Autor Zpráva
matthew
Profil
Pomocí PHP generuji a ukládám TXT soubor. Konce řádků vkládám jako "\n", v kódování UTF-8.
Když TXT soubor otevřu v PSPadu, či ve Wordu, konce řádků jsou tak jak mají být, pokud ale soubor otevřu v Poznámkovém bloku, všechen text je slitý dohromady.

Už opravdu nevím co s tím může být, a celkem to spěchá. :-( Nesetkal jste se s tím někdo?
Předem moc díky.
SwimX
Profil
matthew
setkal. Ty konce řádků tam jsou, jenom je Notepad nák ignoruje. Zkus místo \n ukladat \r\n. Pokud nepomůže, pak soubor neotvírej Notepadem ale PsPadem :))
Trejpa
Profil
matthew
Odřádkování není závislé na kódování. Je dáno chápáním významu odřádkovacích znaků podle systému. A to se liší Windows / Linux / Mac. Windows (a běžné programy v něm) za odřádkování bere kombinaci znaků CR+LF (\r\n), Linux jen LF (\n) a Mac CR (\r). PSPad jako programovací nástroj si s jiným odřádkováním umí poradit (nabízí přepínání ve stavové liště: DOS/UNIX/MAC).

Přečti si o tom na Wikipedii.
matthew
Profil
SwimX
díky za velmi rychlou odpověď
Trejpa
díky za podrobné objasnění, moc mi to pomohlo
matthew
Profil
Objevil jsem další chybu. Na Windows Vista je odřádkování bez problémů, pokud ale TXT soubor odřádkovaný tímto způsobem otevřu v Notepadu na WinXP, zobrazí se mi na každém konci řádku čtvereček. A pokud použiji funkci "nahradit" a nahradím čtverečky prázdným místem, všechen text se mi zobrazí slitý dohromady. :(
Bubák
Profil
Na rychlé "překódování" ve win XP jde použít WordPad, vždy ukládá CR+LF.
Yuhů
Profil
Zapisovat nový řádek jako \r\n je skutečně řešení. Děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0