Autor Zpráva
vydrus
Profil
Může se mi něco stát, pokud na netu zveřejním skript, který umožní uživatelům nabourat se do jednoho velkého portálu (radši nesdělím jméno)?
tiso
Profil
vydrus - kontaktuj tohto človeka: http://twitter.com/synopsi
I am
Profil *
Bylo by slušné nejdřív o tom napsat tomu portálu a pokud nezareaguje tak ho vypustit :-)
Falcon
Profil
I am
To akokeby si najprv oznami polícii že vykradneš banku na Palfyho ulici a na druhý deň by ju niekto vykradol. Zakým by asi polícia šla?...
pEeLL
Profil
vydrus
napis jim ze to maji mizerne zabezpeceny a ze jim to "levne" opravis :)
Nox
Profil
vydrus
Přijde ti to morální? Co kdyby někdo udělal toto tobě? To by byl hned oheň na střeše, že;)
Jaký máš k tomu důvod?

Očividně žádný nesebestředný a rozumný, protože v tom případě by si ho nevystavoval
na net, ale soukromě by si kontaktoval administrátora nebo jinou osobu z toho portálu

Možná to může být i právně stíhatelné, umožňuješ poškození vlastnictví jiné osoby,
nebo něco takového

Takže přestaň vymýšlet blbosti a dělej něco prospěšného
Bubák
Profil
V podobných případech je standardní postup upozornit provozovatele a pokud chybu neodstraní, tak zveřejnit.
vydrus
Profil
Skript by neumožňoval nějaké nekalé praktiky, pouze malé změny, které neovlivní systém jako takový. Jedná se spíš o využití chyby ohledně manipulace s jednotlivými zaregistrovanými účty. Portál své služby poskytuje zdarma, takže k žádnému penežnímu poškození by nedošlo. //Edit: A o zveřejňování osobních informací se nejedná.

Nox
Takže přestaň vymýšlet blbosti a dělej něco prospěšného
Záleží, jak se to vezme. V někoho očích to blbost být může, někdo to může uznat jako zdařilý kousek.

Takže pořád jsem zvědav na odpověď, která mi to objasní.
Railbot
Profil
Portál své služby poskytuje zdarma, takže k žádnému penežnímu poškození by nedošlo
Asi máš spíš na mysli finanční újmu. To je veliký omyl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na vydruse:
V někoho očích to blbost být může, někdo to může uznat jako zdařilý kousek.
Ano, to platí o téměř každém vandalismu.

Portál své služby poskytuje zdarma, takže k žádnému penežnímu poškození by nedošlo.
Hodnota dat není určena cenou, kterou za ně někdo zaplatil.

pořád jsem zvědav na odpověď, která mi to objasní
Už jsi dostal docela jasnou odpověď.
Nox
Profil
vydrus
A co třeba cena práce? Stížnosti registrovaných? Atd.

V někoho očích to blbost být může, někdo to může uznat jako zdařilý kousek.
Zajímalo by mě, jestli budeš mít stejný názor za několik let
Jinak třeba diskuze http://webtrh.cz/22090-hacked-outl4w ...asi tak
(prostě že nic obdivuhodného na tom není)
srigi
Profil
vydrus
Hlavne si nehon virtualny penis, ze "aha objavil som tam a tam chybu, rychlo vsetci vyskusajte", to by si mozno neskor olutoval.

BTW Ehmo (synopsi) po svojej afere s azetom spisal totok:
Zodpovedný prístup k upozorňovaniu na bezpečnostné nedostatky. Nastuduj, uvidis. Popr. zajdi na jeho IRC-cko a prehod s nim slovo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0