Autor Zpráva
KinderSurprise
Profil *
Tak jsem přemýšlel... máme ještě my mladí šanci uspět?
Nemáme za sebou oslnivou minulost, miliardu zkušeností, nezaložili jsme ani google, ani seznam ani youtube... Nebudem ani ve světové Top 500 programátorů...
Docela mě totiž zaujalo tohle: http://ekonomika.idnes.cz/zlate-casy-programatoru-konci-krize-zpomali- rust-platu-p2c-/ekonomika.asp?c=A081119_224654_ekonomika_dp
teď se máme dost dobře, ale je pravda, že programátoři jsou hodně přecenění. Ne, že bych si stěžoval, ale i přesto. Rád bych se do budoucna živil jako programátor, ale nevím, jestli mám šanci uspět mezi takovou konkurencí.
A vás se právě ptám, co myslíte, ma povolání programátora ještě nějaký další vrchol než má teď a jaké jazyky jsou právě asi nejperspektivnější.
A taky, co z vás udělá dobrého programátora... zkušenosti? studium (a ještě jaky mate nazor na iivos - http://www.iivos.cz/ )?
Ne, že bych byl úplně blbej, ale rád bych věděl vaše názory, třeba mi ještě něco utíká....
DoubleThink
Profil *
IT odvětví má k saturaci ještě hodně daleko. Tím méně v Evropě, tím méně u nás. Role IT ve světě se navíc bude určitě rozšiřovat. Zatím ještě běžně nemáme ledničku s operačním systémem, auto už ale ano.

A taky, co z vás udělá dobrého programátora... zkušenosti? studium
Žádná škola z tebe neudělá progamátora. Z 90% je to o samostudiu, škola ti může dát podněty, kam se podívat. A samozřejmě tě to musí zajímat, bavit a nesmíš být úplně blbej ;)
KinderSurprise
Profil *
A neni/nebude ITáků už moc? Nebude přehlceno? Tak jako je např filozofů, který nikdo nepotřebuje?
H13
Profil
Z makroekonomickýho hlediska bych ti řekl, že to nemá cenu, protože až se v Indii zlepší infrastruktura (hlavně dostatek elektřiny) pak se většina programování přesune právě tam... Čina bude vyrábět hardware a Indie software :-) ... ale je to jen teorie, praxe je jiná... programátorů bude potřeba čím dál více...

Pokud budeš programátor a budeš mít znalosti, pak by jsi se o svou budoucnost neměl obávat ...

Ad filozofové - upřímně raději více filozofů než neschopných spekulantů, raději si promluvím s intelektuálem filozofem, než být na každým místě (banka, pošta, přes telefon, práce, ...) "otravovanej" tím, abych investoval peníze tam a tam atd... (nevím proč, ale poslední dobou jsem přestal být "otravovanej" :-) ... že by něco pozitivního na finanční krizi :-) )
Railbot
Profil
KinderSurprise
Kvalitních lidí je v IT stále velký nedostatek a to se v blízké budoucnosti určitě nezmění. Pokud se bojíš IT, vyuč je řemeslníkem. Tak jako tak budeš mít o práci a slušné životbytí postaráno.
armin
Profil
Railbot: Tak tak, na cdr.cz jsem dokonce cetl clanek ze administratora bude moct delat vyhradne kvalifikovany odbornik a ne kde kdo po znamosti - predevsim ve statnim sektoru kde se jedna o bezpecnost dat a bezproblemovy chod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0