Autor Zpráva
diskuss
Profil *
Ahoj, pomůžete mi s výběrem vhodné židle k dlouhodobému sezení (10 hodin denně programování) u PC?

1) obecně vůbec na co si dávat pozor u dlouhodobého sezení, aby zdraví příliš netrpělo
2) odkazy nebo názvy výrobců na konkrétní značku, se kterou třeba Vy sami máte zkušenosti, nebo byste sami volili
3) cena 1.000 - 5.000,- možná i víc, pokud by stála za to, díky
armin
Profil
Z vlastní zkušenosti můžu doporučit jakékoliv křeslo (ve kterém se Vám přímo bude dobře sedět) v ceně kolem 2,5 - 4 tisíc - to by mělo něco vydržet, ale beztak je to na cca, 1 - 1,5 roku, pak je na vyhazov (prosezené polstrování, docela často se projevuje křivost středové tyče apod.). Možná že se dá pořídít nové polstrování a kladivem vytřískat tu tyčku do rovna, ale nikdy jsem to neaplikoval.
Dranel
Profil
diskuss
Co já jsem se tak koukal (a taky už si budu muset nějaké křeslo pořídit), tak si pořiď určitě nějaké, které má vypolstrované opěrky na ruce. Pokud bys je měl totiž jen plastové, bude tě to tlačit. Nebo alespoň já to tak cítím. Dále bych být tebou nezapomínal na opěrku hlavy.
bété
Profil
Ahoj,
ráda bych pomohla odkazem na stránky, kde teď probíhá akce Šrotovné na kancelářské židle. Tak bys mohl pořídit kvalitnější židli za lepší peníz. ;)
xerno
Profil
diskuss
Já to aplikuju střídavě, mám tu 2 naprosto rozdílné židle, jednu stále kupuju novou, to je taková dobrá co tu popisuje Dranel no a pak tu mam takovou starší, dá se dát hodně moc dolů i nahoru, čili získávám spousta různých poloh pro záda. Je docela malá, bez opěrek pro ruce a hlavy. I když budeš mít totiž tu nejdražší židli ve který se ti bude sedět opravdu božsky, záda si zničíš. Podstata je měnit polohy... a nejen polohy, ale i celý prostředí. No a pak, kdybys programoval jen 9,5 hodiny, zbyl by ti čas na posilování. Stačí 4kg činka do každý ruky, procvičit ramena, ruce, pak dej dřepy a pár sklapovaček.
Je taky dobrý občas změnit místo počítače (pokud máš lap top, je to ideální)
Já to takhle aplikuju už přes rok a nemůžu si stěžovat, ačkoli sem programátor, jsem zdravý, čilý a v kondici.
Chamurappi
Profil
Reaguji na bété:
ráda bych pomohla odkazem na stránky
Komu? Tazateli, nebo těm stránkám?
H13
Profil
Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, kupte si tu nejlevnější a nejhorší židli, nejlépe bez koleček. Vaše tělo potřebuje židli cítit a potřebuje být otlačený, aby vás to donutilo pohnout se.

Na co mi bude maximálně pohodlná židle za 15.000,-? Jedině na to, abych si zničil své zdraví. Pokud sednu do maximálně pohodlné židle, kde se budu cítit skvěle, pak se může stát, že svý tělo zafixuju třeba i na pár hodin do jedný polohy (vetšinou ne dobrý pro tělo), bez toho abych si všiml, že se prostě ničím. Zatímco židle, která mě bude tlačit, mě taky bude nutit měnit polohy, protahovat se, stoupnout si, procvičit se, atd.

Od tý doby co mám pohodlnou židli, tak mi tak maximálně zeslabují svaly, už jsem tak lenošnej, že bych na procházku nejraději vzal mou židli a odpichoval se :-)

takže v podstatě souhlas s uživatelem xerno
Axamith
Profil
H13 To je přesně to pravé. Tak na nás, lenochy programátorský. V práci si ničím tělo na kolečkové židli za pár šestek ( firma přece nemůže utrácet za komfort pro zaměstnance ) a doma sedím na plastové, která mě včas upozorní, že je čas se na to datlování vykváknout. Kdysi byly hodně preferované klekačky. Máte s tím někdo osobní zkušenost.
H13
Profil
Axamith
:-) no tipuju, že u klekaček vyměníš ničení zad za ničení kolen :-)
Mart02
Profil *
Doporučuji dobrou židli s možností nastavení bederní opěrky a hlavové opěrky já mám novou T51 z akce šrotovné a jsem spokojený jak želva :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mart02:
Hm, spokojený jak želva na židli, která drze spamuje, a proto brzy chcípne.
Myslím, že top-office.cz půjde na seznam zakázaných slov a už si tady neškrtne.
Teris
Profil *
Hola, dlouho jsem hledal a pak jsi koupil židli za 14k, která je parádní :) říkají jí židle SuperBODY či tak nějak, koupil jsem jí u M1. Nekupujte si levný židle, já chtěl koupit za 5k ale tam mi to vysvětlili... Snad jsem pomohl..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0