na články mimo. Časem by se to určitě hezky naplnilo
Mistr
Profil
Timy
řešit nepomůže, chce to spíš udělat ;-)
Jenom dokazuji, že to není myšlenka nová. Aniž bych se chtěl jakkoliv masírovat či chvástat, že jsem ji v daném threadu začal já.
souki
Profil
Mistr
JPW je výborná příručka pro tvorbu webu v HTML, CSS a JS. Časté problémy ale neřeší a nemůže. Wiki verze (nebo blog) by mu nijak nekonkurovala, ale pouze by shromáždila témata typu Jak na upload souborů.
Timy
Profil
Mistr
já chápu, já chtěl jen povzbudit, protože předpokládám, že to tady skončí jako v tebou odkazové diskusi. Mám tedy tip: Nainstalujte někdo někde wiki a rozjeďte to. Buď se domluvte s Yuhůem, třeba poskytne část své domény (faq.jakpsatweb.cz) nebo to hoďte někdo na svůj web, freehosting fakt ne, to už to radši nainstaluju někde u sebe, ač na to nemám čas. Debatovat o tom, jak by to bylo super opravdu nemá význam, vezměte někdo wiki a nainstalujte ji. Myslím si, že existuje reálná šance, aby to bylo úspěšné.

Takže konkrétní otázka - je tady někdo ochotná nainstalovat někam k sobě (nebo se teda domluvit s Yuhůem) wiki? (ale radši se o tom tady nejdřív zmiňte, že to chcete naisntalovat, ať zase najednou nemáme pět nainstalovaných wiki :-)) A abyste neřekli, že tady jenom prudím, můžete tam hned pastnout tenhle článek, myslím, že se tam bude hodit.

Ještě k tomu, co se nám nelíbí na jpw: nám se líbí, ale není tam všechno :-).
souki
Profil
klidně nainstaluju a poskytnu subdoménu s hostingem... ale nevím jak by se vám líbila webna--m-iru.com (bez pomlček... dávám je tam aby mě neindexoval google.. přeci jen je to pouze testovací doména)
Peca
Profil
můžete tam hned pastnout tenhle článek
Pastnout? To je přesně to, co bych rozhodně nechtěl. Bylo by to pěkně po hromadě, všechno v jednom designu, ale aby to nakonec nepřineslo víc škody než užitku takto "vykradené" články.
Nejlepší by asi bylo, když někdo použije vyhledávání na tomto fóru (vím, zas tolik lidí to nepoužívá), tak aby mu to hodilo odkaz na daný článek. Stejně by na nějakou novou wiki nikdo nechodil, ale každý by položil dotaz tady.
Tower
Profil
Myslím, že je celkem jedno, na jaké doméně služba bude vytvořena - hlavně když se to rozjede. Když o tom tak přemýšlím, nebyl by ani problém pro projekt zřídit doménu vlastní (vše by se pomocí (ad,e)něco vrátilo). Kámen úrazu tkví spíš v tom, že se zřizovatel upíše se o to starat, což je podobné pokusu plavat s pouty na rukou...

ad Peca

To závisí, do jaké míry se podaří myšlenku oživit a implentovat do běžného života. Osobně bych něco takového hned nezatracoval. Vše záleží na lidech.
Timy
Profil
Peca
tak myslel jsem to tak, že ten článek smažu a nechám ho jenom na wiki... Nebo jak jsi to myslel?

"Stejně by na nějakou novou wiki nikdo nechodil, ale každý by položil dotaz tady.
To asi ne, ale máme aspoň kam odkazovat a nemusíme všechno psát znova.
souki
Profil
Tím by byly vyřešeny technické problémy... a teď se na rovinu ptám... rozchodím-li wiki, kdo konkrétně se obětuje a pomůže s vytvořením prvních článků?
Peca
Profil
Timy
Se omlouvám. Nějak mně nedošlo, že jsi autorem toho článku :-) Narážel jsem na problém, že by se musely psát nové články. Kopírování článků od jiných autorů bez svolení by asi neprošlo.
Timy
Profil
Peca
To ne, to jsem rozhodně nemyslel :-). Ale něco do začátku tam určitě být musí, jinak se to nerozjede ani omylem.
Tower
Profil
To mi připomíná Dovolenou s Andělem.

ad souki

Asi je nejprve nutné dohodnout jisté podmínky provozu. Zejména práva, komerční záležitosti (jsme přece Češi a Slováci) apod.

kdyby se nakonec nějaká wiki vytvořila, provázalo by se s ní hledání na tomto webu?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0