Autor Zpráva
zooner
Profil
dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli tady nemáte někdo zkušenost s pohovorem na pozici programátora? zanedlouho na jeden jdu (php, mysql) a chtěl bych vědět jak to probíhá atd.


PS: má to být brigáda
Marty
Profil
Není to přímo z pozice programátora, ale na každý pohovor si zjistěte o zaměstnavateli co nejvíc informací. Co nového, klienti, co dělají atp.
Mistr
Profil
zooner
Z osobní zkušenosti z pohovoru v Seznamu (byť ne na pozici programátora) mohu kolegu Martyho doplnit, že bude velmi pravděpodobně probíhat také nějaké přezkoušení. Třeba Ti dají opravit nějaký kus programového kódu atp.
quinux
Profil
zooner
Tak jak už bylo řečeno:
1) zjistit si nějaké info o firmě - asi se tě zeptá jestli víš co dělají
2) připrav se na nějaký ten test, ať již tak, že tě posadí před pc a budeš programovat nebo to může být i písemně
3) určitě se tě taky bude ptát na minulost - kde ses naučil programovat, dělal jsi už někde - reference
4) jinak, hlavně buď v klidu a moc nestresuj :)

Obecně se to imho moc říct nedá, protože jinak bude vypadat pohovor v nějaké malé neznámé firmě s deseti zaměstnanci, jinak třeba v Seznamu a jinak v IBM.
centi
Profil
Každopádne sa priprav na "zákerné" otázky typu: Aké sú Vaše silné stránky? Aké sú Vaše slabé stránky? Čo by ste chceli na sebe zlepšiť? :) Tieto otázky z duše nenávidím :)
souki
Profil
centi
A ještě lepší je "a proč byste chtěl pracovat právě u nás?" :) Ale to asi není u brigády příliš pravděpodobné
quinux
Profil
Ještě jsem zapoměl na dotaz "jak byste se ohodnotil" či "jaký plat byste chtěl"
Lexter
Profil
No mě posadili před počítač a naservírovali mi rovnou zakázku na logotyp a design blogu + kódnutí a nasazení na jejich rs s pomocí helpky (neznal jsem ho). Ale to byla spíš formalitka. Každopádně i tohle může přijít. Samozřejmě v jiné tématu.
ronnie
Profil
Byl jsem celkem na 4 pohovorech minuý rok (Jyxo, ILIKETHIS!, Miton a ještě jedna firma, co dělá jen lékárny a každý byl úplně jiný. V Jyxu chtěli vidět nějaké zdrojáky PHP a javascriptu + nějaký projekt s mnoha tabulkami v databázi, příjemná atmosféra, ptali se, o co se zajímam a tak. V LIKETHIS! nechtěli ani reference ani ukázky, polovina pohovoru byla představení ILIKETHIS!, druhá polovina byly otázky o tom, co mě zajíma, co bych chtěl v PHP dosáhnout a tak. U těch lékáren byl nejprve 5 minutový pohovor a pak půl hodinový test, celkem jednoduchý + domácí úkol, který jsem měl udělat:-) Nejsložitější to bylo u Mitonu, kde jsem nejprve dělal několik testů z PHP, OOP, Javascriptu ap. a až pak mě pozvali na pohovor, který byl docela složitý, trval 40 minut a byly to vesměs otázky třeba na pokročilejší regulární výrazy ap. Co se týče otázek na plat, pokaždé to bylo tak, že se mě zeptali na moji představu, pak udělali nabídku. Nejvyšší byla 27 tis./měsíc + nějaké výhody. Nic moc, šel jsem zpět k freelance.
souki
Profil
ronnie
Miton je ještě vyhlášený tím, že na pohovorech vykrádá nápady. To se ale programátorů asi týkat nebude :)
zooner
Profil
díky za rady, budou se hodit, jinak ta firma se jmenuje nlogy.com
Mirda
Profil
Může se hodit :-) http://flipovo.info/index.php?text=45-jak-na-osobni-pohovor

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0