Autor Zpráva
Paja
Profil
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli je tady někdo kdo se vyzná v LCD. Měl jsem teď špatnou zkušenost s lcd ASUS 22" 1650x1080px, který jsem měl připojený přes ANALOG. Černé písmenka měly na bílém pozadí jakoby šedý stín, no prostě rozmazané vlivem špatného signálu nebo rušení. Monitor jsem vrátil a rozhoduju se zda to zkusit znovu s DVI.

Na notebooku je každý bodík sám o sobě izolovaný, vůbec se to neruší. Barvy, které mají být do modra, jsou do modra. Proto se ptám, jestli po zkušenostech s DVI někdo může říct, že dvi je naprosto bezprobémové? V tomto ohledu, co do přirozenosti barev a co do ostrosti.

Pak jsem někde slyšel, že DVI je omezené co se týče maximálního rozlišení čili že by to asi nezvládlo rozlišení 1650x1080b. Je to fakt?

Dík
DoubleThink
Profil *
U DVI/HDMI duchové nevznikají - digitální signál je mnohem odolnější proti interferencím.

Co se týče maximálního rozlišení DVI, tak to se přiznám, že slyším prvně.
pEeLL
Profil
Paja
dvi i analog by v zadnem pripade nemeli obsahovat duchy. takze jsi mel asi vadny kus. jinak asus neni v oboru monitoru zadna znacka.
rozliseni do 1920x1200 vcetne to urcite zvladne. u vyssich potrebujes grafickou kartu s double link (treba u 30" s 2560x1600).
Joker
Profil
Paja
Černé písmenka měly na bílém pozadí jakoby šedý stín, no prostě rozmazané vlivem špatného signálu nebo rušení. Monitor jsem vrátil a rozhoduju se zda to zkusit znovu s DVI.
U toho D-SUB nebylo od věci zkontrolovat zapojení kabelů (napájecího i datového) a zkusit ty kabely posunout třeba o kus jinam... to by mohlo takovýhle problém vyřešit.

Pak jsem někde slyšel, že DVI je omezené co se týče maximálního rozlišení čili že by to asi nezvládlo rozlišení 1650x1080b. Je to fakt?
To je blbost, zrovna před pár dny jsem na vlastní oči viděl rozlišení 1680x1050 na 22" monitoru přes DVI.
Joker
Profil
Dodatek k tomu maximálnímu rozlišení:
DVI bylo navrženo v roce 1999. Už tehdejší "lepší mainstreamové" monitory (17" CRT) byly schopné zobrazit 1600x1200, což je vyšší rozlišení, než 1680x1050.

Předpokládám, že nikdo soudný by nenavrhoval budoucí rozhraní tak, že nezvládá ani současné nároky.
Paja
Profil
pEeLL
Já vím že by to asi tak být nemělo. Možné je že to byl vadný kus, čert ví. Ale ani barvy nebyly takové jaké by měly být. Tak mě napadá, u DVI jde tedy o absolutně digitální přenos => tzn. pokud má být bod xy( 123, 332 ); barvy RGB( 222, 111, 22 ); pak opravdu tato informace putuje do monitoru ok? A taky to znamená že budou využity vždy na 1000% všechny body obrazovky?

Mimochodem, u toho analogu to bylo tak o 2 px smrskle ..

a díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0