Autor Zpráva
Matesss
Profil
Připavuji nový projekt a přemýšlím zda už neodstoupit od minimálního rozlišení 800x600, statistiky ze stávajících projektů mi npovídají že by to asi tková tragédie nebyla co si o tom myslíte vy?
Nox
Profil
Taková tragédie... no...podle tohoto průzkumu
je bude ještě pořád používat něco přes jednu desetinu uživatelů, což není zanedbatelný počet,
je to každý desátý uživatel
Matesss
Profil
Plánoval jsem výchozí 1024 a těxh zhruba 210px k dobru použít pro ty části prezentce které nemají příliš velkou váhu
quinux
Profil
Matesss
Pokud tvému projektu více vyhovuje "prostor", tak jej s klidem na srdci můžeš udělat pro 1024 rozlišení. Statistika, kterou představil Nox je sice pěkná, ale je příliš globální. Pokud je tvůj projekt zaměřen jen pro české uživatele tak spíše doporučuji globální statistiku Toplistu. V každém případě, záleží na cílové skupině, kterou má tvůj projekt zasáhnout.
Matesss
Profil
Tak jde větší projekt portál zabývajíci se cestování a přeci jenom těch informací o jednotlivých klientech je celá řada, cílová skupina je vesměs muži,ženy 19-99 což není jednoduchý ale ta obava vychází spíše z toho že starší lidi budou mít starší počítače což je pro mě limitující
quinux
Profil
Matesss
No nevím, moc jsi tu cílovou skupinu neupřesnil, ale uvádíš, že návštěvnící budou pravděpodobně starší 19let, z čehož předpokládám, že to bude nabídka cestovních kanceláří. V tom případě, se dá vyloučit skupina nad 80 let, protože ti buď nikam nejezdí a nebo jim to zajistí děti ;), navíc takovíto lidé si imho zpravidla nepořídí svůj vlastní pc, ale mají nějaký třeba v domově důchodců a tam nemusí být vždy nějaká vykopávka. V každém případě, pokud jak uvádíš nebudou v pravém sloupci důležité informace, tak v tom nevidím problém.
Matesss
Profil
Je pravda že jsem to trošku přehnal asi se dá předpokládat spíš od 19 do 60 let. jedná se opravdu o nabídky cestovních kanceláří i přímo vlastních hotelů, kempů, lázní atd. Ten web bude tak jako tak fluidní ale šířka těch informací musí i při nějakym minimu vypadat důstojně. ta nabídka bude samozřejmě vícejazyčná tudíž předpokládáme návštěvy ze střední evropy nejlépe z celé EU.
Mistr
Profil
Matesss
Je třeba si také uvědomit, že použité rozlišení monitoru je jedna věc a velikost okna prohlížeče je věc druhá. A krom toho ještě můžeš mít v prohlížeči otevřené i okno Historie, Oblíbené či Hledat, což má hned za následek zmenšení "pracovní" plochy.
Matesss
Profil
To je jistě pravda velké procento lidí používá takové služby. Takže asi sňatek z rozumu bude v tom případě min-width: 760px;
Matesss
Profil
Nebo
Matesss
Profil
Nejlepší řešení by asi bylo v php počítat px a podle toho vrátit příslušné styly, ale že by se mi s tim chtělo patlat to moc ne
Keilew
Profil
Klidně 1024 a vůbec to neřeš;) Není nic horšího než nudle uprostřed monitoru.
janix
Profil *
Já bych viděl nejlepší řešení ve scriptu, který zjistí šířku monitoru a pak podle toho určí css styl. je to jednoduché, akorát si musíte dávat bacha na úpravy css stylů. když něco peděláte v jednom, nesmíte zapomenout ani na ostatní, což se mi někdy stává
Manq
Profil
janix
IMHO zbytečné.

800x600 ubývá. Nebral bych na něj už ohled. 1000px široký pruh by měl stačit i bláznům s 1500+px šířkou monitoru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0