Autor Zpráva
Camo
Profil
Mám taký nápad, či by sa nedalo upozornenie na e mail nastaviť ako defaultné a vypol by si ho, kto bude chcieť. Dosť často zabúdam zapnúť túto výbornú vecičku, lebo je aj dosť nenápadná.
Nech už to dopadne akokoľvek, minimálne ja by som to uvítal.
Majte sa fajn!
panther
Profil
Camo:
či by sa nedalo upozornenie na e mail nastaviť ako defaultné a vypol by si ho, kto bude chcieť.
to si mám dávat pozor, abych jej pokaždé nezapomněl vypnout, když ho vůbec nepoužívám?

Ne, ty chceš něco posílat, tak si to hlídej.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cama:
To už navrhoval Miloš, neuspěl.
Vždy, když odesíláš příspěvek, zmáčkni Tab, Tab, Tab, mezeru, Enter — a máš hotovo, ne?
Sirius
Profil
Taky bych to docela uvítal. Chodím sem sice prakticky denně a vytáhnout stránku na lištu záložek ve FF není zase takový problém, ale za chvíli se jich tam nahromadí hodně. Úplně nejlepší by bylo mít možnost si v profilu nastavit defaultní zasílání upozornění 1) pro témata mnou založená 2) témata na která pouze reaguji. Samozřejmě ponechat možnost změnit to "škrtátkem" u odesílání zprávy. Ale pouze rozvíjím Camův nápad, pochybuju, že se s tím někdo bude chtít dělat.

Edit: OT: Chamurappi - S tou mezerou to je zajímavý, to jsem nevěděl. Stejně raději šmejdim myší / prstem na touchpadu.
Camo
Profil
panther
No logicky ak v nejakej téme reaguješ, tak ťa zaujíma, alebo máš záujem niekomu poradiť a teda nechceš aby sa ti stratila ak prispievaš do viacerých tém. To je podľa mňa drvivá väčšina prípadov. Ak už podáš konečné riešenie, tak sa už nové príspevky neobjavia a tým to hasne. Už nijaký otravný mail nepríde.

Chamurappi:
Ja takú rutinu v sebe ešte nemám. A nebolo by to výhodné aj pre vás?
Joker
Profil
Camo:
či by sa nedalo upozornenie na e mail nastaviť ako defaultné a vypol by si ho, kto bude chcieť
Jen to ne!

Ať se dá posílání e-mailů aktivovat i bez odeslání příspěvku, ale hlavně ať to není výchozí volba!

<mimo-téma>
Vůbec nejlepší tohle bylo tuším na ŽIVĚ, kde to ani nešlo zrušit (nevím jak teď), takže když to zasílání člověk omylem aktivoval a rozjela se hodnotná debata na téma Linux vs Windows, měl na pár dní o přísun e-mailů postaráno.
</mimo-téma>
nightfish
Profil
představa, že bych za svůj pobyt tady musel 5592x kliknout, aby se mi neposílal žádný mail, mně nahání hrůzu
nicméně varianta, že si uživatel v profilu zvolí výchozí hodnotu, mi připadá jako rozumná (pokud se ovšem někomu bude chtít to implementovat)
předpokládám, že ti, co by chtěli ve výchozím nastavení maily posílat, si mohou doplnit svůj prohlížeč tak, aby jim zaškrtávátko automaticky zaškrtával
Radek9
Profil
Camo:
Nenastavoval bych to jako defaultní, ale jak říkají ostatní dal bych tuto možnost v nastavení profilu.

Joker:
<mimo-téma> Vůbec nejlepší tohle ... Linux vs Windows ... pár dní
Nechtěl bych...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Siria:
Úplně nejlepší by bylo mít možnost si v profilu nastavit defaultní zasílání upozornění
Viz mnou výše odkázaná debata (tamní příspěvky #12 až #19). Miloš sice neuspěl s návrhem na změnu, ale přepínač je v plánu.

