Autor Zpráva
Martin22
Profil *
Zdravím,

zajímá mě, jestli je legální odkazovat na na soubory (např. videa) která jsou na jiných sevrech?
Gekon
Profil
Martin22
Rozhodně ano. Můžeš odkazovat na cokoliv, pokud to nějak neporušuje zákony.
Railbot
Profil
Martin22
Odkazuj jak chceš. Pokud se někdo ozve, tak linky dáš pryč a je to. Neřeší se.
Martin22
Profil *
i když je to video nelegální, pokud s tím teda nemám nic společného - neřeší se?
Gekon
Profil
Railbot
Počkej, když ti někdo napíše něco takového:

Dobrý den,
nelíbí se mi, že na vašich stránkách odkazujete na ty moje, smažte je.

To je snad hovadina, ne?
Gekon
Profil
Martin22
Pokud je video na jiném serveru, problém to prakticky není. Teoreticky jo, ale podívej se, jak fungují různé mp3-ke-stazeni-zdarma.cz apod...
Martin22
Profil *
Mám na mysli třeba toto: www.tsp24.ic.cz
Railbot
Profil
Gekon
Pokud to jsou něčí videa nebo něčí linky na videa, potom je slušnost té žádosti vyhovět. A u dopisu od nějaké společnosti je to samozřejmost.
Gekon
Profil
Railbot
Samozřejmost? A proč? Přijde mi to jako úplná kravina. Máš to nějak doložené zákonem?
Martin22
Profil *
Gekon Railbot pls vyjádřete se k tomu tématu, je to legální nebo ne? podobný web jako
www.tsp24.ic.cz?
Gekon
Profil
Martin22
Ano, je.
habendorf
Profil
Gekon

To je ale xxx . Nechtěl jsem ti způsobit újmu, ale za xxx si dosaď třeba "debilní web". Jak se ti to líbí? Chceš být k nalezení na spojení "debilní web" ? Už chápeš?
Railbot
Profil
Gekon
Já se teď nebavím o zákonu. Když budu mít nějaký video a někdo na něj bude linkovat můžu požádat ať to nedělá a slušnost je tomu vyhovět. U odkazů na mp3, oficiální videoklipy apod. to už jsou hrátky se zákonem. Tam na výzvu je už ta samozřejmost linky stáhnout pryč a nedělat si problémy. Vycházím z toho, co jsem pochytil při tvorbě vyhledávání mp3 na netu, vždy je na stránce taková pěkná formulka, která to jistí.

Martin22
Striktně dle zákona to v pořádku není, protože nahrávat pořady z tv lze jen pro vlastní potřebu, ne další distribuci. Takže ne, legální to není. Ale prakticky vzato to nikdo neřeší, hlavně u seriálů. Hodně by jich nebylo tak známých nebýt internetu :)
Gekon
Profil
habendorf
V případě, který ukazuješ je to asi o něčem jiném a souhlasím s tebou. Uznávám, že na tuhle možnost jsem pozapomněl, takže asi dlužím Railbotovi omluvu. Chcíp.. eh, promiň.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0