Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Ve formuláře pro vkládání příspěvku jsou pod textovým polem dvě zaškrtávátka, to první umožňuje zakázat interpretaci BB značek. Používáte to někdo? (Prosté odpovědi „ne“ prosím nepište.)

Jestli to nikdo nepoužívá, mohli bychom tuto funkci z ergonomických důvodů skrýt.
DoubleThink
Profil *
Co takhle z toho udělat "Zakázat automatické formátování"? To bych párkrát určitě využil na URL adresy. Za současného stavu to moc použitelné není a mohlo by to být klidně odstraněno.
Trejpa
Profil
Já bych to odstranil úplně, nevzpomínám si na žádné téma, kde by to bylo použito.
Bylo by vhodné v nápovědě napsat, jak lze zapsat BB značky tak, aby nebyly interpretovány.

DoubleThink:
To bych párkrát určitě využil na URL adresy.
Pokud si vzpomínám, tak radou pro zakázání interpretace URL bylo jeho vložení do jiné BB značky, třeba do [b].
Nox
Profil
Ještě nikdy
Mastodont
Profil
Nepoužívám
Str4wberry
Profil
Používám.
Plaváček
Profil
Mám pocit, že jsem tuhle volbu nikdy nevyužil.
Miloš
Profil
Výjimečně (tuším jednou nebo dvakrát)jsem snad někdy něco takového využil.
Joker
Profil
Nezaškrtávám, obvykle spíš než zakázat formátování v celém příspěvku chci spíš nepřeložit jen jednu BBCode značku (případně URL)
Petr ZZZ
Profil
Před odesláním každého příspěvku mi vrtá hlavou, na co to je. Spadá pod to např. funkce, která z www-adresy zapsané "normálně", tedy ne jako odkaz, automaticky udělá klikatelný odkaz? Matně si vzpomínám, že jednou jsem chtěl napsat "odkaz" tak, aby nebyl klikatelný (už nevím proč, asi v souvislosti s varováním před nějakou zavirovanou stránkou), a nevěděl jsem jak; myslím jsem nakonec nahradil část funkčních znaků pomlčkami (http-www-atakdale-php-ci-co). Z hlediska vyloučení nebezpečí kliku na nějakou takovou zavirovanou stránku jsou asi pomlčky nebo něco podobného beztak lepší řešení.

Na druhou stranu si myslím, že pokud to lidi (kteří se na diskuzích jako v tomto vláknu nepodílí) nepoužívají, nemusí to být nutně tím, že by to nepotřebovali. Možná jen neví, co si pod tím mají představit a slovo zakázat v nich budí nedůvěru či obavy z něčeho nedefinovatelného nebo dalekosáhlého. Co kdyby se tomu říkalo nějak jinak? Inspirován DoubleThinkem [#2] bych rád předložil k posouzení třeba tyto návrhy:

vypnout formátování
vypnout formátování tohoto příspěvku
vypnout automatické přeformátování tohoto příspěvku

<OT>
Nefunguje mi tlačítko "ukázat náhled". I když to asi bude (také) kvůli nějakému nastavení na mé straně, kontrastuje to do jisté míry s faktem, že příspěvek do diskuze odeslat můžu.
</OT>
Petr ZZZ
Profil
Souhlasím s DoubleThinkem [#2] a Jokerem [#9]. Na příspěvek bez formátování stačí formáty prostě nepsat. Možnost volby nepřeložit automaticky (všechny? jen některé?) URL v konkrétním příspěvku ale myslím dává smysl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Používám.
A co kdybychom pro ty vzácné případy, kdy je potřeba BB značky zakázat, zavedli speciální BB značku? Třeba: Pokud je v příspěvku „[!bb]“, sežer „[!bb]“ a zbytek značek přehlédni.


Reaguji na DoubleThinka:
Co takhle z toho udělat "Zakázat automatické formátování"? To bych párkrát určitě využil na URL adresy.
A nebo bychom mohli zavést BB značku, která se převede na HTML komentář, s jejíž pomocí by šlo snadno rozbít jakoukoliv konstrukci, která se automaticky zpracovává. Na rozdíl od „Zakázat formátování“ a [!bb] by bylo možné ji převádět i zpět z HTML do BB při editování.
_es
Profil
Chamurappi:
A co kdybychom pro ty vzácné případy, kdy je potřeba BB značky zakázat, zavedli speciální BB značku?
Problém asi nastáva prakticky len vtedy, ak sa formátovacie značky vyskytnú v kóde a neboli prispievajúcim myslené ako BB značky.
Hlavne značka [i].
Ak sa za takýmto kódom použije citácia alebo iná kurzíva, nastáva problém, prvé [i] v kóde je "zožrané" a farbenie kódu je zmršené.
Navrhoval som jednoduchú opravu, ktorá by toto jednoducho vyriešila, no bez odozvy.
Že by sa namiesto prvej rovnakej otváracej značky brala do úvahy posledná.
Trejpa
Profil
_es:
Že by sa namiesto prvej rovnakej otváracej značky brala do úvahy posledná.
Zní to logicky. Naskýtá se otázka, co potom dělat s tou otvírací: ignorovat nebo vypsat?
_es
Profil
Trejpa:
co potom dělat s tou otvírací
V tom odkaze na iné téma som to vysvetlil aj na príklade.
Miloš
Profil
Á vida – já tušil, že jsem „Zakázat formátování“ nějak použil