Stejně raději šmejdim myší / prstem na touchpadu.
Kdyby to bylo ve výchozím stavu zaškrtnuté, nezašmejdil by sis :-)


Reaguji na Cama:
teda nechceš aby sa ti stratila ak prispievaš do viacerých tém
Viz můj návrh K3.9.

A nebolo by to výhodné aj pre vás?
Ani ne. Oznámení na e-maily nepoužívám, protože ani e-maily obecně moc nepoužívám. Máme tu pro podobné účely i RSS (a to také nepoužívám).


Reaguji na Jokera:
Ať se dá posílání e-mailů aktivovat i bez odeslání příspěvku
Tato myšlenka už létá ve vzduchu hodně dlouho, tuším, že je to dokonce i dávno naprogramované, ale nenasazené.
panther
Profil
Camo:
No logicky ak v nejakej téme reaguješ, tak ťa zaujíma,
ty, které mě zajímají, si dám dočasně do záložky nebo si pamatuju její název.

alebo máš záujem niekomu poradiť
když poradím, tak poradím a nepotřebuju téma dále sledovat. Pokud tazatel něco nepochopí, vypluje téma v posledních 30, kam mimochodem směřuje moje klávesová zkratka z FF

To je podľa mňa drvivá väčšina prípadov.
pleteš se. Není.

Už nijaký otravný mail nepríde.
pro mě by byly otravné všechny maily podobného ražení. Už jen to, že by mi denně přišlo kromě desítek klasických mailů sto z diskuse. Děkuji, nechci.
DoubleThink
Profil *
Připadá mi to jako hloupost. Vlastně bych si dokázal představit úplné zrušení této služby ve prospěch RSS.
Camo
Profil
Ja by som bol teda za to nastavenie v profile.
Chápem tých čo to robia profesionálne, ale to nie sú všetci.
Rss ani záložky sa napr. mne nehodia, lebo ich už mám viac než dosť a ide najme o to, že ak som mimo niekoľko dní, tak by sa to v RSS nahromadilo dosť rýchlo.

Chamurappi:
Teda presťaň riešiť alerty, ak užívateľ nevymyslí názov témy podľa tvojho gusta a urob niečo pre ľudí v duchu toho K3.9. Za kladnú odpoved vopred ďakujem!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cama:
urob niečo pre ľudí v duchu toho K3.9
Nemůžu, neumím PHP. Můžu nanejvýš vydávat povely ostatním.


Reaguji na ostatní:
Tak šup šup, Camo chce K3.9.
Trejpa
Profil
Já oznámení na e-mail používám. Možnost si v profilu zapnout výchozí zatržení rozhodně uvítám. Zejména nyní, kdy jsou zatržítka „Zakázat formátování“ a „Oznámení na email“ naňuhňaná na sobě, takže je musím pokaždé před zatržením číst, abych odlišil, které co dělá – je to dost neergonomické. Předtím byla umístěna s větší logikou, ale chápu, že formátovací linka je nyní k něčemu jinému. Snad by pomohlo dát jedno zatržítko vlevo a druhé vpravo pod textareu.

Chamurappi, DoubleThink:
Máme tu pro podobné účely i RSS“ – „zrušení této služby ve prospěch RSS
Obávám se, že službu, kterou prokazuje oznámení na e-mail, nemůže RSS nikdy nahradit. Tím spíš, že je tu jen jediný kanál pro všechny kategorie.

Díky oznámení na e-mail se zvyšuje rychlost komunikace. Problém je dřív vyřešen ke spokojenosti všech stran. Pozdní odpovědi, byť kvalitní, snižují úroveň diskuze.

Vím, že to tady už několikrát padlo, ale já bych naopak zasílání upozornění na e-mail ještě rozšířil o možnost sledování vláken bez účasti vlastními příspěvky (RSS pro každé vlákno nevidím moc reálně).

