« 1 2 3 »
Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Mohli bychom to nějak ukončit.

tylik:
Žádost na smazání nebo redukci vlákna 98549 se zamítá.
Nejvstřícnější varianta z naší strany je úprava adresy webu tak, aby nešla najít vyhledávačem.

Ak to nijak nepojde tak to budem musiet prediskutovat s pravnikom.
Chceš odstranit příspěvky, které na tebe vrhají špatné světlo a mezi tím vytváříš nové.
tylik
Profil
DoubleThink:
Ok, tak vas poprosim aby ste upravili tie adresy tak, aby nesli najst vyhladavacom.

Inac neviem preco prave vy robite z toho take halo, ako keby sme sa rozhodovali kolko milionov bude stat zmazanie toho prispevku.
Neviem preco ste taky zasadovi fakt o nic nejde.
Petr ZZZ
Profil
Joker:
Kdybych napsal třeba na svém webu, že web XY je špatně udělaný a autor tomu nerozumí, měl bych to smazat jen proto, že se to tomu dotyčnému nelíbí?

To by záleželo na tom, jakého stupně by dosáhla jadrnost použitých výrazů. Formulace jako "špatně udělaný" a "autor tomu nerozumí" ale myslím ještě spadají do rámce svobody názorů.

Máš ovšem pravdu v tom, že rozlišovat slušné a neslušné chování není vždy snadné a to samé může jednou působit jako nemístné a jednou jako velmi ohleduplné, v závislosti na tom, co předcházelo. Tebou citované vlákno to ilustruje na mnoha místech.

tylik:
Co to znamena? 'vyhviezdickovanie?'.
Vyhvězdičkovat znamená, že se nějaké slovo nahradí hvězdičkami: *******.
Joker
Profil
tylik:
Neviem preco ste taky zasadovi fakt o nic nejde.
...říká někdo, kdo to o tři hodiny dříve chtěl předávat právníkům.
Já si taky myslím že o nic nejde, proč tedy ten povyk (žádost o smazání, po zamítnutí žádost to výjimečně i přesto smazat, po odmítnutí vyhrožování právníky)?
shaggy
Profil
Mňa by len zaujímalo, prečo by sa mala vôbec robiť nejaká výnimka. A prečo by sa mala tá téma upravovať.
tylik tam písal pri plnom vedomí, neobstojí ani výhovorka, že nepočítal s tým, že tú tému vyhľadávače zaindexujú (pretože sa venuje tvorbe stránok a nie je teda človek neznalý problematiky). To sa odteraz budú upravovať všetky témy, ak to autor požiada? Urobte jednu výnimku a vytvoríte precedens, na ktorý sa budú odvolávať ďalší a ďalší. To už môžete rovno celú tú sekciu zavrieť.

tylik:
Tebe vadí, že pri hľadaní spisweb sa vo vyhľadávačoch objavuje aj toto fórum, ale je to zle? Ak by niekto chcel vytvoriť stránku, tak nebude hľadať spisweb, ale napríklad tvorba web stránok a tam to záleží iba na tvojej šikovnosti, či (a kde) ťa zobrazí vyhľadávač. Ak niekto hľadá spisweb, asi ho zaujímajú informácie o tvojej firme. A v tom prípade považujem tvoju tému za relevantnú k jeho dotazu a preto by sme nemali umelo ovplyvňovať jej umiestnenie vo vyhľadávačoch.
Na toto všetko si mal ale myslieť pri zakladaní témy, ak chcem, aby sa nejaké informácie nedali nájsť cez vyhľadávač, tak ich proste na web nedávam - to je jediná možná ochrana.

Priateľská rada na záver - nevyhrážaj sa (právnikmi, hocičím iným...), nikomu to ešte nepomohlo.
Alphard
Profil
tylik:
Ok, tak vas poprosim aby ste upravili tie adresy tak, aby nesli najst vyhladavacom.
Všechny adresy jsem z daného vlákna odstranil.
Ale odkázal jsem toto vlákno, takže ještě asi zcenzuruji [#5].
tylik
Profil
Alphard:
Dakujem.


shaggy
Jasne suhlasim s tebou, ja si uznavam svoje chyby, ale kto je dnes neomylny?
Len som chcel napravit moje chyby, to je vsetko.
shaggy
Profil
tylik:
Chyby sa napravujú tak, že poprieš svoje staré výroky? Nemyslím.

