Autor Zpráva
mantisa
Profil
Dobrý večer,

plánuji si vytvořit vizitku, mám však trochu problém, jelikož nevím, co na ni má být. :-)
Rád bych pomocí vizitky prezentoval svůj web, který se zabývá tvorbou www stránek. Přestože většinu prací zajištuji sám, obcas s někým spolupracuji. Existuje tedy něco jako vizitka firmy, kde je pouze název firmy, čím se zabývá a elektronické kontakty? Nebo taková vizitka vlastně není vizitkou v pravém slova smyslu?

Měl bych teda na vizitce alespon uvést své jméno a pokud ano, váži k tomu ještě otázku, zda napsat titul. Na internetu jsem našel, že titul na vizitku patří, osobně se však s ním chlubím málokdy. Na druhou stranu si zase rikam, ze to muze v klientech vzbudit vyšší důveru...

Jaký máte pohled na vizitky Vy? Děkuji.
Mistr
Profil
mantisa
ad titul na vizitce:
S titulem se to podle experta na bonton - pana Ladislava Špačka - má tak: jestliže budeš mít na vizitce Mgr. Petr Stohwasser, měli by Tě pak lidé podle bontonu oslovovat: "Pane magistře!" Neuvedeš-li svůj titul na vizitce, pak by Ti měli říkat bez něj, tedy "jen": "Pane Stohwassere!" Podle toho si tedy vyber, co je Ti příjemnější.

Na druhou stranu je dobré si uvědomit, že toto pravidlo asi stejně nikdo v praxi příliš neužívá. Já sám, a to se nechci pokládat za nějakého "bontoňáka", bych si na něj v reálném styku asi také nevzpomněl.

Pokud bych si dělal vizitku já, s největší pravděpodobností bych tam titul uvedl.
Railbot
Profil
mantisa
Titul uveď. Na tvém místě bych to udělal. Není to sice v dnešní době žádná záruka chytrého člověka (teď to myslím obecně :o) ), ale stále je to přidaná hodnota oproti jiným. A študovaný člověk, jak sám správně píšeš, může vzbudit i větší důvěru.
Plaváček
Profil
mantisa

Petře, myslím, že uvedením titulu nic nezkazíš. Nicméně práci prodáš především tím, co umíš, ne tím, co máš na vizitce. Osobně jsem opatrný ke zlatým vizitkám se jménem, které je z obou stran obloženo honosnými tituly. To, co skutečně zabere, je fakt, že něco umíš.

Ale to je rada příliš obecná, která ti asi nepomůže.
mantisa
Profil
Děkuji Vám

Vím, že se práce prodává spíše jinými způsoby. Ale myslím, že občas se mi vizitka hodí, tak proto.
Marty
Profil
Osobně bych titul uvedl (když už se s tím člověk dělá). Navíc to IMHO signalizuje, že je člověk vzdělanější a má širší pohled na věc atp.

Celkem pěkná inspirace vizitek je na Flickru (http://www.flickr.com/search/?q=business+card&m=text), tak doporučuji projít.


----
Editace Mistrem: Rozklikání odkazu.
Railbot
Profil
Navíc to IMHO signalizuje, že je člověk vzdělanější a má širší pohled na věc atp
Signalizovat může, ale vůbec to nemusí být pravda.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0