Autor Zpráva
lenaaa
Profil *
Ahoj poradíte my,vždy jsem měla hosting i doménu u jedné firmy, akdyž jednou udělám vyjímku, tak hned problémy :-(

Můžete mi poradit jak nastavit DNS u Active 24? když sem od poskytovatele webhostingu dostala jen tyhle údaje:

DNS : ns.pipni.cz (193.86.238.2) a ns2.pipni.cz (81.0.235.34)


V administraci na Active24 můžu měnit
Azáznam
AAAAzátnam
CNAME
MX
TXTzáznam

a jediný co je tam neaktivní a nejde upravit jsou
DNS
beta.ns.active24.cz.
alfa.ns.active24.cz.


:-(


Jak se to dělá? POradíte :-(
armin
Profil
Doporucuji problem prekonzultovat s podporou Active24 nebo s podporou pipni.cz. Tyka se to techto spolecnosti a oni budou vedet nejlepe. Jinak to co mas od pipni, to jsou name servery. Zmenit name servery u domeny muze jen tvuj registrator (aktiv24?) a to poslanim zadosti o vykonani technicke zmeny u tve domeny. Tento krok musi byt potvrzen "vlastnikem domeny" - v uvozovkach proto, protoze tvoji domenu muze vlastnit kdokoliv resp. vlastnis ji ty (je na tebe psana) ale u tveho kontaktu je veden jiny email (treba spolecnosti aktiv24). Takze je potreba se obratit na laskavou, vstricnou a schopnou podporu spolecnosti aktiv24.cz, ktera ti zajiste pomuze.
lenaa
Profil *
no volala jsem na podporu active24 a tam mi ty DNS servery nastavili, ale asi sem rozhasila i ty azáznamy a CNAME záznamy, nevíte co tam mám nastavit když mám hosting u pipni.cz ?????? Oni podporu u freehostingu bohužel nemaj a z vysoka na mě ... :-(
lenaa
Profil *
o relaoadu DNS vim, je to už tři dny a píše mi to chybu


Adresa (URL) neodpovídá známému serveru a nelze ji načíst.

* Zkontrolujte prosím, zda je adresa napsána správně a to včetně velikosti písmen.
* Je možné, že server již neexistuje.
* Tato chyba může být také způsobena problémy ve vaší místní síti, proxy serverem či DNS serverem.

ale DNS je nastaveno uactive správně, asi sem to zkazila tim CNAME aaaa A atd.......
nightfish
Profil
lenaa
pokud jsou u domény nastaveny nameservery pípni, tak se veškeré další nastavení odehrává v adminsitračním nastavení doménu u pipni
lenaa
Profil *
kuju za info, zkusím nastavit :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0