Autor Zpráva
dspanhel
Profil
Ahoj,

provozuji web Kvalitní doučování a chystám slovenskou variantu. S rychlostí hostingu, kde je nyní web umístěn, jsem spokojen. Zajímalo by mne však, jak rychle se Vám web zobrazuje na Slovensku - zda to případně není pomalé a nemám to hodit jinam.

Díky
dspanhel
Profil
PS: Pokud se Vám to bude zdát pomalé, připojte prosím i údaj o rychlosti připojení k Internetu.
tiso
Profil
dspanhel - rýchlosť by mala byť v poriadku, rozmysli si však aké máš možnosti hostingu a priestor na rast tejto stránky. Aby sa nestalo to, že nárast užívateľov ti zruší celý projekt. Fandím tomuto projektu, ideš na to dobre...
dspanhel
Profil
tiso Díky. Co myslíš tím prostorem pro "růst stránky"? V podstatě nyní mám obavy jen z toho, aby se to na Slovensku nezobrazovalo pomalu, což bych velmi nerad. Slovenský hosting zatím využívat nechci a reálnou rychlost "svého" českého si na Slovensku nedokážu otestovat.
tiso
Profil
dspanhel - myslím tým 2 veci: traffic (objem prenesených dát) a záťaž servera (rýchlosť spracovania skriptov, veľkosť databázy, počet dotazov, ...)
Hostingy myslím delia traffic na domáci a zahraničný, na každý majú nejaké limity. Pokiaľ ich prekročíš tak ti hrozí vypnutie stránky, alebo sa na teba obrátia s tým, že potrebuješ iný - drahší program.

Čo sa záťaže týka, tak pokiaľ sa skript vykonáva sekundu, na server je povolených 100 súčasných pripojení ale naraz v jednej sekunde sa pripojí 200 ľudí, tak polovicu z nich server odmietne a stránku mu nezobrazí. Ďalšie obmedzenia sa týkajú počtu dotazov na databázu, dotazy na väčšej databáze dlhšie trvajú, atď. Treba minimalizovať a optimalizovať dotazy, skripty, vyriešiť cachovanie a podobne. Otázne je aký veľký trh vlastne potrebuješ osloviť, aká je konkurencia, aký kus koláča si vlastne odhryzneš.
dspanhel
Profil
tiso Aha, díky. Těchto dvou věcí se až tak nebojím. Naštěstí stránky nejsou žádný download server, abych měl gigabajtové přenosy za den a stovky najednou připojených návštěvníků u takto úzce vymezené oblasti nečekám. Ale i tak díky:-)
armin
Profil
dspanhel: Ty muzes mit klidne uvodni stranku o velikosti 50-100kB, ovsem pokud ji budes hostovat na hostingu v CR se spatnou zahranicni konektivitou, a tento hosting bude rekneme ciste hypoteticky hostovat i nakej mensi download web pro uzivatele mimo CR, tvuj web pojede hodne spatne.
Kdyz chces neco pro lidi na sk, tak sk hosting resp. cz hosting ale se skutecnou konektivitou. Existuji totiz individua ktere pisou ze maji gbit pripojeni, ovsem mimo CR to jde 0,1 - 0,8 kB/s mimo spicky, ve spicce nejede. Viz co jsem psal zde:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=6&topic=58 972
dspanhel
Profil
armin Ano, tohoto rizika si jsem vědom - právě proto se ptám, jak se stránky rychle zobrazují na Slovensku.
turtle
Profil *
Rýchlosť vyzerá v poriadku
dspanhel
Profil
turtle Díky za info.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0