Môžem teda poprosiť o zmazanie tohto môjho vlákna?
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=2&topic=58273&page=-1
Keď už ste urobili jednu výnimku, tak môžete urobiť aj druhú.
Dôvod?
S odkazovanou stránkou nemám už nič spoločné a preto nechcem, aby som bol s ňou spájaný.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Nesouhlasím s odstraněním odkazů. Nic kromě vyhvězdičkování slov nepřichází v úvahu. O smazání odkazů nebyla řeč.
Promazávat toto vlákno a další, kde kdokoliv zmínil spisweb.sk (je jich tu víc), také nebudeme.


Reaguji na tylika:
Ak to nijak nepojde tak to budem musiet prediskutovat s pravnikom.
Neviem preco ste taky zasadovi fakt o nic nejde.
Tvůj přístup je odpudivý. Navíc neustále porušuješ závazné pravidlo č. 2.


Reaguji na shaggyho:
Môžem teda poprosiť o zmazanie tohto môjho vlákna?
Upřesnil jsem nadpis tohoto vlákna, aby se nám tu nehromadili jiné žádosti.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Nesouhlasím s odstraněním odkazů. Nic kromě vyhvězdičkování slov nepřichází v úvahu.
Pochopil jsem to tak, že tady je souhlas se smazáním klíčového slova spisweb. Jestli ho vymažu úplně, nebo tam ***, záleží na tom? Samozřejmě mám uloženou původní verzi, takže to mohu uvést do původního stavu a provést mírnější opatření.
Může se k tomu prosím vyjádřit další moderátor?
Anonymní
Profil *
Chamurappi:
Ano upravil si to vlakno? Ale ja som taky nazov nedal schvalne aby sa to neindexovalo. Uprav to vlakno(toto) tak ako bolo prosimta. A na povodne vlakno si daj hviezdicky aby si mohol spokojne spat v noci.

shaggy:
Myslel som ze prijimes ospravedlnenie a zabudneme na to a k tomu som cakal aj odozvu z tvojej strany, tiez si sa nezachoval najlepsie v tej diskusii a dokonca si ma aj urazil.
Joker
Profil
Chamurappi, Alphard: Navrhuji to už nechat být.
Má představa o optimálním řešení by byla něco aby v tom vláknu šlo poznat o jakém webu se mluví, ale neindexovaly to vyhledávače. Třeba $pi$web.$k nebo něco takového.

Ale dejme tomu, že současné řešení je „přijatelné“, tak to nechme tak a problém uzavřeme.

Jako související navrhuji:
- Přidat k doporučením v sekci Názor na stránku pravidlo: Autor webu je srozuměn s tím, že názory ostatních na jeho web mohou být i kritické.
- Pro příště žádosti o smazání příspěvků odůvodněné jen tím, že se někomu nelíbí jejich obsah (byť neporušuje pravidla a je pravdivý), rovnou zamítat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Pochopil jsem to tak, že tady je souhlas se smazáním klíčového slova spisweb
Ano. Ale ne se smazáním odkazů — myšleno hypertextových odkazů, na které se kliká. To jsou dvě různé věci, ne? Samotné zrušení odkazů zruší smysl kritiky a s vyhledávači nehne, zrušení slov (náhrada hvězdičkami či něčím takovým) zachová souvislosti a vyhledávače vyžene.


Reaguji na Jokera:
Jako související navrhuji
Souhlasím. U toho prvního pravidla bych dopsal něco v tom smyslu, co jsem už psal — že pokud se autor bojí vyhledávačů, měl by to oznámit a rovnou žádat, ať lidé nezmiňují určitá slova.


