Autor Zpráva
Ghosting
Profil
Zdravím,
nevíte někdo jaké prohlížeče používají školy na svých PC? Je mi jasný že asi drtivá většina IE, ale nemám potuh jakou verzi.
Optimalizuji stránky které blbnou v IE6 (padding), nechce se mi to opravovat (resp. se rozhádat s jinými prohlížeči).
v IE7/8 FF a O je to ok.
Str4wberry
Profil
Řekl bych, že Internet Explorer bude na školách nejvíce zastoupen právě v šesté verzi.
Ghosting
Profil
Já myslel že kantoři dbají na upgradu a bezpečnost PC.
Dranel
Profil
Ghosting
My máme na všech PC XP a s tím také IE6. A myslím, že to tak bude na drtivé většině škol. Takže pokud se ptáš na optimalizaci IE, tak od jeho šesté verze včetně.

Myslet znamená nic nevědět. :D
Izzi
Profil
Aj u nas 90% XP/IE6
... ale uz sa zacina menit na VISTY/IE7 .. ale urcite viac ako polovica ich nebude...
KGW
Profil
A jaký je důvod nemít na WinXP IE7, když už IE?
SwimX
Profil
Ghosting
U nás všude IE7 a Mozila Firefox. Většina z nás má ale v profilu nainstalovanou Operu.
Medvídek
Profil
na střední jsme měli win2000 ie6/ff2 a na vejšce solaris ff2
panther
Profil
Ghosting
Optimalizuji stránky které blbnou v IE6 (padding), nechce se mi to opravovat (resp. se rozhádat s jinými prohlížeči).
pokud zafixuješ IE6 vlastním stylem v podmíněném komentáři, nic nerozhádáš.
Rae
Profil
My máme vysoce aktuální IE6 a FF 1.5.
H13
Profil
Celkem tragédie, co tady čtu, každopádně já mám jiný zkušenosti, kamarádí kantoři používají na dvou různých středních školách nejnovější FF (FF se upgraduje automaticky), dokonce tak před 3 rokama vyměnili OO za MSO, protože si školáci můžou bez prolbému řešit úkoly doma.
Timy
Profil
U nás máme IE7. Jestli tam je něco jiného nevím.
juk_jana
Profil
Pokud ti jde o vysvětlení, proč se zůstává u IE6, mám tu jeden příklad z podnikové sféry - odhadem tak čtyři a půl tisíce počítačů. Důvodem je stabilita prostředí - přepsání těch několika desítek aplikací, co se interně používají se děje hodně pomalu...
Smajda
Profil
unás je FF2
Jake Cooney
Profil
My máme IE7 všude.
Jen někteří jedinci si nosí FF3 na flashkách.
H13
Profil
juk_jana
Důvodem je stabilita prostředí - přepsání těch několika desítek aplikací, co se interně používají se děje hodně pomalu...

Tak tohle už jsem viděl v mnoha vláknech, ale stále si nedokážu představit, jak může být aplikace závislá na programu, který zobrazuje pouze výstup z této aplikace... a co třeba aplikace vytváří, že to může být zobrazeno v IE6, ale ne ve stávající IE7 ? :-(
Ghosting
Profil
Ja se jen ptal, poněvadž vytvářím stránky pro školu, kde blbne menu vlivem (asi) paddingu v IE6.
panther
Díky popřemýšlím o tom, nejsou ještě nejaké hacky s _podtrřítkem? Někde jsem to viděl,, ale nemám potuch jak to funguje.
Normálně je mi IE6 u ři*i ale tady to bude něco jiného.
Str4wberry
Profil
Ano, v MSIE 6 můžeš použít i podtržítkový hack nebo selektorový * html neco {}.
amon
Profil
U nas mame vsade IE6 a FF2. Len na jednom PC,tom mojom, je aj Opera 9,63...

