Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Zdravím,

do vlákna Problém s marginem jsem přispěl skříňšotkem, který je teď ve formátu jpeg uložen na mém webu. Je nějaká možnost uložit obrázek na server jakpsatweb? Jednak se mi nechce ho u sebe skladovat (na nic mi není) a jednak si myslím, že se to může týkat i jiných obrázků na jiných webech, jejichž případné pozdější vymazání může znehodnocovat diskuzi. (Pokud to téma zde už bylo řešeno, omlouvám se; hledal jsem však a nenasel.)
H13
Profil
Můžeš využít služby třetích stran, např. imageshack apod - bez registrace, s různými možnými odkazy (do různých fór, různé náhledy, atd.). Zatím se mi nestalo, že by obrázek byl smazán

Str4wberry
Profil
Ano, mohli bychom využít doménu djpw.cz, ale obrázek obsahuje odhadem každý 250. příspěvek, takže si nemyslím, že je to potřeba.
imploder
Profil
Diskuze bývá i takhle někdy přetížená, obrázky by na to asi měly dost negativní vliv (hodně dat ve srovnání s textem).

kvalitní imagehosting u nás je http://www.nahrejto.cz - obrázky nemažou
Str4wberry
Profil
Diskuze bývá i takhle někdy přetížená

Problém je ovšem zřejmě výhradně s databází, takže umožnit uživatelům nahrávat obrázky by se na výkonu moc nepodepsalo. Navíc při četnosti vkládání obrázků by nebyl ani výrazný problém s místem pro data.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ano, […]
Jinými slovy: Ne, není možnost uložit obrázek na server JPW.

obrázek obsahuje odhadem každý 250. příspěvek
Bylo by ale hezké, kdybychom uměli vyrobit a zaarchivovat kopii stránky se vším všudy. Dotazy sice archivujeme, ale živé ukázky v nich obvykle moc dlouho nepřežívají.
Str4wberry
Profil
Ano, jinými slovy: ne, nepřežívají… :–) přemýšlel jsem o tom a stále nevím, jestli třeba na djpw.cz nasadit vylepšenou verzi tohoto, nebo přímo umožnit spustit kód v <pre>.
Radek9
Profil
Str4wberry:
nebo přímo umožnit spustit kód v <pre>
To bych uvítal a myslím, že by nebyl až takový problém to naprogramovat.
imploder
Profil
spustit kód v <pre>: to myslíte vážně? vždyť by tím někdo mohl hacknout diskusi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
vždyť by tím někdo mohl hacknout diskusi
Samozřejmě, že by se spuštění odehrálo na jiné doméně a pouze na vyžádání.


Reaguji na Str4wberryho:
nebo přímo umožnit spustit kód v <pre>
Problém je, že lidi dávají do <pre> málokdy celý zdroj. Vlastně se je občas snažíme od něčeho takového odradit, aby raději dali odkaz, protože 90 % toho kódu stejně zpravidla nesouvisí s problémem.
Petr ZZZ
Profil
Tak jsem se obával, zda nedostanu vynadáno, abych nechodil s dřívím do lesa, a teď to vypadá, že se zde toto téma asi opravdu dosud neřešilo. Jsem překvapen, ale to má asi do činění s tím, že se zabývám víc brouky než webdesignem. Nějakou dobu se už potloukám po jedné diskuzi o hmyzu, která byla původně myšlená jako diskuze, brzo se ale přetransformovala v určování hmyzu podle fotek a dnes se tam téměř neobjeví dotaz bez obrázku. Problém s místem je řešen omezením velikosti obrázku na max. 100 KB. I tak je rychlost načítání důležitý faktor a ke konci roku 2008 bylo fórum s 75.000 příspěvky tak pomalé, že bylo vyčleněno do archivu a začalo se "odnova".

S technickou stránkou věci vám nepomohu, neb jsem to, čemu tady tuším říkáte "lama" (nenechte se zmást tím, že na tom fóru o hmyzu jsem veden v administraci – pouze tam moderuji a o softwéru WebBBS nevím téměř nic). Do jaké míry má WebBBS podobnost s kódem diskuze JPW, to už netuším vůbec, ale jednu věc si troufám tvrdit: Možnost vložit obrázek nemá za následek, že by někdo mohl to hmyzí fórum "hacknout" (třeba to jde, to já vůbec netuším, ale nenapadá mě, jak by to mělo souviset s možností uložit obrázek na server diskuze). Na entomologie.de je možnost si vybrat, zda se obrázek uloží na server diskuze, nebo zda se bude načítat z externího webu ( ––> Antwort schreiben ). Radši tam máme obrázky na serveru diskuze, protože ty venkovní rády časem zmizí a tím se znehodnotí celé vlákno.

Já si myslím, že možnost uložit obrázek na server JPW by byla dobrá věc. Zdravím a těším se, zda a co vymyslíte :-)

Petr
Miloš
Profil
Určitě by bylo dobré, kdyby šlo obrázky ukládat přímo tady, sám bych si to taky moc přál, ale vzhledem k vytíženosti (s občasnou přetížeností) serveru mám obavy, že by to snížilo dostupnost fóra.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Problém je, že lidi dávají do <pre> málokdy celý zdroj.
Já vím, představoval jsem si, že by šlo vytvořit jakýsi chytrý odkaz, který by dle pořadí v příspěvku vybral a libovolně seřadil kýžená <pre> z kódu a zobrazil.


Reakce na Petra ZZZ:
I tak je rychlost načítání důležitý faktor a ke konci roku 2008 bylo fórum s 75.000 příspěvky tak pomalé
Já jsem právě toho názoru, že problém je hlavně v databázi. Pokud by se obrázky nahrávaly odsud, nemělo by to výkon znatelně ovlivnit.

Možnost vložit obrázek nemá za následek, že by někdo mohl to hmyzí fórum "hacknout"
Ano, to netvrdíme. Šlo o něco jiného, tj. snadno umožnit zobrazit vložený HTML kód.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0