Reaguji na tylika:
ja som taky nazov nedal schvalne aby sa to neindexovalo
Byl příliš obecný. Nechceš-li, aby tvoji potenciální klienti našli, že se snažíš smazat negativní kritiku, nesnaž se o to.
Alphard
Profil
Chamurappi:
Samotné zrušení odkazů zruší smysl kritiky a s vyhledávači nehne, zrušení slov (náhrada hvězdičkami či něčím takovým) zachová souvislosti a vyhledávače vyžene.
To jsem nevěděl. Takže když tam bude např.
<a href="http://tajny-web.cz">*****</a>

tak se ta stránka při hledání tajny-web.cz ve výsledcích neobjeví?

Smazal jsem myslím 2 odkazy, jak jsem psal, mohu je tam vrávit a jen vyhvězdičkovat.
Petr ZZZ
Profil
Doporučoval bych – pokud bude tylik souhlasit – nahradit v tomto vláknu a ve vláknu 98549 řetězec ***sweb.sk např. tak jak navrhuje Joker a vyhvězdičkovat řetězec t*****y (zde i ve vláknu 98549). Myslím sice, že tylik je z některých pohledů trestán po zásluze, ale taky si myslím, že už byl potrestán dostatečně. Předpokládám, že se mu nelíbí hlavně to t*****y a dovoluji si poznamenat, že ho v tomto celkem chápu, bez ohledu na rozdíl mezi "optimalization" a "optimization". Nebude-li souhlasit, vyhvězdičkovat t*****y a všechno ostatní vrátit do původního stavu.

Doplňuji (17:10):
Alphard:
Takže když tam bude např. <a href="http://tajny-web.cz">*****</a>
tak se ta stránka při hledání tajny-web.cz ve výsledcích neobjeví?


Podle toho, co jsem se zde porůznu dočetl, neměla by se objevit v Googlu, vzhledem k nofollow, ale může se objevit v Seznamu, protože Seznam údajně nofollow (občas?) nebere v potaz:

Seznam rel="nofollow"
Seznam zacal podporovat rel=nofollow
nofollow ?
rel "no follow" jde použít v odkazu ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
tak se ta stránka při hledání tajny-web.cz ve výsledcích neobjeví?
Žádný pokus jsem sice nedělal, ale ještě jsem v životě nezažil, aby mě vyhledávač (jakýkoliv) poslal na stránku, kde se hledané slovo objevuje jen v adrese v hrefu. V drtivé většině případů by to hledajícímu nedávalo smysl. V neviditelných informacích se prostě nehledá.

mohu je tam vrávit a jen vyhvězdičkovat
Už jsem tak učinil. Uvidíme, jestli bude na dotaz „spisweb.sk“ dohledatelný, až si vyhledávače všimnou změny.


Reaguji na Petra ZZZ:
Předpokládám, že se mu nelíbí hlavně to tlčh*by
On shaggy nenazval tlučhubou přímo tylika, ale všechny, kdo prodávají něco, co neumějí správně pojmenovat. Ti dva už se tu střetli dříve později.

může se objevit v Seznamu
Těžko. Nevím, proč by měl hrát nějakou roli rel="nofollow".
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
On shaggy nenazval...

Ale já vím. Já bych tylikovi vyšel vstříc. Teď zas Google na jeho doménu najde todle vlákno, to je z bláta do louže. Myslím si, že dostal vyčiněno až až a nic se nemá přehánět. A taky si myslím, že není naší povinností starat se o to, aby tylik nezískal zákazníky, ať si o jeho webdesignerských schopnostech myslí kdokoli cokoli.

tylik:
Přátelská rada: Podívej se na svou úvodní stránku v IE6. Fordův citát dole nepřečteš při jakékoli velikosti písma.
Joker
Profil
Chamurappi:
Ti dva už se tu střetli dříve.
To odkazované střetnutí bylo ale později, však taky tylik reaguje Zase si tu?

Uvidíme, jestli bude na dotaz ‚spisweb.sk‘ dohledatelný, až si vyhledávače všimnou změny.
Taky pochybuji, že by vyhledávač web indexoval na frázi objevující se v atributu href.
Předpokládám ale, že tylik stejně nebude spokojený, protože místo odkazu nadepsaného "Diskuse: spisweb.sk" na druhém místě má teď odkaz nadepsaný "Diskuse: Prosim o zmazanie kritiky spisweb.sk*" na druhém a třetím.