<ot>
vsade samoska XP SP2, a na 50% pc MS office a zbytok OO.org...</ot>
Joker
Profil
Trochu mimo téma:
H13
Tak tohle už jsem viděl v mnoha vláknech, ale stále si nedokážu představit, jak může být aplikace závislá na programu, který zobrazuje pouze výstup z této aplikace...
Jenže to není jen "zobrazovač výstupu", prohlížeč je zároveň i vstup, prostě takové rozhraní aplikace pro komunikaci s uživatelem.
A pokud se bavíme o intranetu, je to něco jiného než webové stránky- intranetové aplikace jsou obvykle daleko těsněji svázané s jedním prohlížečem, protože běhají v jednotném protředí a nikdo ani nikdy nechtěl, aby běhaly v něčem jiném.

Nicméně on nemusí být prohlém v tom samotném prohlížeči, klidně ta aplikace v něm ve skutečnosti může fungovat bez problémů a ve větší firmě se stejně nikdo do upgradu nepohrne.
Důvod je prostý- čím větší firma, tím déle to trvá, stojí to víc peněz a je s tím víc problémů. Si představte, že máte na intranetu systémy od několika dodavatelů. Teď za nimi přijdete, že chcete kompatibilitu s IE7. Většina z nich se samozřejmě chopí příležitosti, řekne, že tohle po nich původně nikdo nechtěl a ať to zadáte jako změnu systému, kterou vám samozřejmě vyfakturují. Pak se dělají analýzy, projekty, vývoj. Následně musíte udělat testy. Na to všechno je potřeba čas a lidi, které musíte zaplatit. A přes všechno testování exituje riziko, že se do ostrého provozu dostane nějaká chyba- přitom jsou firmy, kde je na fungování intranetu závislá podstatná část zaměstnanců a nějaká větší havárie by znamenala obrovské ztráty.
No a na druhé straně- co bude firma z toho upgradu mít? Někdy se podaří něco najít, ale často dojdete k tomu, že výhody z toho upgradu plynoucí zdaleka nevyváží náklady.
Tak proto se do toho hlavně ve větších firmách nikdo moc nehrne a všichni se drží zásady "Když to funguje, tak se v tom nehrabej".
Gekon
Profil
U nás na střední byl Win XP Professional, IE7 a Firefox. Ale je to rok zpátky, dneska může situace vypadat úplně jinak.
Mistr
Profil
Ghosting
jaké prohlížeče používají školy na svých PC
Na Stavební fakultě ČVUT v Praze jsem se v poslední době setkával s Internet Explorerem 7 a Firefoxem. Například Operu jsem tam nezaznamenal.

O střední škole (SPŠ zeměměřická v Praze) Ti zde snad již nebudu ani psát, z té jsem již přes sedm let pryč.
jakubroz
Profil
U nás je FF 3.
panther
Profil
Ghosting
Díky popřemýšlím o tom, nejsou ještě nejaké hacky s _podtrřítkem? Někde jsem to viděl,, ale nemám potuch jak to funguje.
ano, jsou.

Funguje to tak, že např.:
border: 3px solid red; - červený border
_border: 3px solid green; - zelený border pro IE6


Normálně je mi IE6 u ři*i ale tady to bude něco jiného.
i v současnosti má IE6 nemalé procento zastoupení, nelze ji zavrhovat při tvorbě stránek.
juk_jana
Profil
A ještě trochu k tématu, ptala jsem se člověka, co vyučuje informatiku na jedné základní škole a ten mi to popsal jako "na každém počítači něco jiného, podle toho, co zrovna ve chvíli instalace bylo aktuální". A že tato situace logicky dělá problémy.
yFang
Profil
My máme všude IE6 a sem tam ještě FF1.5.
Ghosting
Profil
panther
Díky, opravil jsem. Přiučil jsem se něco nového ;-).

juk_jana
Já měl IKT jeden rok (prvák) pak už ne. V tý době (tři roky zpátky) tam měli IE6 a XP SP2, myslel jsem že to postupně upgradují, ale asi ne.
<ot>Taky jse se učili v Publisheru dělat "webové stránky"? :-D </ot>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0