Autor Zpráva
Brody
Profil *
Ahoj, je potřeba mít živnosťák na tvorbu webů a grafických designů pro klienty?
DJ Miky
Profil
Můžeš pracovat i na dohodu o provedení práce, k tomu není potřeba ŽL.
Brody
Profil *
Můžeš pracovat i na dohodu o provedení práce, k tomu není potřeba ŽL.
Ale potom mě může klient třeba oblafnout, že odstoupí a nezaplatí mi. Co daně a nějaká smlouva?
nightfish
Profil
Ale potom mě může klient třeba oblafnout, že odstoupí a nezaplatí mi.
odstoupí od čeho? od dohody o provedení práce? to si holt musíš pohlídat, aby byla dohoda napsána tak, aby to udělat nemohl

Co daně
DPP se daní buď srážkovou daní 15% a nebo v případě, kdy podepíšeš "prohlášení", tak zálohově

nějaká smlouva?
DPP je svým způsobem smlouva o tom, kdo, co, pro koho a za kolik bude dělat
Petra
Profil
Dohoda o provedení práce je smlouva. Daně se platí ať získáváš peníze na živnosťák nebo jinak. Oblafnout tě klient může vždycky.
Brody
Profil *
Díky Vám moc. Ještě, nekontroluje se třeba jestli má člověk legální programy pro tvorbu a tak apod., když za to dostane člověk peníze. To víte jsem ještě student...
nightfish
Profil
To víte jsem ještě student...
což ti samozřejmě neumožňuje beztrestně používat software, ke kterému nemáš zakoupenu licenci...
Brody
Profil *
nightfish: Dobře, ale neříkej mi, že tobě v dětství rodiče koupili Photoshop... a tak dále. Řekl bych, že drtivá většina mladíků si to stáhne pro vlastní použití, alespoň já a nešířím to nikde. Člověk se na tom naučí a až si třeba založí firmu, tak si to koupí. Jsou tedy nějaké kontroly?
nightfish
Profil
Dobře, ale neříkej mi, že tobě v dětství rodiče koupili Photoshop...
pro to, co dělám, jsem se zatím vždy obešel s GIMPem, Photoshop opravdu nemám

Jsou tedy nějaké kontroly?
kontroly jsou, nicméně nejsou vázané na to, zda-li vyděláváš nebo ne
Romanticka
Profil
ja delal na dohody o provedeni prace, kdyz sem byl student.
Ted jsem si udelal ZL a budu to mit jako hlavni prac. cinnost.
Photoshop jsem si zakoupil i kdyz jsem delal na dohody. Koupil jsem ho dokud jsem na nej mel :)
Dohody mas omezeny na 150hod. za rok u jednoho zamestnavatele. Kazdy zamestnavatel chce spise Zl, protoze je to pro ne jednodussi. Take kdyz budes mit ZL tak musis delat za vyssi penize, kvuli danim atd..., ktere pak odvadis. Takze necekej, ze ti nekdo na dohodu o provedeni prace zaplati za design treba 5000,- Kč. Nekdo se sice takový taky najde kdo ti za to da takovou častku, ale jak říkám, když budeš dělat na dohodu, tak ti to nevynese miliony :)
Afrod
Profil
šířit to ani nemusíš a je to nelegální
janavk
Profil
viz jakpodnikat.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0