Autor Zpráva
mantisa
Profil
Ahoj, zakoupil jsem si myš přes internet a rád bych ji vrátil bez udání důvodu, je to možné? Problém je v tom, že platickový obal, ve kterém byla v krabici zabalena jsem rozsříhal, abych se k myši vůbec dostal. Ne že bych s ní byl nespokojenej, ale měl jsem si ji totiž objednat i s klávesnicí. Jsem takříkajíc v háji nebo ne? :-) A jak je to s penězi, pokud jsem platil na dobírku, jak by mi je vrátili? Děkuji.
Bubák
Profil
Přečti si třeba tohle:
www.mesec.cz/clanky/na-vraceni-zbozi-mate-narok/

<ot>
Tobě nefunguje Google?
</ot>
nightfish
Profil
je třeba konzultovat s obchodními podmínkami firmy, u které jsi nakupoval
právo vrátit zboží bez udání důvodů do 14 dnů od nákupu platí na základě občanského zákoníku, tzn. pouze pro smlouvy podle občanského zákoníku (v případě, kdy v objednávce není IČ, na dokladu není IČ)
navíc platí
Uplatní-li spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy podle odstavce 7, má dodavatel právo pouze na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Dodavatel je zároveň povinen vrátit spotřebiteli zaplacené finanční částky nejpozději do 30 dnů od odstoupení.
takže vrátit můžeš, dle mého i s porušeným obalem (zákon to nepředepisuje, kdyby prodejce odmítl vrátit, tak zřejmě ČOI nebo SOS)
nicméně prodejce ti nemusí vrátit celou částku (reálně si asi strhne za poštovné + pokud to má v obchodních podmínkách, tak možná i za opotřebení zboží/porušení obalu apod.)
sft
Profil *
Jakýkoliv E-shop není místo určené k prodeji - takže i při osobním vyzvednutí v kamenné prodejně platí zákonná lhůta 14ti dnů na vrácení zboží bez udání důvodů. Pokud Vás dopředu neinformoval, nemůže si ani účtovat jakýkoli poplatek a musí Vám vrátil částku, kterou jste zaplatil v plné výši. Zároveň podle platného zákonníku prodávají nemá právo požadovat aby bylo zboží vráceno v původním obale - to je protizákonné, prodávající ale často neznale toto požadují. Většinou stačí prokázat znalost zákonnů a pohrozit stěžováním si na České Obchodní Inspekci
brucmelda
Profil *
zájímalo by mě zda-li se při odstoupení od smlouvy se vrací se zbožím kopie paragonu, nebo originál..???jak je to v zákoníku?děkuji.

Moderátor Mistr: Jak je to v zákoníku? Nuže, podívej se do něj; tu je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0