« 1 2 »
Autor Zpráva
Nadan
Profil
Za falešný copyright se platí, za copyright se platí, a když ho nemám, tak mi kradou články/obrázky. Co je nejlepším řešením, případně, co se stane, když mi ukradnou článek/obrázek? Co mám dělat?
Plaváček
Profil
Nadan

Co mám dělat?

Nic.
Nox
Profil
Nadan
Copyright máš v ČR automaticky, nikdo ti krást nic nesmí

Napiš jemu, pak pohroz, pak hostingu (což se většinou radí, ale nevím jak se zjistí hoster stránek),
pak můžeš policii...ale že ta něco, to není pravděpodobné
Dero
Profil
pak hostingu (což se většinou radí, ale nevím jak se zjistí hoster stránek)

Hoster stránek je často uveden jako technický správce domény.
SwimX
Profil
Nadan
a buď rád, že se tvůj článek tak ujal :))
gogy27
Profil *
hoster sa zisti cez NS zaznamy ne?
Anonymní
Profil *
Nox
ale nevím jak se zjistí hoster stránek
mozno whois.net
Nadan
Profil
A můžu teda mít na stránkách znak copyrightu, i když žádný nemám koupený?
Nadan
Profil
Nebo třeba jak dokážu, že je to moje a on to zkopíroval a ne naopak?
SwimX
Profil
Nadan
A můžu teda mít na stránkách znak copyrightu, i když žádný nemám koupený?
tendle ©? Ten si tam klidně dej, nemusíš ho mít koupený. Všechno co jsi vytvořil je automaticky copyrightem chráněno (což vlastně nic neznamená)

Nebo třeba jak dokážu, že je to moje a on to zkopíroval a ne naopak?
to se ti nepovede. Jak říkají ostatní, nezmůžeš nic, můžeš ho zkkusit kontaktovat a říct mu, ať uvede alespoň odkaz na tebe. On řekne "ne" a tím ste tak asi dohráli.
gogy27
Profil *
jedine asi pomoze ked si to das patentovat :P
Nadan
Profil
Ach jo, to je hnusné... A ještě dotaz, jak se dá zjistit, jestli někdo na webu nemá moji práci? Znáte na to nějaké udělátka?
SwimX
Profil
Nadan
V podstatě to nejde. Chceš projít všechny weby na netu a hledat stejné texty jako máš ty? Vymyslel si něco tak zázračného? Když si to dal na web -> rozdělil si se o to s celým světem, a pak už záleží jen na solidárnosti lidí co s tim vyvedou.
Dobrá rada: Neřeš to, stejně to nemá cenu ;)
Plaváček
Profil
Nadan

jak se dá zjistit, jestli někdo na webu nemá moji práci? Znáte na to nějaké udělátka?

Pokud ti jde o texty, tedy o obsah, dobrý nástroj na zjištění plagiátorství je tahle služba http://copyscape.com/ .
Nadan
Profil
Plaváček
Díky.
ninja
Profil
Panove, je to jeden nesmysl za druhym.

1. V CR a celem kontinentalnim pravu institut copyrightu neexistuje.
2. Text patentovat nelze.
3. Policie resi trestni veci. Neopravnene pouziti ciziho autorskeho dila je obcanskopravni spor.

Jediny mozny postup v ramci zakonu CR:

1. Kontaktovat neopravneno uzivatele
2. Kontaktovat provozovatele serveru
3. Kontaktovat hostingovou firmu
4. Podat zalobu a navrh na predbezne opatreni u soudu na neopravneneho uzivatele.
Dranel
Profil
Nadan
Nebo třeba jak dokážu, že je to moje a on to zkopíroval a ne naopak?
Dle stáří dokumentu přeci. ;-)
Timy
Profil
Nadan
A ještě dotaz, jak se dá zjistit, jestli někdo na webu nemá moji práci? Znáte na to nějaké udělátka?
Já znám třeba kromě výše odkázaného copyscapu ještě Google :-). Stačí vzít unikátní frázi z webu a střelit ji do Googlu.

Dranel
Dle stáří dokumentu přeci. ;-)
Jde nějak spolehlivě dokázat stáří dokumentu?
Dranel
Profil
Timy
Jde nějak spolehlivě dokázat stáří dokumentu?
No když se kouknu na info o stránce tak tam je položka, kdy byla stránka naposledy upravená. S toho jsem si vyvodil že někde musí být také napsané, kdy byla vytvořená. Ověřené to nemám...
Bubák
Profil
Timy
Jednoduše, se svým dokumentem zajdeš za notářem, on ho vytiskne, úředně ověří a hotovo ;-)
Edit: chyběl mi tam smajlík.
Bubák
Profil
Dranel
No když se kouknu na info o stránce tak tam je položka, kdy byla stránka naposledy upravená.
A to funguje? Vyzkoušej třeba na www.webylon.info ;-)
Timy
Profil
Dranel
To ani zdaleka nerozhoduje o tom, kde byl obsah vložen dříve. Nehledě na to, že i když byl na nějakém webu nějaký obsah dříve než na jiném, nemusí to znamenat, že se jedná o originál — můj dokument mohl být vytvořen dříve, ale nemusel být celou dobu dostupný online.

No když se kouknu na info o stránce
Mimochodem o jakém infu je vlastně řeč? :-)
Nadan
Profil
Bubák
Jak to myslíš s tím notářem? To mám pokaždé udělat takovou "zálohu dat"? Vzít všechny články a jít za notářem?
Dranel
Profil
Timy
Mimochodem o jakém infu je vlastně řeč? :-)
Ve FF to je Nástroje > Informace o stránce
Timy
Profil
Dranel
Nevím jak ostatním, ale mně to v kolonce „Změněno“ píše aktuální čas…
gogy27
Profil
Timy
pretoze toto je forum a skoro vzdy tu niekto nieco napise aspom myslim ze je to kvoli tomuto
Timy
Profil
gogy27
Hmm, stačí tedy cokoliv nového (random text) a už to nahlásí změnu. Tedy to rozhodně není odpověď na „Jde nějak spolehlivě dokázat stáří dokumentu?“
yFang
Profil
Timy
Já tam mám taky aktuální datum a čas, a to na libovolné stránce, nejen na tomhle fóru.
Timy
Profil
yFang
Zkus to tady, je to statická stránka. Na jakékoliv generované stránce mi to hodí aktuální čas.
yFang
Profil
Timy
Jo tam mam prvního září.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0