Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím,
přišlo by mi docela šikovné, kdyby na pravé straně horního menu byl selectík pro rychlou orientaci v jednotlivých fórech (php, javascript, názor na stránku,...) Urychlilo by to pohyb na stránce a nemělo by to být na nic náročné.
Díky
Str4wberry
Profil
Něco takového jsme tu měli. :–) Takže si nemyslím, že by bylo potřeba to vracet.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Uběhlo pět let, možná by současné osazenstvo mělo jiný názor, možná to tenkrát bylo jen špatně udělané…


Reaguji na regyho:
… nicméně já bych to asi nevyužil :-)
Do konkrétních kategorií chodím jen výjimečně.
panther
Profil
regy:
Urychlilo by to pohyb na stránce a nemělo by to být na nic náročné.
nevím, jestli to zvládají i jiné prohlížeče, ale já používám pro rychlý pohyb zatržítko „Psaním vyhledávat text na stránce“ ve FF. Je to rychlejší, než odskrolovat nahoru, najet myší na select, vybrat požadovanou sekci.

Obávám se, že tvůj názor je spíše ojedinělý. Možná se ale mýlím.
regy
Profil
Chamurappi:
Do konkrétních kategorií chodím jen výjimečně.
já právě docela často chodím konkrétně do názor na stránku.

Str4wberry:
Napadlo mě, že už to tu bylo.

panther:
Nějak sem to nepochopil, napiš to pls srozumitelněji. Díky.
mckay
Profil
Mě by to nevadilo, ale na druhou stranu, zase bych to ani nepoužíval, takže k tomu mám spíše neutrální postoj.
Str4wberry
Profil
Chamurappi, třeba by se po kliknutí na v drobečkové navigaci mohly zobrazit ikonky ostatních fór (něco jako mají moderátoři při změně kategorie) — to by asi nikoho nerušilo, ale zase si toho nikdo nevšimne. :–) Jinak si moc nedovedu představit způsob vhodného umístění.
Trejpa
Profil
A nezdá se vám, že už nyní je lišta dost nabubřelá? Důležitý odkaz Odhlásit se utápí někde uprostřed, odkazy se v neintuitivním pořadí vztahují na střídačku k fóru, vláknu a profilu. A do toho třeba přijde několik dalších.

Já pro roletkové menu využití nenajdu. Ani nevidím tak velký přínos v ergonomii, jen půjde více cestami dosáhnout téhož cíle za cenu zesložitění ovládání.
1. skrolovat stránkou nahoru 2. klepnout na roletku 3. skrolovat roletkou 4. klepnout na kategorii
1. skrolovat stránkou nahoru 2. klepnout na logo 3. skrolovat stránkou na kategorii 4. klepnout na kategorii

Str4wberry:
třeba by se po kliknutí na v drobečkové navigaci mohly zobrazit ikonky ostatních fór
Ikonkám by rozuměli jen (někteří) stálí návštěvníci. Pro ty nestálé je to další způsob, jak se ztratit nebo poplést kategorii.
Str4wberry
Profil
odkazy se v neintuitivním pořadí vztahují na střídačku k fóru
A napadá Tě nějaké lepší pořadí? Nějaké intuitivnější?

A do toho třeba přijde několik dalších.
Ne, to ne, tamto se bude přidávat k poslední diskusi — stejně jako odkaz „Bez reakcí“, který tím zmizí z hlavního menu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Trejpu:
1. skrolovat stránkou nahoru
Tenhle bod by mohl zmizet. Něco chystám. Kdybych se býval nepustil do refaktorování djpw.js, uprostřed kterého jsem si uvědomil, že asi nic extra stejně nepřinese, už bych s tím vyrukoval :-)


Reaguji na Str4wberryho:
A napadá Tě nějaké lepší pořadí? Nějaké intuitivnější?
1. odhlásit, 2. uživatelský profil (z něj odkaz na změnu profilu), 3. pravidla, 4. nápověda, 5. statistika. Zbytek týkající se vlákna bych dal doprava. Hledání též.
Před 1. nebo za 2. může být nějaké rozklikávací menu kategorií.
Trejpa
Profil
Str4wberry:
A napadá Tě nějaké lepší pořadí? Nějaké intuitivnější?
Nechat vše vlevo.

Úvodní strana:
· Pravidla diskuse · Nápověda · Hledat · Můj profil · Odhlásit ·
· Pravidla diskuse · Nápověda · Hledat · Registrace ·

Kategorie, příspěvek:
· Hlavní strana · Nové téma · Pravidla diskuse · Nápověda · Hledat · Můj profil · Odhlásit ·
· Hlavní strana · Nové téma · Pravidla diskuse · Nápověda · Hledat · Registrace ·

Nápověda, hledání, statistika (prostě to ostatní):
· Hlavní strana · Pravidla diskuse · Nápověda · Hledat · Můj profil · Odhlásit ·
· Hlavní strana · Pravidla diskuse · Nápověda · Hledat · Registrace ·


· Hlavní strana bych možná vynechal. Kryje se to s drobečkem a logem.
· Odpovědět by podle mě v hlavní navigaci být nemělo. Pokud už někde, tak blízko prvního příspěvku, neboť s ním to má souvislost. Doteď jsem si toho ani nevšiml a využívat to nehodlám.
· Bez reakcí tedy bude jinde.
· Statistika není pro návštěvníky důležitá (schovat do patičky nebo nápovědy).
· Upravit profil v profilu.


Chamurappi:
1. odhlásit, 2. uživatelský profil
Nepsaným pravidlem (nejen) diskuzí je „odhlásit se“ jako poslední odkaz, tedy nejvíce vpravo.

Tenhle bod by mohl zmizet.
Pokud zmizí, tak v obou mých příkladech. Přesun do kategorie se do počtu úkonů neurychlí.
regy
Profil
Všichni tu popisujete počet kroků, který je potřeba k dojití na jiné fórum. Pomocí roletkového menu ale vypadne jedno naloadování stránky. To by ulehčilo i serveru nebo ne?
Trejpa
Profil
regy:
Všichni tu popisujete počet kroků
Jen já.

Pomocí roletkového menu ale vypadne jedno naloadování stránky.
Ano, ubude jeden http požadavek (zbytek je v keši). Vůči všem přenosům diskuze se tvým způsobem ušetří kolik přenosů? Setina promile?

A kolik dalších dat se bude stahovat? Alespoň půl kilobajtu kódu v úplně každé stránce a dva kilobajty obslužného skriptu?
Chamurappi
Profil
Pro pořádek sem doplním odkaz na polotovar předělaného menu. (A také, aby si ho všiml Trejpa.)
Moderátor Chamurappi: Reakci jsem tam přesunul.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0