Camo:
Teda presťaň riešiť alerty, …
Každý tu dobrovolně dělá, co umí. Tímto tónem se neprosí.
A až budeš denně opravovat desítky nesmyslů jako zdejší moderátoři, tak si také napíšeš program, který ti v tom pomůže.
Alphard
Profil
Trejpa:
Tím spíš, že je tu jen jediný kanál pro všechny kategorie.
To není pravda. Viz Nový RSS zdroj této diskuse Jen škoda, že moje poslední prosba zůstala dosud nevyslyšena.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu:
Snad by pomohlo dát jedno zatržítko vlevo a druhé vpravo pod textareu.
Už si moc nepamatuji, jak to vypadalo dříve, ale změna je samozřejmě možná. Moc jsme nad tím nepřemýšleli, protože nikdo z vývojářů ani jedno běžně nezaškrtává.

Tím spíš, že je tu jen jediný kanál pro všechny kategorie.
Viz Nový RSS zdroj této diskuse — lze sledovat celou diskusi, jednotlivé kategorie, jednotlivá vlákna i jednotlivé uživatele. K dokonalosti tomu chybí akorát to přičítání, které tam zmiňuje Alphard v příspěvku #12. (Byla o něm řeč i někde jinde.)

Díky oznámení na e-mail se zvyšuje rychlost komunikace.
Asi to bude individuální. Část lidí (odhaduji, že převažující) tu žije docela aktivně a rychle i bez těch oznámení. Pozorně sledují úvodní stránku, řazenou podle nových odpovědí.



Reaguji na DoubleThinka:
Vlastně bych si dokázal představit úplné zrušení této služby ve prospěch RSS.
To by nikomu nepomohlo. Odběratelé RSS a pravidelně efpětkující brouzdalové zatěžují server víc než odeslání pár e-mailů, ne?
Trejpa
Profil
Alphard, Chamurappi
Nový RSS zdroj této diskuse
To mi dosud unikalo. Ale i tak: nedokážu si představit, že do RSS čtečky (kterou mimochodem nepoužívám) láduji stovky témat, do kterých jsem přispěl.

Chamurappi:
Už si moc nepamatuji, jak to vypadalo dříve
„Zakázat formátování“ bylo u formátovacích tlačítek.

Část lidí (odhaduji, že převažující) tu žije docela aktivně a rychle i bez těch oznámení.
To platí hlavně pro ty, kdo tu radí. Většina jsou tazatelé, kteří sem přijdou jen pro radu a do doby, než potřebují další, se tu neobjeví. Přispěji-li nějakému registrovanému tazateli do tématu po několika dnech (kdy nebyl aktivní), reaguje obvykle velmi rychle. Já také. Právě díky upozornění.

Pozorně sledují úvodní stránku, řazenou podle nových odpovědí.
Má témata i reakce na mé příspěvky hlídá právě e-mailový oznamovač. Nemám tedy potřebu sledovat nové příspěvky. Už od registrace mám úvodní stránku řazenu podle nových témat. Připadá mi to přehlednější. Četnost příspěvků (oproti četnosti nových témat) je na možnosti mé přítomnosti na diskuzi příliš velká.
Camo
Profil
Ak by tu bola taká možnosť, mal by som záujem stať sa moderátorom tejto diskusie! To bol vtip!

Trejpa:
To čo som napísal Chamurapimu som myslel s humorom. možno trochu naliehavým, ale stále humorom. Tak šup šup, nech sa tu konečne cítim príjemne 8-)

To RSS:
Problém je v tom, že sa to na každom fóre rieši inak a rozlišovať, kde je ktorá možnosť pre mňa výhodnejšia, pričom sú tieto dôležité funkcie vypísané tými najmenšími písmami a na každom fóre v inom rohu je tiež proti použiteľnosti a teda vlastne proti ľuďom. A kto je proti ľuďom, ten nech ani neje! 8-).
No a v každom prípade to zaťaženie servera o kt. písal Chamurapi je tiež za e maily aj keď, ak tu RSS funguje tak ako je to opísané, tak by som to aj vyskúšal. Ale dodnes som ani netušil, že by to tak mohlo byť.
Trejpa
Profil
Když už jsme u toho upozorňování na e-mail: Nešlo by spravit češtinu v předmětu e-mailu?
Diskuse, p??sp?vek na t?ma: Upozornenie na e-mail dafaultne
Moderátor Chamurappi: Už se řeší jinde — Diakritika v předmětu notifikačního emailu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sebe:
Vždy, když odesíláš příspěvek, zmáčkni Tab, Tab, Tab, mezeru, Enter — a máš hotovo, ne?
Nemáš. Postup nefungoval, protože zaškrtávátko nemělo na rozdíl od ostatních formulářových prvků určený tabindex. V sandboxu už to funguje. Trojice Tabů vedla na zakázání formátování.


