Autor Zpráva
Casero
Profil
Dobrý den,
začnu od začátku. Používal jsem Firefox, ale kvůli nesmírně pomalému načítání některých webů (Seznam, Facebook) jsem přešel na Google Chrome, kde se problémové stránky z FF načítaly o několik řádů rychleji! Bohužel v Chrome se načítá až nelidsky pomalu tato diskuse (IE, O, FF bez problémů). Nevíte, kde by mohl být problém? Skoro abych na každý web používal jiný prohlížeč. =(

Předem děkuji za odpověď
flz
Profil
ja používam chrome (w. vista) a nemám žiadne problémy... ani s inými webmi...
Casero
Profil
flz:
No já si říkal, že je to pouze problém u mě. Ale nemůžu přijít nato kde nebo čím by to mohlo být způsobené.
Str4wberry
Profil
Mně se v Chromu načítá tato diskuse rychleji než v ostatních zmíněných prohlížečích. Takže zřejmě bude problém u Tebe. Zkoušel jsi to v čisté instalaci?
Nox
Profil
Já měl s Chromem problém pokud běželo současně eset smart security 4, ale to se mi načítaly pomalu všechny weby
_es
Profil
Casero:
Používal jsem Firefox, ale kvůli nesmírně pomalému načítání některých webů (Seznam, Facebook) jsem přešel na Google Chrome, kde se problémové stránky z FF načítaly o několik řádů rychleji!
Na Firefoxe ide zmeniť počty možných pripojení, buď cez about:config alebo cez nejaké rozšírenie, napríklad Fasterfox.
Podobne to ide zmeniť aj v iných prehliadačoch.
Pri niektorých serveroch však môžu nastať problémy, ak je príliš veľa súčasných požiadaviek z jedného miesta.
Casero
Profil
Str4wberry:
Zkoušel jsi to v čisté instalaci?
Ano. Teď jsem to zkusil odinstalovat, restart, znova nainstalovat a problém přetrvává.

Nox:
Já měl s Chromem problém pokud běželo současně eset smart security 4, ale to se mi načítaly pomalu všechny weby
U mě vše běží rychle, jen ta diskuse se načítá klidně i přes minutu. =(

_es:
Na Firefoxe ide zmeniť počty možných pripojení, buď cez about:config alebo cez nejaké rozšírenie, napríklad Fasterfox.
Podobne to ide zmeniť aj v iných prehliadačoch.
Pri niektorých serveroch však môžu nastať problémy, ak je príliš veľa súčasných požiadaviek z jedného miesta.
Omlouvám se, ale co z toho plyne?
_es
Profil
Casero:
Omlouvám se, ale co z toho plyne?
Že najskôr nebude problém v prehliadači ako takom, ale len v inom nastavení limitov siete pre prehliadač.
Casero
Profil
_es:
A mohl bych teda poprosit o radu co a kde mám přepsat?

Ehm, i když teď se to v Chrome ještě víc zhoršilo a FF začal mít také velké problémy. Ale v IE a Opeře běží diskuse stále svižně. Já už tomu vážně nerozumím.
fuckin
Profil
Casero:
Můžeš prosím popsat jakým způsobem se to vykresluje? Minutu čekáš a najednou to blikne a je to? Nebo se načte např. jen hlavička a čekáš?
Jde o to jestli není problém s připojením nebo s hardwarem.

Zkus si toto forum pingnout.
WIN + R, cmd a zmackni enter. Napiš tam: ping diskuze.jakpsatweb.cz
Pak napiš výsledek.

Je mě jasné, že když někde to jede a někde ne tak to nemusí byt připojením, já jen pro jistotu, protože tvá chyba je dosti nesmyslná.

Je možnost to zkusit na jiném počítači se stejným internetem?
Casero
Profil
fuckin:
S připojením problém není. Pingnu se bez problémů.

Je možnost to zkusit na jiném počítači se stejným internetem?
Ano. Všude jinde je to bez problémů.

