Autor Zpráva
mat
Profil
otevřel jsem si účet u ŽB, součástí je internetbanking, tady zvaný Netbanka - přestože si myslím, že počítačům docela rozumím a internet mám (skoro) v malíku, instalace netbanky byla docela sranda - půl hodiny hovoru s operátorkou ohledně verze javy v prohlížeči a vytvoření certifikátů stačila, docela dost strašné je to, že do tzv. registrační autority, kde si vytvoříte certifikáty, se dostanete s uživatelským jménem pouze jednou - pak se blokne a je nutná opět konzultace s operátorkou...

ale proč to píšu (s webem tahle problematika souvisí docela dost) - další účet mám u ČS a přestože asi mnozí budou namítat, že ŽB je bezpečnější (certifikáty apod.), v ČS stačí zadat přihlašovací jméno a heslo a jste v účtu - žádná java (sun, vm), žádné jednou použij login, když nebudeš úspěšný, volej infolinku) - ČS funguje v pohodě ve všech prohlížečích, pro ŽB musím použít IE (pro jiný prohlížeč neposkytnou technickou podporu)... jak asi nainstaluje ŽB bfu?

jaké máte s internetbankingem zkušenosti vy?
none
Profil
KB je nej certifikat dostanes na diskete a bez problemu muzes delat co chces
Martin Kuželka
Profil
Patrick Zandl si také stěžoval na tuto aplikaci, viz. článek Bankovní momentky: byl tvůrce NetBanky příčetný?.
mat
Profil
Martin Kuželka

teď jsem to dočetl, kdybych ŽB nepotřeboval kvůli tomu, že jako snad jediná v rámci paušálů (menu xl, xxl apod.) neúčtuje příchozí platby, nešel bych k ní - právě kvůli internetbankingu - v mozille ani ve firefoxu jsem netbanku (zatím) nerozchodil, opera se tváří líp, ale taky nic moc - zbývá tak IE 6, kterému jsem tak odvykl, že jsem se ani nemohl vyznat v nastavení...:)
Fred
Profil
mat OT: takže mat1 je mat :-) . Tahle informace o menu xl co se objevila na intervalu se mi moc moc hodí (e-shop na věci do dvacetikorunových položek se s ní stává relizovatelnějším), takže děkuji.
mat
Profil
Fred

oni to sice jako omezují na cca 40 plateb měsíčně, ale při uzavírání smlouvy mi "bankéř" říkal, že se na to nehraje a koneckonců ve smlouvě a podmínkách služby žádné omezení není, tak uvidíme, až mi těch plateb přijde tak kolem tisícovky měsíčně... ale to rozchození netbanky je fakt síla...
quinux
Profil
Já používám eBanku a od doby kdy zavedli elektronický klíč jsem byl vlastně jen jednou pro něj přímo na pobočce, prodlužování probíhá přímo na internetu z účtu. Je třeba java, ale funguje to jak v IE tak ve FireFoxu což je myslím výborný. Pokud nejsem doma můžu se přihlásit pomocí mobilu takže přístup mám opravdu odkudkoliv aniž bych něco tahal (kdo dnes u sebe pořád nemá mobil že :o))

Zkoušel jsem i KB, ale ta mi nevyhovovala nejen pro to, že bez IE to prostě nefunguje, ale i pro vzhled a ovládání ůčtu - je to takový divný.

U GE Money to bude asi podobné jako u té netbanky, také jsem musel do registrační autority a také se mi ji podařilo hned na poprvé bloknout tudíž telefonát do Prahy na pevnou linku, kde jsem ještě čekal než mne vezme nějaký operátor (tak velká banka by teda mohla mít linku pro klienty zdarma). Po asi půl hodince jsem byl konečně na ůčtu a musím říct, že to vypadá taky slušně, ale jako u KB taky jen IE.
mufik
Profil *
v ČS stačí zadat přihlašovací jméno a heslo a jste v účtu - žádná java (sun, vm), žádné jednou použij login, když nebudeš úspěšný, volej infolinku) - ČS funguje v pohodě ve všech prohlížečích, pro ŽB musím použít IE (pro jiný prohlížeč neposkytnou technickou podporu)... jak asi nainstaluje ŽB bfu?

To už teď není pravda, Netbanka se nabízi i ve verzi s jednorázovými hesly a je funkční pod každým známějším prohlížečem (Opera,FF,IE).
mat
Profil
mufik

milý mufíku, zkus se laskavě podívat, kdy jsem tohle téma zakládal... vím sám, že už to není pravda, že je možný vstup s jednorázovými hesly, ale paradoxně dneska raděj používám verzi s certifikáty, která se mi zdá pro práci na jednom počítači mnohem pohodlnější
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0