&nbsp; &iexcl; &cent; &pound; &curren; &yen; &brvbar; &sect; &uml; &copy; &ordf; &laquo; &not; &shy; &reg; &macr; &deg; &plusmn; &sup2; &sup3; &acute; &micro; &para; &middot; &cedil; &sup1; &ordm; &raquo; &frac14; &frac12; &frac34; &iquest; &Agrave; &Aacute; &Acirc; &Atilde; &Auml; &Aring; &AElig; &Ccedil; &Egrave; &Eacute; &Ecirc; &Euml; &Igrave; &Iacute; &Icirc; &Iuml; &ETH; &Ntilde; &Ograve; &Oacute; &Ocirc; &Otilde; &Ouml; &times; &Oslash; &Ugrave; &Uacute; &Ucirc; &Uuml; &Yacute; &THORN; &szlig; &agrave; &aacute; &acirc; &atilde; &auml; &aring; &aelig; &ccedil; &egrave; &eacute; &ecirc; &euml; &igrave; &iacute; &icirc; &iuml; &eth; &ntilde; &ograve; &oacute; &ocirc; &otilde; &ouml; &divide; &oslash; &ugrave; &uacute; &ucirc; &uuml; &yacute; &thorn; &yuml; &fnof; &Alpha; &Beta; &Gamma; &Delta; &Epsilon; &Zeta; &Eta; &Theta; &Iota; &Kappa; &Lambda; &Mu; &Nu; &Xi; &Omicron; &Pi; &Rho; &Sigma; &Tau; &Upsilon; &Phi; &Chi; &Psi; &Omega; &alpha; &beta; &gamma; &delta; &epsilon; &zeta; &eta; &theta; &iota; &kappa; &lambda; &mu; &nu; &xi; &omicron; &pi; &rho; &sigmaf; &sigma; &tau; &upsilon; &phi; &chi; &psi; &omega; &bull; &hellip; &prime; &Prime; &oline; &frasl; &trade; &larr; &uarr; &rarr; &darr; &harr; &part; &prod; &sum; &minus; &radic; &infin; &cap; &int; &asymp; &ne; &equiv; &le; &ge; &loz; &spades; &clubs; &hearts; &diams; &quot; &amp; &lt; &gt; &OElig; &oelig; &Scaron; &scaron; &Yuml; &circ; &tilde; &ndash; &mdash; &lsquo; &rsquo; &sbquo; &ldquo; &rdquo; &bdquo; &dagger; &Dagger; &permil; &lsaquo; &rsaquo;
Miloš
Profil
Píše se o tom v http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=18&topic=102652
Já bych dal link do předchozího příspěvku, ale pak by na něj nešlo kliknout.

Asi by to chtělo něco jako [neklik][/neklik].
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
já tušil, že jsem ‚Zakázat formátování‘ nějak použil
Doplním i sem, že to nemá na entity žádný vliv.


Reaguji na sebe:
Jelikož jsem si hrál s BB kódy, zkusil jsem v sandboxu zavést ten „rozbíjecí“ komentář [!] a zakomentoval jsem tu i volbu „Zakázat formátování“. Pokud nyní nechci, aby [hr] dělalo čáru, napíšu [[!]hr]. Neviditelné narušení uvnitř adresy by také mělo fungovat, mohu tedy napsat http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub123∞5 — a nebude klikatelná.
Funguje samozřejmě i zpětný převod z HTML na BB.

Jak se vám to líbí?
imploder
Profil
Kam se podělo upozornění na e-mail? Nikde už tady tu možnost nevidím (bývalo tam jako druhé zaškrtávátko). Sice jsem to nevyužíval, ale hodně lidí očividně ano a bude jim to chybět.
Trejpa
Profil
imploder:
Tam kde byla, pod políčkem na text.
imploder
Profil
Aha, to bylo tím, že jsem nebyl ještě přihlášený (přihlásil jsem se společně s odesláním příspěvku). Omlouvám se za planý poplach.
(pozn.: odeslání na e-mail by mohlo jít zaškrtnout i tak, když se pak přihlásím společně s odesláním příspěvku, tak to má smysl)
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
To jsou najednou zmatky :-)
V ostré verzi diskuse jsem nic neměnil.

odeslání na e-mail by mohlo jít zaškrtnout i tak
Nesouvisí s tématem. Oznámení na e-mail se řeší vedle.
Chamurappi
Profil
Od nynějška najdete v klávesové mapě funkci „Zamezit BB formátování“, která doplňuje minikomentář „[!]“ na všechna potřebná místa v označeném textu. To je (doufám) plnohodnotná náhrada zrušeného zaškrtávátka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0