Autor Zpráva
Nox
Profil
Ahoj,
používám řazení podle nových témat a všiml jsem si že u listování je na úvodní straně v odkazu na další stránky pevně nastavené řazení podle posledního příspěvku. Nenapadá mě proč by principielně nešlo listovat seřazeno podle nového, takže to bude asi chybka?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Noxe:
Ano, je to chybka, kterou jsem právě v sandboxu opravil.

používám řazení podle nových témat
Jaké u něj spatřuješ výhody?
Nox
Profil
Že by to tu bylo nadbytečně? :) Možná jednak ze zvyku a jednak se v tom dá rychle orientovat když si člověk pamatuje jaký byl stav před chvílí,
ale zkusím i to druhé
Chamurappi
Profil
Reaguji na Noxe:
když si člověk pamatuje jaký byl stav před chvílí
Od toho je tam dělící čára.

Při řazení podle nových odpovědí je úvodní stránka mnohem víc živá a vidíš i nové reakce na vlákna, která jsou starší. Při řazení podle data vzniku vláken musíš mít trochu zkreslený pohled o tom, co se kde děje…
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Jaké u něj spatřuješ výhody?
Nemění se tak často. Stíhám to sledovat i když tu nejsem pořád.

Projedu nová témata podle názvů (a kategorií). Ta, co mě zajímají, si otevřu, přečtu, přispěji. Novinky z těchto vláken mi přijdou na e-mail. Hromada příspěvků z pro mě nezajímavých vláken se mi tedy vyhne.

Od toho je tam dělící čára.
Však je výborná i u řazení dle nových témat.

trochu zkreslený pohled o tom, co se kde děje…
Nezajímá mě, co se děje jinde. O svém přehled mám.

Jen za dobu psaní tohoto příspěvku nových odpovědí přibylo deset, téma žádné. To by člověk nic jiného nedělal, jen sledoval úvodní stranu.


Pozn. Když už tě tu Chamurappi vidím: paměť zaškrtávátka „Oznámení na email“ není moc spolehlivá. Pořád se mi vypíná, aniž bych se to snažil ovlivňovat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu:
Hromada příspěvků z pro mě nezajímavých vláken se mi tedy vyhne.
Chápu. Ale pokud vlákno vzniklo v době, kdy ses na diskusi nekoukal, nebo pokud se stane zajímavým až později, tak ti uteče. Nemluvě o tom, že oznamování na e-mail je (zatím) podmíněné tím, že přispěješ.

Nebylo by z tvého pohledu lepší, kdyby se vlákno, které se probralo k životu po delší časové prodlevě (týden a déle), opět objevilo v seznamu?


paměť zaškrtávátka ‚Oznámení na email‘ není moc spolehlivá. Pořád se mi vypíná, aniž bych se to snažil ovlivňovat.
To je zvláštní. Cookie se nastavuje:
setcookie("sendmail", isset($CheckSendMail) ? 1 : 0, time()+60*60*24*365);
… a čte:
$prechecked = ($_COOKIE['sendmail'] == '1') ? " checked" : "";
Okamžitě po prvním zaškrtnutí ještě není cookie nastavená, takže to zaškrtávátko zaškrtnuté není, ale při každém dalším načtení (během následujícího roku) by to mělo chodit. Možná jsem někde něco špatně pochopil, PHP neumím.
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Ale pokud vlákno vzniklo v době, kdy ses na diskusi nekoukal
…tak ho najdu v seznamu, protože jich není tolik. Hledám po čáru, za den se obvykle první strana nezaplní.

nebo pokud se stane zajímavým až později, tak ti uteče
Zajímavějšími se obvykle nestanou. Z oblastí, které mě nezajímají, určitě ne. A těch pár, co by se v zajímavou diskuzi mohlo zvrhnout (a nepřispívám v nich), si podržím v paměti (mrknu pod čáru) – o jejich zajímavosti se stejně rozhodne do 24 hodin.

je (zatím) podmíněné tím, že přispěješ.
Bohužel. Ale zvykl jsem si.


To je zvláštní. Cookie se nastavuje
Věřím tomu. Jestli to třeba nevypíná editace příspěvku, hledání nebo přihlášení – prostě něco, co by mohlo ten checkbox skrytě poslat a nastavit nezaškrtnutý. Prohlédl jsem cookies a opět má hodnotu „0“.


Když už jsem navázal na ty úpravy diskuze: Nešlo by skrýt tlačítko „Odpovědět“ při editaci? Je daleko výraznější, než „Poslat zprávu“. Bohužel posílá editovaný příspěvek jako nový.

Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu:
Bohužel. Ale zvykl jsem si.
Co bys říkal na oblíbená vlákna?

Jestli to třeba nevypíná editace příspěvku, hledání nebo přihlášení
Tak jednoduché to asi nebude.

Když už jsem navázal na ty úpravy diskuze
Skládku drobných vývojářských nápadů si děláme tady. Vznikla před deseti měsíci a stále žije.

Nešlo by skrýt tlačítko ‚Odpovědět‘ při editaci? […] Bohužel posílá editovaný příspěvek jako nový.
Vážně? Je naprogramované tak, aby poslalo editovaný text do věčných lovišť a vrátilo formulář zpátky tam, kde byl. Na odeslání nemá sílu, ono to dokonce ani není skutečné tlačítko. Půjde zřejmě pryč, pokud se mi povede to, co by se mi mělo chtít povést.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0