Petr ZZZ:
nahradit v tomto vláknu a ve vláknu 98549
Proč i tady? Je tu dalších nejméně 6 vláken plus tylikův profil, kde se vyskytuje text "spisweb.sk". Čili vše co by mu mohlo vadit máme likvidovat a nechávat jen neutrální a pozitivní věci? Čím si tylik vysloužil takové privilegium?

edit: Co upravit nadpis řekněme na "Žádost o smazání vlákna 98549 (zamítnuto)" nebo něco takového.
- Vlákno sice nejspíš zůstane na 2. místě, ale nebude mít tak "negativní" text odkazu.
- Mělo by to dostatečně odradit všechny, kdo by tu chtěli žádat o smazání nějakých dalších vláken.
Petr ZZZ
Profil
Joker:
Proč i tady?
Protože toto vlákno odkazuje na vlákno 98549, kde tón shaggyho kritiky, byť opodstatněné, byl – podle mého názoru – za hranicí slušnosti.

Čili vše co by mu mohlo vadit máme likvidovat...?
Ale to zas ne.
Petr ZZZ
Profil
Joker:
Co upravit nadpis řekněme na "Žádost o smazání vlákna 98549 (zamítnuto)" nebo něco takového.
- Vlákno sice nejspíš zůstane na 2. místě, ale nebude mít tak "negativní" text odkazu.
To považuji za výborný nápad. Prostě zneviditelnit pro vyhledávače to ***sweb.sk.

Mělo by to dostatečně odradit všechny, kdo by tu chtěli žádat o smazání nějakých dalších vláken.
To si myslím, že je důležitý aspekt. Nic nemazat a autoři ať laskavě víc přemýšlí, než něco napíšou - to ale platí i třeba pro tón kritiky, který, pokud je příliš ostrý, ani autora kritiky dvakrát nevyznamená.
Alphard
Profil
Joker:
Co upravit nadpis řekněme na "Žádost o smazání vlákna 98549 (zamítnuto)" nebo něco takového.
Jestli chceš vyvolat hlasování, souhlasím s jakýmkoliv zmírněním. Někteří tady zase vedou podle mě nesmyslnou válku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Někteří tady zase vedou podle mě nesmyslnou válku.
Přiměřenou nesmyslnosti celé této žádosti. Tři dny se patláme s jedním vyhvězdičkováním. Podobných případů tu bylo už mnoho — zakladatel vlákna řekl, že chce zrušit slovo, zrušili jsme slovo, poděkoval a za půl hodiny bylo po všem. Žádný přezkum historického významu vlákna, žádné vyhodnocování slušnosti, žádná kritika kritiky, žádné trvání na smazání, žádné vyhrožování právníkem.

Stejně tu pořád budou jiná vlákna, kde se objevuje slovo „spisweb“, nehledě na to, jestli toto bude jedno z nich. Čím obsáhlejší je vlákno, tím výstižnější by mělo mít nadpis.


Reaguji na Jokera:
To odkazované střetnutí bylo ale později
Pravda, nějak se mi to popletlo.

Co upravit nadpis řekněme na "Žádost o smazání vlákna 98549 (zamítnuto)" nebo něco takového.
Je to sice lepší než titulek „Vlákno 104077“, ale kdyby tu bylo takových víc, nikdo by se v tom nevyznal.

Upravil jsem nadpis do neutrálnější podoby. Dál už to neřešme. Tečka.
shaggy
Profil
Petr ZZZ:
Moja kritika bola adekvátna. Za hranicou slušnosti by bolo, keby som mu vynadal a nazval ho .... (doplň si tam vhodné slovo).
To, že hovorím všetko na rovinu a detičky/amatéri majú s tým problém, je iba ich starosť, nie moja.