Reaguji na Cama:
Tak šup šup, nech sa tu konečne cítim príjemne 8-)
To asi pár měsíců potrvá. Drobnosti můžu ladit a nasazovat rychle, ale přepínač do uživatelském profilu nejde přidělat bez zásahu do struktury databáze.
Petr ZZZ
Profil
[#4] Sirius:
Úplně nejlepší by bylo mít možnost si v profilu nastavit defaultní zasílání upozornění 1) pro témata mnou založená 2) témata na která pouze reaguji. Samozřejmě ponechat možnost změnit to "škrtátkem" u odesílání zprávy.

[#6] Joker:
Ať se dá posílání e-mailů aktivovat i bez odeslání příspěvku

[#9] Chamurappi:
Tato myšlenka už létá ve vzduchu hodně dlouho, tuším, že je to dokonce i dávno naprogramované, ale nenasazené.

[#9] Chamurappi:
přepínač je v plánu

[#14] Trejpa:
Já oznámení na e-mail používám. Možnost si v profilu zapnout výchozí zatržení rozhodně uvítám.

[#20] Chamurappi:
To asi pár měsíců potrvá. Drobnosti můžu ladit a nasazovat rychle, ale přepínač do uživatelském profilu nejde přidělat bez zásahu do struktury databáze.


Chtěl bych vyjádřit souhlas s citovanými a řadím se mezi ty, kteří by si to přáli. Možnost si v profilu nastavit a případně zase vypnout zasílání upozornění pro

1) vybraná témata mnou založená
2) vybraná témata, na která pouze reaguji
3) vybraná témata, na kterých se (dosud) nepodílím, která mě však zajímají

a navíc ještě

4) ponechat možnost změnit to "škrtátkem" u odesílání zprávy

bych prožíval jako úžasnou vychytávku, která by tuto už tak vyjímečně hodnotnou diskuzi obohatila o další uživatelsky moc příjemnou a užitečnou věc.

Chápu ale, že vytvořit něco takového asi nebude jednoduché a předem smekám, jestli cokoli z toho opravdu spatří světlo světa, tím spíš, že sám neumím naprogramovat ani kafemlejnek.
Str4wberry
Profil
Nebylo by lepší, kdyby si to zaškrtávací políčko jen pamatovalo svou předchozí hodnotu?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na: [#22] Str4wberry
Jako lepší bych to neviděl, ale pokud by to bylo snazší naprogramovat, pociťoval bych to jako pokrok oproti současnému stavu.
Trejpa
Profil
Str4wberry:
[...] jen pamatovalo svou předchozí hodnotu?
Mně by to stačilo. Předpokládám, že pomocí cookies.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu:
Mně by to stačilo. Předpokládám, že pomocí cookies.
Mělo by to už fungovat.
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Mělo by to už fungovat.
Funguje. Děkuji, Ježíšku.
Camo
Profil
Naozaj to funguje a páči sa mi to.
Len chudák Joker a spol. si to bude musieť prepínať, ak si to náhodou v nejakej téme zapne.
Taký ako on si, to teraz zlíznu, chudáci a pritom práve ich skúsenosti každý najviac potrebuje.
Joker
Profil
Camo:
Len chudák Joker a spol.
Joker nezaznamenal změnu, má stále oznámení na email odškrtnuté a zaškrtávat ho nehodlá, takže je spokojený :)
Kdyby si ho omylem zaškrtl, tak ho pak zase odškrtne a mělo by to být. Přinejhorším ví, jak smazat cookie :)
Camo
Profil
No výborne!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0