Problém se vyskytuje pouze na mém PC i přes restart a reinstal prohlížečů.

protože tvá chyba je dosti nesmyslná.
S tím nelze než souhlasit. O to hůře se přichází na její důvod.
_es
Profil
Casero:
A mohl bych teda poprosit o radu co a kde mám přepsat?
Vo Firefoxe si najjednodušie nainštalovať doplnok Fasterfox a vyskúšať rôzne nastavenia.
Pre IE je tuším treba nejaké úpravy v registry Windows.
V iných prehliadačoch to bude asi v ich nastaveniach.
Casero
Profil
_es:
Vo Firefoxe si najjednodušie nainštalovať doplnok Fasterfox a vyskúšať rôzne nastavenia.
Vyzkoušel jsem snad vše a nic nepomohlo. Nyní už je ten problém snad ve FF horší, jak byl v Chrome na začátku. Připadá mi, jak kdyby se to neustalým připojováním k diskusi zhoršovalo. =(
Yuhů
Profil
FasterFox neznám, ale já tohle přeším přes Firebug, tedy samozřejmě pokud něco blbne ve Firefoxu. Tam stačí zapnout sledování sítě a pak se podívat, na který požadavek se jak dlouho čeká.

V Chromu je přímo na to zabudovaný nástroj. Klikni do načtené stránky pravým tlačítkem, zadej Zkontrolovat prvek (nevím, jak je to v anglické verzi, prostě poslední volba). Spustí se okno Developer Tools. Přepni na druhou kartu Resources a potvrď, že to fakt chceš. Pak se ti vykreslí časový graf ukazující, na který prvek se jak dlouho čeká a co čeká na co.

Pokud na něco přijdeš, dej sem prosím vědět.
Majkl578
Profil
V linuxové verzi prohlížeče Chrome v. 4.0.266.0 je načítání rychlejší než ve Firefoxu 3.6b5, který používám.

Yuhů:
FasterFox neznám
FasterFox na addons.mozilla.org
Davex
Profil
Casero:
Nemáš v Chrome nainstalované nějaké rozšíření? Mně vykreslování každé stránky výrazně zpomaloval AdSweep, protože neustále něco načítal z cizí adresy.
Casero
Profil
Yuhů:
Vyzkoušel jsem ten Developer Tools, ale nevím, co si o výsledku myslet. Takže ho sem dám, ještě se srovnáním s načítáním stránky seznamu.
DJPW - 1min
vs.
Seznam 3sec

Majkl578:
Mám Win XP a Chrome verze 3.0.195.38

Davex:
Jak jsem psal, zkusil jsem přeinstalovat. A ani u uplně nově nainstalovaného problém nepřestal.
Yuhů
Profil
Hm, to je zajímavej obrázek. Vyplývá z něj, že problém je přenosová rychlost čehokoli. Dokument (modrá) a javascript (oranžová) jsou přesně podle předpokladu objekty, na které zbytek dokumentu čeká v načítání (dokument) a vykreslování (javascript). Znamená to taky, že problémem není rychlost zpracování na serveru, protože ten javascript se nezpracovává.

Z toho druhého obrázku taky vyplývá, že máš pomalou přenosovou rychlost pouze z jakpsatweb.cz. Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal, takže tápu. Traceroute zkoušels? Jaké máš připojení? Nemáš rozbité DNSko?
Casero
Profil
Yuhů:
Z toho druhého obrázku taky vyplývá, že máš pomalou přenosovou rychlost pouze z jakpsatweb.cz.
A pouze v Chrome! =D IE nemá problém.

Traceroute zkoušels? Jaké máš připojení? Nemáš rozbité DNSko?
Tracert bez problémů. S připojením snad také nic být nemůže (17/2 Mb/s). Ehm, rozbité DNSko? Omlouvám se, ale to nevím. Já myslel, že DNS je na vzdaleném serveru.
Jan Tvrdík
Profil
Mě nejvíc zaráží, proč na všechno čeká něco přes 21 s.
Davex
Profil
Casero:
Podle grafu je velmi extrémní latence, což obvykle způsobuje firewall, antivir nebo antivirový proxy cestou. Takže vypni firewall, antivir a jako DNS servery si nastav IP 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Je ale divné, že to dělá je zde na diskusi - pro srovnání otestuj rychlost třeba cnn.com.
Casero
Profil
Davex:
Tak vypnutí firewallu to vyřešilo.

Opravdu se všem omlouvám, ale nějak mě to nenapadlo a stále nechápu, jak a proč firewall tuto diskusi pouze v Chrome blokuje.
Používám Sunbelt Personal Firewall, ale teda zanic tam nemůžu najít, jak to "odblokovat". =(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0