Zaujímalo by ma, ako je to s vytvorením toho precedensu, že sa budú upravovať témy na žiadosť diskutujúceho.
Ak niekto príde na djpw a bude hľadať informácie o mne, dostane sa do tohto vlákna a prečíta si, že tón nejakej mojej kritiky bol "za hranicou slušnosti". Z tohto vyjadrenia vyplýva, že nie som slušný človek, aj keď to pravda nie je (ja som veľmi slušný človek, nekradnem a hlavne neklamem, iba všetko hovorím na rovinu). Dokonca je tu vyjadrenie nejakého anonymného člena (môže ísť o hocikoho), ktorý tvrdí, že som ho urazil (ja nikdy nikoho neurážam, tí ľudia sa urážajú sami svojou neschopnosťou).

Preto moja otázka znie - mám šancu sa dovolať spravodlivosti a po vzore tylik-a žiadať o úpravu tohto vlákna, aby z neho zmizli narážky na moju osobu?
Ak nie, tak by ma zaujímalo, prečo jednému členovi bola udelená výnimka a druhému nie.
Petr ZZZ
Profil
shaggy:
mám šancu sa dovolať spravodlivosti...
Myslím, že ano.

...a po vzore tylik-a žiadať o úpravu tohto vlákna, aby z neho zmizli narážky na moju osobu?
Obávám se, že ne.

Tylik si tímto vláknem moc nepomohl, je zde odkaz na vlákno původní, název jeho webu je zde několikrát. Toto vlákno vidím spíš jako precedens principu, že měnit něco dodatečně musí být hodně dobře odůvodněné a i tehdy je lepší se na žádost o změnu radši vybodnout. Tylikovi bylo vyhověno jen velmi okrajově a ani to mu dvakrát nepomohlo, spíš naopak. Nehledě na to, že výroky "za hranicí slušnosti" a "tlčh*by" nelze co do slušnosti dost dobře porovnávat.

Jsem si vědom toho, že jsem ti moc velkou radost neudělal, ale nepřeceňoval bych to všechno a doufám, že budeš mít pochopení a že se zde všichni budeme zase moci věnovat hlavně tomu, na co je tato platforma určená: diskusi o webdesignu. A těším se, že mi třeba někdy odpovíš na nějakou otázku, protože si vážím Tvé odborné kompetence a myslím, že patříš k lidem, od kterých bych se mohl ledacos naučit.
Joker
Profil
Chamurappi:
Je to sice lepší než titulek ‚Vlákno 104077‘, ale kdyby tu bylo takových víc, nikdo by se v tom nevyznal.
Ta myšlenka tak nějak počítala s tím, že víc takových vláken nebude. Respektive že příště bude takový požadavek rovnou zamítnut a nebudeme se s ním babrat jako s tímhle.

Můj názor je, že napříště bychom kritizující příspěvky měli upravovat jen v případě že porušují pravidla, jsou lživé nebo máme podezření, že se někdo dotyčného snaží poškodit záměrně. Upřímně, nemám dobrý pocit z toho, že bychom se měli snažit zabránit lidem najít negativní názory na danou firmu (co kdyby třeba "ovocný hosting" taky trval na tom, že se tu o něm smí psát jen pozitivně).

Petr ZZZ:
Tylik si tímto vláknem moc nepomohl
Tak už si pomohl. Teď je na 2. místě vlákno z Webtrhu s pozitivními ohlasy, vlákna z téhle diskuse jsou na 7. a 8. a už před námi mu kazí jméno firmy stránky SEO-servisu.
Čili myslím, že jsme k tylikovi byli opravdu nadstandardně vstřícní a pomohli mu (alespoň v jeho očích) zlepšit image firmy.

Dál už to neřešme. Tečka.
Tak.
tylik
Profil
Dakujem :-)

Este k tomu pravnikovi.
Mylite sa, ja som to nebral ako "hrozbu", ale chcel som sa poradit so svojim pravnikom ake mam prava. Ja si totiz myslim ze by som mal mat pravo zmazat svoj prispevok kedykolvek chcem.

