Autor Zpráva
Casero
Profil
Dobrý večer,
už dávněji sem se tu pídil po databázi českých mužských jmen a příjmení. Tento problém se velice rychle vyřešil a dostal sem pod nos hned několik db seřazených podle používaní určitého jména, přijmení.
Teď ovšem potřebuji db slovenských (případně polských) mužských jmen a příjmení. Samozřejmě, že sem googlil, zdokonaloval se ve slovenštině, ale bez úspěchu. I když jsme kontaktoval nějaké slováky, dokázali mně maximálně dodat seznam slovenských svátků.
A proto bych se chtěl zeptat zda někdo neví o nějaké db? Předem děkuji a doufám, když v Česku je jich tolik, že je něco i na Slovensku.
Visitor
Profil *
aspell, konkretneji sk slovnik ftp://ftp.gnu.org/gnu/aspell/dict/sk/
Casero
Profil
Visitor
Prosím, nemohl bys k tomu napsat víc, případně návod, link?
Prohledal sem net, ale stejně vůbec nechápu použití, jak s toho slovníku vytáhnout příjmení.
Visitor
Profil *
priznavam se kecal jsem. ja pouzivam slovnik ispell a slovenske linky nefunguji... muzes zkusit jeste pohledat ale me se stim hrat nechce.
Casero
Profil
Visitor
Bohužel jsem i přes veškerou snahu nic nezískal. Ale nevěřím, že když v čr jsou to tak volně dostupné údaje že na slovensku je to absolutní tabu.
Visitor
Profil *
Casero >> tabu asi ne jen to chce najit nejakou instituci ktera se o to svedomite stara. pripadne rozeslat nekolik mailu.
Mistr
Profil
Visitor
V České republice to je, pokud se nemýlím, viď, Casero, v kompetenci Ministerstva vnitra České republiky. Jak je tomu na Slovensku?
Mistr
Profil
Visitor
V České republice to je, pokud se nemýlím, viď, Casero, v kompetenci Ministerstva vnitra České republiky. Jak je tomu na Slovensku?
niCe
Profil
Zkus spolek nájemných vrahů, s. r. o. To jsou profíci, určitě by něco měli mít. Jinak fakt netešim...
Visitor
Profil *
Mistr
Casero

no ja jsem zacal trochu z lehka. Konkretni (tntokrate overeny) odkaz na slovnik programu ISPELL.: ftp://ftp.vslib.cz/pub/unix/ispell/

Je tam i navod na vygenerovani pouzitelneho slovniku v linuxu.
Casero
Profil
Mistr
pokud se nemýlím, viď, Casero
Nějaká narážka? :D
Ano, v České republice je to v kompetenci Ministerstva vnitra. Ale na Slovensku jsem to nenašel nikde, i když jsem se díval po ministerstvech.

niCe
Spíš Spolok nájomných vrahou

Visitor
Bohužel, jsem si s tím neporadil. Není to pouze český slovník?
Visitor
Profil *
Casero

ISpell, ASpell, MySpell, ... jsou jen "frameworky" slovniky si delaji samotne komunity. chce to jen je najit.

Zkus polozit dotaz v tomto smyslu nekam do linuxovskeho fora www.root.cz www.abclinuxu.cz ...
Casero
Profil
Visitor
Nějak jsem se k těm příjmením a jménům dostal i ve Winech, ale jsou pouze česká...takže zkusím pohledat sk verzi.
Casero
Profil
Tak po kompletním neúspěšném prostudování Slovenského statistického úřadu jsem poslal několik emailů a uvidím, zda se mi dostane nějaké odpovědi.
Mistr
Profil
Casero
Nějaká narážka? :D
Narážka? Teď se přiznám, že jsem trochu mimo mísu...
Casero
Profil
Mistr
viz na icq
Mistr
Profil
Casero
jsem poslal několik emailů a uvidím, zda se mi dostane nějaké odpovědi
Co je nového?
Casero
Profil
Mistr
Takže, jelikož jsem příliš neuspěl na Slovensku, myslel jsme, že v Polsku budu ztracen. Naštěstí stačilo napsat na icq neznámému kontaktu z Polska, zda by pro mě neudělal laskavost a ejhle db Polských jmen, příjmení a to vše řazeno podle četnosti byla na světě. Na Slovenské straně jsem napsal email na SU SK (Statistický úrad SK), odkud mi během necelého dne poslali kontakt na Ministerstvo vnútra SK, kde by tyto údaje měli být. Hned jsme tedy radostně napsal další email, bohužel odpověď ne a ne přijít. :(
niCe
Profil
Nechci být indiskrétní, ale co s těmi databázemi čaruješ? :)
Casero
Profil
niCe
Snažím se vyčarovat více jazyčnou verzi sportovního manažera. A db z každé země je potřeba na generování hráčů (jmen, příjmení).
Casero
Profil
Takže bych to po zhruba dvou měsících uzavřel s tím, že prostě na Slovenské straně si mě přehazovali z jednoho úřadu na druhý, ale nakonec jsem odpověd nedostal.
Romir
Profil
Casero

Casero, mohl bys poslat kontakt na db polských příjmení?
_es
Profil
Na http://slovnik.juls.savba.sk/ je očividne databáza slovenských priezvisk (políčko Priezviská).
Takže skús kontaktovať Jazykovedný ústav Ľ. Štúra, možno ti vyjdú v ústrety.
Beatriče
Profil *
Jmenuji se Jarmila za svobodna Gajdičiarova.
Už 8 rokov byvam v českej republike. Narodila som sa v Čadčanskej nemocnici v roku 1969..
Z menem ani ze susedama nemam žiadne problemy. Dobre si rozhumime a vubec my nepride,
že sme rozdelené štáty.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0