Autor Zpráva
keeehi
Profil
Ahoj,
chtěl bych požádat o změnu nicku zde na této diskusi. Jedná se o změnu prvního písmena na velké. Tento nick už tu je, je to ovšem můj starý nick. Proto bych chtěl poprosit nějakého moderátora, který je oprávněn měnit nicky, zda by mě mohl kontaktovat na keeehii@gmail.com.

Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na keeehiho:
Já jsem k podobnému zásahu oprávněn, ale neumím to :-) … přímo do databáze mají přístup také Str4wberry a Kajman.
Možná by šlo tvé účty nějak sloučit. Koukám, že jako velký Keeehi jsi napsal jen dva příspěvky.

Plánujeme, že v budoucnu nebude na velikosti písmen záležet a sloučení dosavadních účtů s dOsAvAdNíMi ÚČTY by asi mohlo být jednou z možností, jak řešit konflikty. Je tu víc lidí se dvěma účty, které se liší jen ve velikosti písmen.
keeehi
Profil
Chamurappi:
Nějak sloučit bych je chtěl. Přijít o ty příspěvky v účtu Keeehi mi nevadí, ale nechtěl bych přijít o ty v tomto účtu.
Str4wberrymu jsem se pokoušel napsat, ale ten email, co jsem na něj měl už nefungoval.
Joker
Profil
Chamurappi:
sloučení dosavadních účtů s dOsAvAdNíMi ÚČTY by asi mohlo být jednou z možností, jak řešit konflikty
Je ovšem otázka, jestli opravdu všechny z nich patří stejným lidem.

Jestli má jen dva příspěvky, nestačilo by jim změnit autora, pak ten účet s velkým (už bez příspěvků) smazat a ten s malým přejmenovat?
Str4wberry
Profil
Hotovo. Následující Tvé příspěvky již budou podepsány jako Keeehi.
keeehi
Profil *
Str4wberry:
Děkuji
Kajman_
Profil *
Chamurappi:
Plánujeme, že v budoucnu nebude na velikosti písmen záležet a sloučení dosavadních účtů s dOsAvAdNíMi ÚČTY by asi mohlo být jednou z možností, jak řešit konflikty. Je tu víc lidí se dvěma účty, které se liší jen ve velikosti písmen.

Pokud by se použilo jiné porovnání nad tím sloupečkem username, tak by takové duplicity nešly již vytvářet, ale předtím by se muselo vyřešit těch 690 účtů, které kolidují :-( Jen malé procento z nich vypadá na stejného člověka v rámci jedné kolize.

SELECT u.*
FROM   minibb_users u
JOIN   (SELECT username
        FROM   minibb_users
        GROUP  BY username COLLATE latin2_general_ci
        HAVING COUNT(*) > 1) duplicitni
ON     u.username = duplicitni.username COLLATE latin2_general_ci

A při general porovnání je pro mysql např. stejné i e i É, takže to vyhodí i jména, co se liší jen diakritikou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
předtím by se muselo vyřešit těch 690 účtů
To je nějak moc, ne? Každý třináctý tu má stejné jméno jako někdo jiný?
Kajman_
Profil *
Přesně, je to strašně moc a jen asi deset má u těch různých velikostí stejný email...
SELECT u.*
FROM   minibb_users u
JOIN   (SELECT username
        FROM   minibb_users
        GROUP  BY username COLLATE latin2_general_ci, user_email COLLATE latin2_general_ci
        HAVING COUNT(*) > 1) duplicitni
ON     u.username = duplicitni.username COLLATE latin2_general_ci


I když se neberou jména, co se liší jen diakritikou, tak je to stále velký počet - 654
SELECT u.*
FROM   minibb_users u
JOIN   (SELECT lower(username) username
        FROM   minibb_users
        GROUP  BY lower(username)
        HAVING COUNT(*) > 1) duplicitni
ON     lower(u.username) = duplicitni.username
order by duplicitni.username,1


Nevím, kdo by chtěl oznamovat více než půlce z nich, že si musí vymyslet nový nick ;-)
Petr ZZZ
Profil
A co vycházet z následující úvahy:

1. Kdo si dá téměř stejný nick jako už má někdo jiný, nechová se zrovna nejslušněji, protože si musí být vědom toho, že bude docházet k záměnám. Jak k tomu přijde např. panther, když se někdo bude chtít registrovat jako Panther? Ať si laskavě ten, kdo přišel později, říká třeba Acinonyx nebo Elephas.

2. Protože dát si velmi podobný nick je tedy neetické, prostě bych se nikoho na nic neptal, ale mladší homonyma jednoduše přejmenoval (třeba doplněním čísla na konec řetězce) s tím, že přejmenovaný uživatel dostane možnost buď si jméno sám změnit nebo o změnu požádat.

3. Bude-li se někdo přejmenovaný chtít přihlásit pod svou starou kombinací jména a hesla, nepůjde to a bude přesměrován na stránku s omluvou za způsobené komplikace a s instrukcemi, co a jak.

Možná se ukáže, že z těch 690 homonym jich 400 buď už do diskuse nepíše, nebo jim přidané číslo nevadí, nebo sem chodí jednou za týden a těch žádostí o změnu nicku bude pár za den, což by snad mohlo být zvládnutelné.

Nevím, nechci vám do toho kecat, vůbec netuším, kolik by s tím bylo práce, ale pokud by to bylo technicky řešitelné, bylo by myslím dobré homonyma zlikvidovat a vzniku dalších předejít. A možná bych za homonymum považoval i rozdíl pouze v diakritice.

Jediný problém, který vidím, by byly citáty v už existujících příspěvcích: "Reaguji na Panthera". Kdyby se Panther najednou jmenoval Acinonyx.
panther
Profil
Petr ZZZ:
Jak k tomu přijde např. panther, když se někdo bude chtít registrovat jako Panther?
nevím, jak k tomu přijdu, ale přejdu s klidnou hlavou ;-)
_es
Profil
Petr ZZZ:
Jak k tomu přijde např. panther, když se někdo bude chtít registrovat jako Panther? Ať si laskavě ten, kdo přišel později, říká třeba Acinonyx nebo Elephas.
To by bolo v poriadku, keby to bolo zakázané, keď sa pokúšal zaregistrovať.
No možno Panther ani nevedel, že je už panther zaregistrovaný.
Joker
Profil
Kajman:
Nevím, kdo by chtěl oznamovat více než půlce z nich, že si musí vymyslet nový nick ;-)
Nepomohlo by třeba současně vyčistit neaktivní účty?
Petr ZZZ
Profil
panther:
přejdu s klidnou hlavou
Z toho vycházím. ;-)

_es:
No možno Panther ani nevedel, že je už panther zaregistrovaný.
Pravděpodobnější mi přijde, že se nechal inspirovat, než že ho náhodou napadlo to samé. Ale tak či onak, vysvětlení nové linie a omluva za způsobené komplikace by asi nebyly od věci.
Carrot
Profil *
Kajman:
ale předtím by se muselo vyřešit těch 690 účtů
Je nutné to řešit? Respektive je rozumné snížit rozlišovací schopnost indexu primárního klíče v tabulce?
Já bych kontrolu prováděl jen při registraci - v PHP podle vlastních faktorů. Existující kolize bych řešil jen na požádání.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0