Je to moje, ja som ten prispevok vytvoril tak preco by som ho uz nemohol vymazat ked si to tak zelam. NA roznych forach to tak funguje bezne a hlavne pri kritike web stranok to je samozrejmostou.

Ten co si dava ohodnotit stranku nevie, kto mu co napise a potom musi niest zodpovednost za toho dotycneho ktory ho pospinil a pod.

Ale som rad ze sme ma pochopili a dufam ze nemate o mne zlu mienku, mozno sa mi stava ako vidite ze poslem prispevok a potom sa chytam za hlavu co som napisal, heh... ale kazdy ma nejake chyby. A ja sa tuto chybu snazim napravit.
tylik
Profil
Inac som si prave vsimol jednu vec.

V tejto diskusii:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=2&topic=58273&page=-1

Bol tam prednedavnom jeden prispevok a uz tam nie je, tak by ma zaujimalo co sa stalo a ako je mozne ze sa stalo to co sa stalo ze ten prispevok tam uz nie je.
shaggy
Profil
tylik:
Ten co si dava ohodnotit stranku nevie, kto mu co napise a potom musi niest zodpovednost za toho dotycneho ktory ho pospinil a pod.
Máš možnosť sa brániť. Proti mojim argumentom si protiargumenty nemal. Ak sa bojíš negatívnej kritiky, nežiadaj o ňu.

Ale som rad ze sme ma pochopili a dufam ze nemate o mne zlu mienku
Moja mienka o tebe sa našťastie nezmenila :-)

A ja sa tuto chybu snazim napravit.
A budeš to robiť aj v budúcnosti? Lebo potom by som navrhoval pridať pod tvoje menu taký ten malý, žltý výkričník, ktorý by informoval ostatných diskutujúcich, že odpovedať na tvoje otázky môže byť zbytočné, pretože časom možno zažiadaš o zmazanie témy (v rámci toho, že chceš napraviť svoje chyby).
Petr ZZZ
Profil
[#27] tylik:
V tejto diskusii (...) Bol tam prednedavnom jeden prispevok a uz tam nie je

Milý tyliku, na tvém místě bych byl rád, že to dopadlo, jak to dopadlo, a byl bych zdrženlivý v kritice moderátorů, kteří ti pomohli ač nemuseli. Že se nemá mazat, to ještě neznamená, že se mají psát nesmysly. Ten příspěvek "Anonymního" (tylika?) je u ledu a řekl bych, že to tak je dobře. Kdo je na něj zvědavý, může se pokochat v kontejneru (asi tam nebude věčně, koš se smetím se občas vynáší).

Dodatek: Nechci do toho moderátorům kecat, ale mám pocit, že nadešel vhodný okamžik vlákno zamknout.
Joker
Profil
tylik:
Ten co si dava ohodnotit stranku nevie, kto mu co napise a potom musi niest zodpovednost za toho dotycneho ktory ho pospinil a pod.
Mýlíte se.
1. Každý nese zodpovědnost jen za svoje příspěvky. V žádném případě nenesete odpovědnost za obsah cizích příspěvků ve svém vlákně.
2. Žádáte-li sám ostatní o názor na svůj web, nechtějte pak po nás likvidovat názory, které se Vám nelíbí. I své vlastní příspěvky si každý má rozmyslet předtím než je pošle.
3. Máte stejný prostor jako všichni ostatní pro reakci na připomínky protistrany (připomínám, že je rozdíl mezi názory a osobou protistrany, přičemž reakce na osobu protistrany jsou nežádoucí)

kazdy ma nejake chyby. A ja sa tuto chybu snazim napravit.
Mně to "napravování" spíš připadá jako snaha zlikvidovat důkazy a tvářit se, že se to nikdy nestalo.

Bol tam prednedavnom jeden prispevok a uz tam nie je
Kolega Str4wberry ho po zásluze přesunul k ledu do kontejneru.

shaggy:
potom by som navrhoval pridať pod tvoje menu taký ten malý, žltý výkričník
Ne.
Jednak tylik neudělal nic čím by si ho zasloužil a jednak může leda podat žádost o smazání, která bude zamítnuta. Není důvod před ním varovat.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0